همان دیوانه همیشگی!

گروه جهان الف،   4021227112 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

ترامپ بار دیگر سعی دارد با رویکردهای پوپولیستی و تحریک و تهییج جریان های اجتماعیِ خاص و به طور خاص نسل جوان یا همان نسل Z در آمریکا، سطح حمایت ها از خود را در سایه ناکارآمدی دولت بایدن افزایش دهد.

همان دیوانه همیشگی!

به گزارش الف؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد اصلی حزب جمهوریخواه در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 این کشور، به تازگی در موضع گیری معناداری گفته است که اگر وی پیروز انتخابات سال 2024 آمریکا نشود، در این کشور حمام خون به راه خواهد افتاد! 

وی همچنین تصریح کرده که بعید می داند در صورت شکست وی در انتخابات مذدکور، بار دیگر در آمریکا انتخابات برگزار شود. این موضع گیری های ترامپ، با بازتاب های داخلی و بین المللی زیادی رو به رو شده و تحلیل و تفسیرهای مختلفی در مورد آن ها ارائه شده است. با این حال، به نظر می رسد که موضع گیری اخیر ترامپ حامل 2 پیام مهم و محوری است. 

اولا، اینطور به نظر می رسد که ترامپ بار دیگر سعی دارد با رویکردهای پوپولیستی و تحریک و تهییج جریان های اجتماعیِ خاص و به طور خاص نسل جوان یا همان نسل Z در آمریکا، سطح حمایت ها از خود را در سایه ناکارآمدی دولت بایدن افزایش دهد. ترامپ از زمان رسیدن به کرسی ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 تا به امروز، همواره از یک قاعده ثابت پیروی کرده و آن ایجاد تنش و آشوب برای حراست از حیات سیاسی خودش بوده است. 

از این رو، آنچه ترامپ اخیرا ذکر کرده، یک موضع گیری کاملا طبیعی از سوی سیاستمداری بوده که بقایش را در طرح مواضعی از این دست می بیند. موضع گیری هایی که مخصوصا برای نسل های جوان آمریکا می توانند خاص باشد. البته که یافته های نظرسنجی‌های مختلف در آمریکا تا به امروز حاکی از این بوده اند که ترامپ و متحدانش از محبوبیت بیشتری در قیاس با بایدن در میان نسل Z آمریکایی برخوردار هستند. معادله ای که آن ها را به سمت برنامه ریزی های خاصِ انتخاباتی سوق می دهد. 

دوم اینکه ترامپ به نوعی این پیام را به جریان های رقیب و منتقد خود هم داده است که در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 آمریکا نیز بنا ندارد که از رویه های جنجالی خود دست بکشد و اگر قرار باشد او بازنده انتخابات باشد، نظام حکمرانی در آمریکا باید خود را آماده پرداخت هزینه های بسیار سنگینی کند! موضوعی که پیشتر نمود عینی خود را در جریان انتخابات سال 2020 آمریکا نیز به نمایش گذاشت و در قالب آن انتخابات هم شاهد بودیم که ترامپ حامیان دو آتشه خود را پس از مسجل شدن شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020، تحریک به حمله به کنگره این کشور با هدف ممانعت از تایید نهایی نتیجه انتخابات کرد. رویدادی که با کشته شدن شماری از آمریکایی ها نیز همراه شد و یک رسوایی بزرگ را در تاریخ آمریکا رقم زد. اساسا به همین دلیل هم بوده که شاهد بوده ایم به تازگی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در موضع گیری تاکید کرده که بعید می داند ترامپ در صورت شکست در انتخابات سال جاری، نتیجه نهایی را بپذیرد. 

از این رو، اینطور به نظر می رسد که آمریکا در طی روزها و ماه های آتی، باید خود را آماده ظهور و بروز تنش ها و آشوب های گسترده ای کند. مسائلی که همه و همه نقش و جایگاه بین المللی آمریکا را تا حد زیادی تضعیف خواهند کرد و می توانند نقطه عطف های قابل تاملی را از حیث سقوط موقعیت هژمونیک آمریکا برای این کشور نوید دهند.