محرومیت ۲ ساله ملی‌پوش ژیمناستیک ایران

  4021204050

ملی‌پوش ژیمناستیک ایران که امید زیادی به حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس داشت؛ با محرومیت ۲ ساله به دلیل نقض قوانین مربوط به دوپینگ مواجه شد.

محرومیت ۲ ساله ملی‌پوش ژیمناستیک ایران

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از فدراسیون ژیمناستیک؛ مهدی احمدکهنی  که روز گذشته به فینال دارحلقه در مسابقات جان جهانی ژیمناستیک در آلمان صعود کرده بود، در خصوص اینکه در فینال دارحلقه شرکت نخواهد کرد، اظهار داشت: متاسفانه من در سایت آنتی دوپینگ اطلاعات لازم را درباره محل زندگی و همچنین محل تمرینات در یک‌سال آینده وارد نکرده بودم و به همین دلیل از طرف وادا محروم شدم. این مسئله هم به دلیل این بود که تا پیش از این برای تست دوپینگ با من تماس گرفته می‌شد و آنها به محل زندگی من می‌آمدند و چندین بار هم در کرمان و تهران از من دوپینگ گرفته شد.

وی افزود: در مسابقات رسمی همچون جام جهانی قطر و همین‌طور بازی های آسیایی هانگژو تست دوپینگ من همگی منفی شدند اما حدود 6 ماه پیش با من تماس گرفتند و گفتند به دلیل پر نکردن فرم‌هایی که باید محل زندگی و تمریناتم را در آن وارد می‌کردم، محروم شده‌ام. در واکنش به این مسئله گفتم که اطلاعی از این موضوع نداشتم.

ملی‌پوش ژیمناستیک ایران تصریح کرد: متاسفانه دلایلم  درباره پر نکردن فرم‌ها مورد قبول واقع نشد. در 9 فوریه به من ایمیلی زده شد که در آن آمده بود یا باید محرومیتم را قبول کرده یا اینکه به دادگاه عالی ورزش شکایت کنم.

احمدکهنی در پایان خاطرنشان کرد: پس از مشورت با چندین نفر به این نتیجه رسیدم که امیدی به موفقیت و تبرئه من در دادگاه عالی ورزش نیست. روز گذشته آخرین مهلت پاسخ به ایمیل بود و من محرومیتم را قبول کردم. البته از محرومیت 2 ساله‌ام حدود 8 ماه آن گذشته و باید بقیه محرومیتم که حدود 16 ماه است را طی کنم و بار دیگر به میادین بازگردم.