حماس: آمریکا، صحبت‌های زیبایی می‌کند، ولی به اسرائیل هم سلاح می‌دهد

  4021128121

یکی از رهبران جنبش حماس ضمن انتقاد شدید از دورویی آمریکا در قبال جنگ علیه غزه، گفت که موضع واشنگتن در قبال حمله به «رفح» نیز نامعلوم است و عملا اجازه کشتار مردم فلسطین را می‌دهد.

حماس: آمریکا، صحبت‌های زیبایی می‌کند، ولی به اسرائیل هم سلاح می‌دهد

به گزارش فارس، سامی ابوزهری از رهبران جنبش حماس فلسطین شامگاه امروز شنبه از موضعگیری جامعه بین‌الملل در قبال حمله احتمالی رژیم صهیونیستی انتقاد و از آن تحت عنوان «نفاق» یاد کرد.
ابوزهری با بیان اینکه موضع آمریکا هم در قبال این حمله، نامعلوم است و عملا اجازه کشتار مردم فلسطین را می‌دهد، نسبت به دور جدید مذاکرات غیر مستقیم تبادل اسرا با تل‌آویو، اظهار بی‌اطلاعی کرد.
به گزارش سازمان ملل ، بمبارانها و تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه که بیش از چهار ماه از آغاز آن می‌گذرد، حدود ۸۵ درصد از جمعیت این منطقه را آواره کرده و حدود ۵۷۰۰۰۰ فلسطینی را در معرض گرسنگی قرار داده است.
ابوزهری مواضع حماس در مذاکرات قاهره را مثبت دانست و از دورویی آمریکا انتقاد کرد و گفت: آمریکا صحبتهای زیبایی می‌کند، ولی در عین حال به اسرائیل سلاح نیز می‌دهد.
وی همچنین تأکید کرد که نیروهای مقاومت در مناطق مختلف نوار غزه، منسجم هستند و با نظامیان صهیونیست مبارزه می‌کنند.
اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس هم امروز گفت که «مقاومت به چیزی کمتر از توقف کامل تجاوزات، خروج ارتش اشغالگر از نوار غزه، رفع محاصره ناعادلانه، فراهم کردن سرپناه مناسب و امن برای آوارگان به دلیل جنایات غزه راضی نمی‌شود». 
رئیس دفتر سیاسی حماس توضیح داد که این جنبش در کل این مدت با روحیه مثبت و مسؤولیت پذیری بالا با میانجیگران مذاکره کرد تا به تجاوز علیه مردم غزه و محاصره ناعادلانه آنها پایان دهد و در این مسیر از «انعطاف کاملی» برخوردار بود. اما تا به این لحظه مشخص است که اشغالگران به مانوردادن و تعلل در پرونده‌های مربوط به مردم فلسطین ادامه می‌دهند.