آمریکا و انتخاباتی بی‌سابقه؛ دو نامزد پیر و بی‌نهایت منفور

  4021218072 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

وال استریت ژورنال نوشت: آمریکا هرگز مجبور نبوده است بین دو نامزد اینقدر پیر یکی را انتخاب کند، و هرگز در دوران مدرن، انتخاب بین دو نامزدِ تا این اندازه منفور دیده نشده است.

آمریکا و انتخاباتی بی‌سابقه؛ دو نامزد پیر و بی‌نهایت منفور

به گزارش ایسنا، با خاموش شدن هیجانات انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان پس از سه شنبه بزرگ، آمریکا در حال ورود به مرحله جدیدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ است: رقابت تن به تن بین بایدن و رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ که شبیه هیچ رقابت دیگری در تاریخ مدرن نیست.

ترامپ در مسیر کسب نامزدی حزب جمهوری خواه طی روزهای آینده است و بایدن دوباره به سمت نامزدی دموکرات ها حرکت می‌کند.

آمریکا هرگز مجبور نبوده است بین دو نامزد اینقدر پیر یکی را انتخاب کند، و هرگز در دوران مدرن انتخاب بین دو نامزد تا این اندازه منفور که قبلاً سابقه کار در کاخ سفید را داشته‌اند، دیده نشده است. هرگز یک کمپین انتخاباتی در دادگاه و با مجموعه‌ای از پرونده‌های جنایی که می‌تواند یکی از نامزدها، (ترامپ) را روانه زندان کند و یا با قضاوت‌های مدنی نامطلوبی روبرو شود که می‌تواند تجارت خانوادگی او را فلج کند، انجام نشده است.

وال استریت ژورنال در بررسی نامزدهای کنونی دو حزب مطرح آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهور می‌نویسد: در همین حال، بایدن در مورد سن و سلامت جسمانی و شناختی خود برای ادامه خدمت با شک و تردید مواجه است و باید بر محبوبیت‌های ضعیف غلبه کند تا برای دور دوم برنده شود.

کاندیداها باید رأی دهندگانی را که بیش از هر زمان دیگری در سیاست مدرن، دو قطبی و در هم شکسته شده‌اند، متقاعد کنند. دروازه‌بانان رسانه‌های سنتی نسبت به گذشته ، با مردمی که اخبار را از مجموعه روزافزون رسانه‌های اجتماعیدنبال می کنند،  نفوذ کمتری دارند. کنوانسیون‌های احزاب ملی توجه کمتری را از سوی رای دهندگان و شبکه های تلویزیونی به خود جلب کرده است و مشخص نیست که آیا روند معمول سه مناظره ریاست جمهوری قبل از انتخابات و تبادل معاونان رئیس جمهور وجود خواهد داشت یا خیر.

در صورت وقوع، مناظره‌ها کمتر برای برنامه‌ای که هر نامزد به کاخ سفید دارد مورد بررسی قرار می‌گیرد، اینبار همه می خواهند بدانند آیا لغزش‌های کلامی و موقعیت‌های نامناسبی که قبلاً به عنوان ویژگی‌های حضور عمومی تلقی می‌شد، نشانه‌ای از زوال شناختی مرتبط با سن بالا است یا خیر.

فراتر از چارچوب‌بندی انتخابات به عنوان انتخابی بین دیدگاه‌های رقابتی برای کشور، هر دو نامزد چالش‌های منحصر به فردی در متقاعد کردن آمریکایی‌ها مبنی بر توانایی انجام کار خواهند داشت.

نظرسنجی وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که بایدن باید بخش بزرگی از آمریکایی‌ها را متقاعد کند که برای مدیریت موقعیتی که سخت‌ترین پست در جهان به‌شمار می‌رود، از قدرت ذهنی برخوردار است، زیرا تقریباً سه چهارم رای‌دهندگان می‌گویند که او برای کاندیداتوری مجدد خیلی پیر است.

ترامپ باید کشور را متقاعد کند که جریان اتهامات جنایی و قضاوت‌های مدنی نامطلوب او را در کاخ سفید تعقیب نمی‌کند و مانع کارآمدی او نمی شود، زیرا نظرسنجی ژورنال نشان می‌دهد که محکومیت، به جایگاه سیاسی او آسیب می رساند. الین کامارک، کارشناس ارشد مطالعات حکومت داری در بروکینگز و عضو کمیته ملی دموکرات، می گوید: «اگر قرار است از کلمه «بی سابقه» استفاده کنید، این چرخه همان است.

