حزب‌الله: پهپاد اسرائیلی را در جنوب لبنان ساقط کردیم

  4021207045

حزب‌الله لبنان از ساقط کردن یک پهپاد اسرائیلی در جنوب لبنان خبر داد.

حزب‌الله: پهپاد اسرائیلی را در جنوب لبنان ساقط کردیم

به گزارش ایسنا، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی صبح روز دوشنبه گزارش داد یک موشک زمین به هوا از جنوب لبنان به سمت یک پهپاد از نوع «هرمس۴۵۰» در منطقه مرج ابن عامر در شمال اراضی اشغالی فلسطین شلیک شد.

طبق تصاویر منتشر شده، این پهپاد در پی برخورد موشک، ساقط شده است.

دقایقی بعد، حزب‌الله لبنان اعلام کرد این پهپاد را در جنوب لبنان ساقط کرده است و «به مقابله با هواگردهای دشمن و ممانعت آن‌ها از رسیدن به اهداف خود ادامه می‌دهد».

پیش از این رسانه‌های عبری از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار در منطقه صنعتی «آلون هاتافور» در نزدیکی منطقه العفوله در شمال اراضی اشغالی و چندین منطقه در جولان اشغالی خبر داده بودند.

حزب‌الله لبنان امروز (دوشنبه) اعلام کرد جمعی از نیروهای صهیونیست را با موشک در مقر نظامی «البغدادی» و اطراف آن هدف قرار داده‌ است.

از زمان عملیات طوفان الاقصی توسط حماس علیه رژیم صهیونیستی و آغاز جنگ این رژیم در غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی فلسطین صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش این رژیم است. حزب‌الله لبنان تأکید دارد که تا زمان پایان یافتن تجاوزها به غزه، حملات خود را به مقرهای رژیم صهیونیستی در مرزها متوقف نمی‌کند.

طرف‌های بین‌المللی از جمله فرانسه و آمریکا نسبت به احتمال وقوع جنگ گسترده میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هشدار می‌دهند و خواهان پایان تنش‌های مرزی میان دو طرف هستند. پیش از این رسانه‌های عبری گزارش دادند ارتش رژیم صهیونیستی قادر به دور کردن حزب‌الله لبنان از مرزها نیست.