۳۲هزار میلیارد تومان مواد خوراکی با فجرانه به سفره مردم رسید

  4021202011 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

به گفته مشاور معاون امور رفاهی وزیر تعاون،‌ در قالب طرح فجرانه ۳۲ هزار میلیارد تومان کالای خوراکی ایرانی در سفره مردم قرار گفت.

۳۲هزار میلیارد تومان مواد خوراکی با فجرانه به سفره مردم رسید

به گزارش فارس ،‌سید رضا یحیوی مشاور معاون امور رفاهی و اقتصادی وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در بازدید از غرفه فارس در نمایشگاه 24 مطبوعات گفت: آخرین وضعیت اجرایی طرح فجرانه نشان می‌دهد که 8 همت از بودجه یارانه مضاعف دولت و 24 همت آورده مردم در طرح فجرانه از 11 قلم کالای خوراکی سر سفره مردم کشور رفته و باعث رونق کارخانه‌های تولید داخلی شده است.
وی میزان مشارکت مرد از طرح فجرانه یارانه مضاعف را از 18 بهمن تا کنون 60 درصد عنوان کرد و گفت: طرح فجرانه تا 18 اردیبهشت 1403 ادامه دارد.
یحیوی مردم در دهکهای یک تا 7 درآمدی با یارانه مضاعف طرح فجرانه می‌توانند از 11 قلم کالای خوراکی که بر اساس مطالعات انستیتوی تغذیه تعیین شده و تامین کننده نیاز بدن به کالری،‌ پروتئین، ویتامین و ریزمغذی‌ها خریداری کنند.
وی همچنین گفت: 211 هزار فروشگاه خرد در کشور و 11 فروشگاه زنجیره‌ای و دو فروشگاه بزرگ اینترنتی به طرح کالابرگ متصل هستند.
وی در مورد روش اطلاع مردم از دهک درآمدی خود،‌گفت: از طریق سامانه حمایت وزارت کار اقدام کنند.
وی قیمت سبد 11 قلم کالای کالابرگ را با وزن مشخص در سال 1401 مبلغ 523 هزار تومان و نرخ امروز آن را 743 هزار تومان عنوان کرد که تفاوت این دو رقم 220 هزار تومان در قالب طرح فجرانه به مشمولان 7 دهک کم درآمدی اختصاص یافته است.