کامارک با اشاره به توشه منحصر به فرد ترامپ می‌گوید که به طور سنتی نامزدی که این همه اما داشت نمی‌توانست روند نامزدی را تا آخر طی کند. اما چگونه می‌توان در برابر کسی که با موفقیت خارج از هنجارهای آمریکایی عمل می کند، مبارزه کرد؟ نمی‌دانم. فکر نمی‌کنم کمپین بایدن هم بداند.

ترامپ به‌عنوان یک چهره منحصر به‌ فرد در سیاست آمریکا دیده شده – نه به خاطر اینکه یک حزب سیاسی را بر اساس یک فلسفه حکومتی متحد کرده بلکه به دلیل شخصیت‌اش و اشتیاق او برای به چالش کشیدن هنجارها. او تقریباً همه انتظارات از نحوه اجرای کمپین‌ها را تغییر داده است، از جمله با یافتن راه‌هایی برای برقراری ارتباط مستقیم با حامیانش از طریق پلتفرم رسانه اجتماعی خودش.

در یک سنت شکنی، ترامپ اخیراً زمان بیشتری را صرف تقویت وفاداری حامیان خود - و شیطان جلوه دادن مخالفان حتی در درون حزب خود کرده است تا اقداماتی که یک نامزد معمولاً در این مرحله انجام می‌دهد تا تلاش کند حزب خود را متحد کند و به حزب خود نزدیک شود. او به اهداکنندگان نیکی هیلی هشدار داد که از حزب اخراج خواهند شد. او با اشاره به سناتور بازنشسته یوتا، میت رامنی، همکار جمهوریخواه و پرچمدار سابق حزب، گفت: ما از شر رامنی‌های جهان خلاص می‌شویم.

داگ سوسنیک، یکی از دستیاران کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون گفت: این عصر ترامپ است و ما چیز زیادی درباره این سن نمی‌دانیم. او مسلط ترین چهره در سیاست آمریکاست و همه چیز حول محور او می چرخد.

هر دو نامزد در حال حاضر با درک عمیقی از آنچه که یک کمپین ملی معمولاً مستلزم آن است، وارد گود می‌شوند. برای ترامپ، این سومین بار است که در انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر شرکت می کند. برای بایدن، این پنجمین مبارزات انتخاباتی او به عنوان نامزد ریاست جمهوری یا معاون رئیس جمهور خواهد بود. این نشان می‌دهد که کمپین می‌تواند به همان اندازه تحت تأثیر رویدادهای خارجی باشد که تحت تأثیر تصاویر یا سیاست‌های نامزدها قرار گیرد.

تیم پاولنتی، فرماندار سابق مینه‌سوتا و یکی از رقبای جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا، گفت که با توجه به اینکه این رقابت در حال شکل‌گیری یک «کمپین تکراری» بین دو چهره شناخته‌شده است، تمرکز بر پویایی‌هایی که از سال ۲۰۲۰ تغییر کرده است مهم خواهد بود. .

بایدن پنج شنبه شب هنگام ایراد سخنرانی سالانه، پرونده خود را تنظیم خواهد کرد.

انتخابات سال ۲۰۲۰ با همه‌گیری کووید-۱۹ نامزدها را مجبور کرد تا حضور عمومی خود را کاهش دهند و مبارزات انتخاباتی را برای دستیابی به رأی‌دهندگان در زمان قرنطینه در خانه برگزار کنند.

و چهار سال قبل از آن، ترامپ و هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری، زمانی که در آستانه تضمین نامزدی احزاب خود بودند، به طور گسترده مورد نفرت قرار گرفتند.

اما شدت بیزاری و نفرت برای دو نامزد مورد انتظار امروز حتی شدیدتر است. نظرسنجی ژورنال/ ان‌بی‌سی نیوز در ماه مه ۲۰۱۶ نشان داد ۴۱ درصد از رای‌دهندگان دیدگاه «بسیار منفی» نسبت به کلینتون و ۴۴ درصد نسبت به ترامپ داشتند، دیدگاه‌های «بسیار نامطلوب» درباره بایدن و ترامپ امروز حدود ۵۰ درصد است.

در عین حال، پایگاه وفادار ترامپ به این معنی است که سهم بیشتری از رای دهندگان دیدگاه مثبتی نسبت به او دارند، به این معنی که تصویر او در کل قوی‌تر از سال ۲۰۱۶ است.