مسکو: آمریکا به اوکراین به عنوان «یک سرزمین ضد روسیه» نیاز دارد

  4030114083

دبیر شورای امنیت روسیه امروز (سه‌شنبه) با بیان اینکه «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در واقع یکی از طرفین درگیری اوکراین است»، گفت: آمریکا و ناتو قصد دارند اوکراین را به عنوان سرزمینی ضدروسیه به طور کامل تحت کنترل خود نگه دارند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، «نیکولای پاتروشف» در مصاحبه‌ای اظهار داشت: از آنجایکه ایالات متحده و ناتو قصد دارند اوکراین یا حداقل بخشی از آن را به عنوان سرزمینی ضد روسیه به طور کامل تحت کنترل خود نگه دارند که متمرکز بر تامین منافع بلوک آتلانتیک شمالی باشد، هدف مسکو از غیرنظامی کردن کی‌یف همچنان در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد: این ناتو است که «تصمیمات گروهی در مورد تحویل سلاح‌های جدید با قابلیت‌های فنی و بردی بلندتر» می‌گیرد و مزدوران و خرابکاران را برای عملیات ضد روسی آموزش می‌دهد.

دبیر شورای امنیت روسیه تاکید کرد که «در چنین شرایطی، اهداف غیرنظامی کردن اوکراین در دستور کار قرار دارد.»

این مقام روس ادامه داد: ناتو از سال ۱۹۹۵ رزمایش‌هایی را در خاک اوکراین برگزار کرده و کی‌یف از سال ۲۰۰۴ به این ائتلاف نظامی دسترسی آزاد به خاک خود را داده است.

وی با یادآوری وقایع سال ۲۰۱۴ در اوکراین، از حوادث این کشور به عنوان کودتا یاد کرد و افزود: تشدید نظامی‌سازی اوکراین پس از کودتای دولتی در فوریه ۲۰۱۴ (بهمن ۱۳۹۲) آغاز شد.