وزیر کشور: صنعت باید ارز مورد نیاز خود را تامین کند

  4021202004 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر کشور گفت: صنعت ما باید ایجاد کننده ارز باشد و همچنین صادرات و ارز مورد نیاز خود را تأمین کند

وزیر کشور: صنعت باید ارز مورد نیاز خود را تامین کند

احمد وحیدی شامگاه یکم اسفندماه در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی لرستان، اظهار کرد: ظرفیت‌های لرستان بالقوه است و باید عقب‌افتادگی‌های این استان برطرف شود.

وی تصریح کرد: باور کردن ظرفیت‌های استان به عهده فعالان اقتصادی است و براساس نقشه پیشرفته، کار شود و یک چشم‌انداز روشن برای استان دیده شود.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در زنجیره ارزش راهبردی ظرفیت هر استان به‌خوبی شناسایی و این زنجیره‌های ارزش در چارچوب ثروت‌زایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وحیدی اضافه کرد: امروز در دوران انقلاب صنعتی چهارم هستیم و موضوعات باید با این دیدگاه بازنگری شود و اتاق بازرگانی می‌تواند کمک کند که کدام زمینه‌ها آورده بیشتری خواهد داشت.

وی بیان کرد: لرستان جزء استان‌های پرآب با طبیعت زیبا است و این آب مسأله‌ای است که باید در بهره‌وری خود را نشان دهد و اگر اصل بهره‌وری حاکم شود این مهم می‌تواند در رشد چند برابری مثمر ثمر باشد.

وزیر کشور ادامه داد: دیگر ما مونتاژ کار نیستم بلکه طراح هستیم و مهندسین ما می‌توانند حرف‌های نو به نویی بزنند.

وحیدی اظهار کرد: صنعت ما باید ارز درست کن باشد و باید صادرات و ارز مورد نیاز خود را تأمین کند و این مهم صنعت را به بلوغ می‌رساند.

وی تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی یعنی اینکه ما در قبال بیکاری مردم مسئول هستیم و فرهنگ کار باید تغییر کند و ترکیب کار و فعالیت‌های اقتصادی باید متناسب شود.