۷۰۷ میلیون نفر جام ملت‌ها را تماشا کردند

  4021201035

طبق اعلام شبکه بین‌اسپورت ۷۰۷ میلیون نفر جام ملت‌های آسیا را تماشا کردند که رکوردی در تاریخ این رقابت‌ها به شمار می‌آید

۷۰۷ میلیون نفر جام ملت‌ها را تماشا کردند

به گزارش ایسنا، جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ به میزبانی قطر برگزار شد و تیم ملی فوتبال قطر توانست در دیدار فینال با شکست دادن اردن جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

شبکه بین‌اسپورت از ثبت رکورد جدیدی در تاریخ جام ملت‌های آسیا خبر داد و اعلام کرد جام ملت‌های آسیا ۷۰۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیننده داشته است که این عدد یک رکورد به شمار می‌آید. طبق اعلام این شبکه تنها دیدار فینال بین قطر و اردن ۶۹ میلیون بیننده داشت.

قطر دو رکورد خاص دیگر را هم با برگزاری جام ملت‌های آسیا به ثبت رساند. نخست اینکه پرگل‌ترین دوره تاریخ این رقابت‌ها به ثبت رسید. در مجموع بازی‌ها ۱۳۲ گل به ثمر رسید تا رکورد گل در این رقابت‌ها که ۱۳۰ گل بود و به دور قبل تعلق داشت، شکسته شود.

تیم میزبان با ۱۴ گل زده به عنوان بهترین تیم هجومی انتخاب شد و اردن هم دوم شد.

اما رکورد دوم اینکه قطر بیشترین حضور تماشاگر را در تاریخ جام ملت‌های آسیا به نام خود به ثبت رساند. در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ یک میلیون و ۵۰۹ هزار و ۴۹۶ تماشاگر از نزدیک این بازی‌ها را تماشاگر کردند تا رکورد قبلی که مربوط به چین در سال ۲۰۰۴ بود شکسته شود. سال ۲۰۰۴ در چین ۹۳۷۶۵۰ تماشاگر از نزدیک این رقابت‌ها را تماشا کردند که این رکورد توسط قطری‌ها شکسته شد.