گزارش ارتش اسرائیل از فروپاشی روانی نظامیان صهیونیست در جنگ غزه

  4021210022

ارتش رژیم صهیونیستی در گزارشی به فروپاشی روانی نظامیان خود در جریان جنگ غزه اشاره و اعلام کرد که نیروهای آن در این جنگ از اختلالات روانی متعدد همچون اضطراب بعد از شوک رنج می‌برند و باید تحت درمان قرار بگیرند.

گزارش ارتش اسرائیل از فروپاشی روانی نظامیان صهیونیست در جنگ غزه

به گزارش تسنیم، درحالی که با گذشت مدت کوتاهی از جنگ غزه هشدارهای زیادی درباره فروپاشی نظام سلامت روان صهیونیست‌ها مطرح شده بود، ارتش رژیم صهیونیستی دیروز چهارشنبه فاش کرد که 30 هزار نظامی آن درباره اختلالات روانی ناشی از مشارکت در جنگ غزه صحبت می‌کنند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط ارتش اشغالگر، تاکنون هزار و 703 نظامی ارتش اسرائیل با یک افسر بهداشت روانی صحبت کرده و برای درمان به مراکز مربوطه معرفی شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین از ایجاد یک مرکز تخصصی در زمینه بهداشت روانی برای مقابله با اثرات جنگ غزه بر سلامت روانی نیروهای خود خبر داده و اعلام کرد که انتظار می‌رود درخواست‌های زیادی در این مرکز از جانب نظامیان برای درمان اختلالات روانی همچون «اضطراب بعد از شوک» یا «شوک جنگ» مطرح گردد.

اطلاعات نشان می‌دهد که تاکنون 290 نظامی ارتش اسرائیل در این مرکز تازه تاسیس برای کسانی که در معرض ترومای جنگی قرار گرفته‌اند تحت درمان قرار دارند. همچنین 200 نظامی دیگر با اختلال «اضطراب بعد از شوک» به مرکز مذکور مراجعه کردند.

بر اساس این اطلاعات، مرکز کمک‌های تلفنی روانی ارتش اسرائیل تاکنون 4 هزار و 450 مورد تماس از جانب نظامیان این ارتش دریافت کرده که از اختلالات روانی رنج می‌برند و شاکی هستند. همچنین 270 افسر از بخش سلامت روان برای رسیدگی به مشکلات روانی نظامیان صهیونیست به ارتش اسرائیل احضار شده‌اند.

در پی افزایش مشکلات و اختلالات روانی میان صهیونیست‌ها بعد از جنگ غزه، روزنامه عبری هاآرتص اخیرا در گزارش خود به این منظور اعلام کرد که نظام سلامت روان در اسرائیل (فلسطین اشغالی) در حال فروپاشی بوده و ده‌ها روان‌پزشک با هدف زندگی بهتر و باثبات‌تر راهی انگلیس شده‌اند.

نتایج تحقیقات و مطالعات مراکز مربوطه رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که شمار زیادی از صهیونیست‌ها بعد از جنگ غزه دچار اختلال و آسیب‌های شدید روانی شده و اعتیاد آنها به الکل و مواد مخدر افزایش یافته است.

در تحقیقی که توسط پژوهشگران دانشگاه حیفا و مرکز سلامت روان «شلواتا» انجام شده آمده است که حوادث 7 اکتبر تاثیرات گسترده‌ای بر سلامت روان اسرائیلی‌ها داشته و موجب شده اسرائیلی‌ها بیشتر از قبل به مواد اعتیادآور گرایش پیدا کنند.

ماه گذشته یک نظامی اسرائیلی که اخیرا از غزه بازگشته بود، در تل‌آویو به سوی دوست خود تیر اندازی کرده و باعث مرگ وی شد.

پیش از آن هم یک نظامی صهیونیست دیگر که باز هم از جنگ غزه بازگشته بود، بعد از دیدن یک کابوس از خواب پریده و هم اتاقی‌های خود را به رگبار بست.