هوش مصنوعی به دنبال تشخیص دروغگویی است

  4021229007 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

تکنیک جدید ارائه شده توسط محققان به هوش مصنوعی کمک می‌کند تا بفهمد انسان‌ها چه زمانی دروغ می‌گویند.

هوش مصنوعی به دنبال تشخیص دروغگویی است

به گزارش فارس به نقل از تک‌اکسپلور، محققان ابزار آموزشی جدیدی برای کمک به برنامه‌های هوش مصنوعی ایجاد کرده‌اند تا این واقعیت را مشخص کند که انسان‌ها همیشه هنگام ارائه اطلاعات شخصی حقیقت را نمی‌گویند.
ابزار جدید برای استفاده در شرایطی توسعه داده شده است که انسان ها انگیزه اقتصادی دروغگویی دارند، مانند درخواست وام مسکن یا تلاش برای کاهش حق بیمه خود.
«مهمت کانر» یکی از محققان این یافته گفت: «برنامه های هوش مصنوعی در زمینه های مختلف تجاری استفاده می شوند، مانند کمک به تعیین میزان وام مسکن که یک فرد می تواند از عهده آن برآید، یا حق بیمه یک فرد که چقدر باید باشد. این برنامه‌های هوش مصنوعی عموماً از الگوریتم‌های ریاضی استفاده می‌کنند که صرفاً توسط آمار هدایت می‌شوند تا پیش‌بینی خود را انجام دهند. اما مشکل اینجاست که این رویکرد انگیزه‌هایی را برای افراد ایجاد می‌کند تا دروغ بگویند، به طوری که می‌توانند وام مسکن بگیرند، حق بیمه خود را کاهش دهند و غیره.»
کانر افزود: «ما می‌خواستیم ببینیم آیا راهی برای تنظیم الگوریتم‌های هوش مصنوعی وجود دارد تا انگیزه‌های اقتصادی برای دروغگویی در نظر گرفته شود.»
محققان برای مقابله با این چالش، مجموعه جدیدی از پارامترهای آموزشی را توسعه دادند. به طور خاص، پارامترهای آموزشی جدید بر شناسایی و محاسبه انگیزه‌های اقتصادی کاربر انسانی تمرکز دارند. به عبارت دیگر، هوش مصنوعی خود را برای تشخیص شرایطی که در آن یک کاربر انسانی ممکن است برای بهبود نتایج خود دروغ بگوید، آموزش می‌دهد.
هوش مصنوعی اصلاح‌شده در شبیه‌سازی‌ها بهتر می‌توانست اطلاعات نادرست کاربران را تشخیص دهد.
کارنر گفت:«این به طور موثر انگیزه دروغ گفتن کاربر را هنگام ارسال اطلاعات کاهش می دهد. با این حال، هنوز هم شاید دروغ های کوچک کشف نشوند. ما باید کارهای بیشتری انجام دهیم تا بفهمیم که آستانه بین دروغ کوچک و بزرگ کجاست.»
محققان پارامترهای آموزشی جدید هوش مصنوعی را در دسترس عموم قرار می‌دهند تا توسعه دهندگان هوش مصنوعی بتوانند آنها را آزمایش کنند.
نتایج این تحقیق در مجله Business & Economic Statistics منتشر شده‌است.