پولیتیکو: آمریکا به دنبال فروش گسترده تسلیحات به اسرائیل است  

  4030113129

یک نشریه آمریکایی به نقل از منابع مطلع از قصد دولت بایدن برای فروش گسترده تسلیحات به رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش ایسنا، نشریه پولیتیکو روز دوشنبه در گزارشی به نقل از منابع مطلع اعلام کرد که دولت بایدن ب دنبال فروش گسترده تسلیحات از جمله جنگنده‌ها و موشک‌های سطح به هوا و هوا به هوا است.

این منابع به این نشریه اعلام کردند که دولت بایدن قصد دارد تا 50 جنگنده F-15 و 30 موشک هوا به هوا AIM-120 به رژیم صهیونیستی بفروشد.

اخیرا یک هیات نظامی صهیونیستی با هدف خرید فوری تسلیحات از واشنگتن به آمریکا سفر کرده بود.

شبکه عبری «کان» درباره جزئیات این معامله گزارش داده بود: این هیات درصدد انعقاد یک معامله بزرگ است که شامل تأمین هزاران مهمات برای هواپیماهای جنگی، از جمله موشک و بمب، تانک و گلوله‌های توپخانه، خودروهای زرهی و تجهیزات نظامی بیشتر است تا به ارتش اسرائیل اجازه دهد که علاوه بر جنگ احتمالی در لبنان، به جنگ غزه ادامه دهد.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت.

کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.