شرکت اداره کننده بندر ایلات نیمی از کارمندانش را اخراج می‌کند

  4030114036

شرکت اسرائیلی اداره کننده بندر ایلات قصد دارد نیمی از کارمندانش را به دلیل کاهش شدید فعالیت این بندر در سایه تهدید حملات ارتش یمن اخراج کند.

شرکت اداره کننده بندر ایلات نیمی از کارمندانش را اخراج می‌کند

به گزارش ایسنا، فعالیت بندر ایلات در اراضی اشغالی به دلیل حملات ارتش یمن علیه کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ و عرب و حمله به پایگاه‌هایی در شهر ایلات کاهش شدیدی داشته است.

کمیته اقتصادی کنست(پارلمان رژیم صهیونیستی) شرکت اداره کننده بندر ایلات را تهدید کرده که مالکیت بندر جنوبی را در سایه تهدیدات برای اخراج کارکنان بندر از این شرکت می‌گیرد.

به نقل از روسیا الیوم، دافید بیتان، رئیس این کمیته گفت: اگر مدیریت بندر با کارکنان درباره اخراج آن‌ها مذاکره نکند باید تمام اموال و کمک‌هایی که این شرکت طی جنگ دریافت کرده است، پس بدهد.

این کمیته تأکید کرد گزینه تمدید رتبه این شرکت نباید بررسی شود.

شرکت مذکور قصد دارد ۶۰ کارمند از مجموع ۱۲۰ کارمند خود را اخراج کند.

عوفر کاسیو، عضو کنست گفت: شرکت مذکور از وضعیت جنگ برای اخراج کارمندان با هدف دستیابی به سود بالاتر استفاده می‌کند.

یاسمین فریدمن، عضو کنست نیز گفت: شهر ایلات درحال سوختن است. این شهر میزبان تعداد بسیار زیادی از شهرک نشینانی است که از غلاف غزه کوچ کرده‌اند. شهرداری هیچ گونه کمکی دریافت نکرده است و این شهرک نشینان مشاغل خود را از دست داده‌اند و اکنون می‌خواهند مجددا به آن‌ها ضرر برسانند. چه کسی می‌خواهد این کار را بکند؟ شرکت‌هایی که میلیون‌ها به دست می‌آورند. مسؤولیت این شرکت‌ها چیست؟

موشه بیسال، عضو دیگر کنست نیز گفت: کابینه باید مسؤولیت این شرایط را برعهده بگیرد نه تجار خصوصی.

ارتش یمن در دوره اخیر در حمایت از مردم غزه بارها شهر ایلات را هدف قرار داده است و تأکید دارد تنها در صورت توقف جنگ غزه حملاتش را متوقف می‌کند. این شهر همچنین در معرض حملاتی از سوی مقاومت عراق قرار گرفته است.