۱۹۰ هزار نیروی انتظامی امنیت انتخابات را تأمین می‌کند  

  4021206063

سخنگوی فرماندهی انتظامی کل کشور از بکارگیری ۱۹۰ هزار نیروی پلیس از جمله یگان ویژه، در سراسر کشور برای تامین امنیت انتخابات در ۱۱ اسفندماه خبر داد.

به گزارش ایرنا، سردار دکتر سعید منتظرالمهدی اظهارداشت: به استناد مواد ۱۹ و ۶۸ قانون انتخابات‌، تامین نظم و امنیت انتخابات بر عهده پلیس است، لذا با به کارگیری ۱۹۰ هزار نیرو، از جمله یگان ویژه، در سراسر کشور، به همراه دیگر دستگاه های امنیت ساز، از جمله بسیج، آمادگی لازم برای تامین نظم و امنیت انتخابات حاصل شده است.

سخنگوی فراجا با بیان اینکه برابر ماده ۵۸ قانون انتخابات‌، پلیس یکی از مراجع پنجگانه استعلام است، خاطرنشان کرد: در مرحله اول ۴۸ هزار و در مرحله نهایی حدود ۲۴ هزار استعلام از سوابق ثبت نام شدگان صورت پذیرفت که نتایج حاصله، در موعد مقرر به شورای نگهبان ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه برابر بندهای ۷۰ ،۷۶ و ۷۷ قانون انتخابات‌، وظیفه نظارت در حوزه تبلیغات نیز برعهده پلیس است، افزود: برابر هماهنگی های انجام شده با دستگاه قضایی و رصد فضای مجازی این موضوع نیز در دستور کار پلیس قرار دارد و در صورت نیاز به تذکر و یا تشکیل پرونده قضایی، قطعا پلیس به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا در پایان در رابطه با سوالی در خصوص نحوه رای گیری از مرزبانانی که در نقاط صفر مرزی مشغول به خدمت هستند، اظهار داشت: تأکید شده این افراد به مناطقی که دسترسی به صندوق آراء میسر است، رای خود را به صندوق بیاندازند و در مناطق صعب العبور که به دلیل بارش برف امکان تردد وجود ندارد، از بالگرد استفاده شود.