شکست تلخ سپاهان در خانه

  4021126056 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

دیدار تیم های فوتبال سپاهان و الهلال با برتری شاگردان ژسوس در تیم عربستانی به پایان رسید تا زردپوشان ایران کار سختی برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی داشته باشند.

شکست تلخ سپاهان در خانه

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های فوتبال سپاهان ایران و الهلال عربستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ امروز پنجشنبه (26 بهمن) و در ورزشگاه نقش جهان اصفهان با قضاوت «احمد العلی» از کویت رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی در پایان با نتیجه ۳ بر یک به سود الهلال به پایان رسید.

ترکیب سپاهان:
پیام نیازمند، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، میلاد زکی‌پور، رامین رضائیان، بریان دابو، محمد کریمی، محمد قربانی، فرشاد احمدزاده (۷۱- رضا اسدی) (۸۰- امید نورافکن)، رضا شکاری (۶۱- علی اصغر اعرابی) شهریار مغانلو (۷۱- عیسی عباس)

ترکیب الهلال:
یاسین بونو، علی البلیهی، حسان تمبکتی، سعود عبدالحمید، یاسر الشهرانی (۷۱- محمد البورایک)، محمد کانو (۷۱- عبدالله الحمدان)، روبن نوس، سرگئی میلینکوویچ ساویچ، مالکوم، سالم الدوساری و الکساندر میتروویچ

شروع بهتر الهلال

بازیکنان الهلال از همان دقایق ابتدایی بازی چندین بار به سمت دروازه سپاهان نزدیک شدند که موقعیت آنها سودی برایشان به همراه نداشت؛ پس از آن بازیکنان سپاهان صاحب توپ شدند اما در محوطه جریمه الهلال رضا شکاری نتوانست کار خاصی انجام دهد و توپ راهی اوت شد.

در دقیقه ۶ بازی، سالم الدوساری کاپیتان الهلال در برخورد با بازیکن سپاهان مصدوم و بازی دقایقی متوقف شد.

در حالی که سپاهان از امتیاز میزبانی و حضور هواداران در این بازی بهره می‌برد اما در ۱۵ دقیقه ابتدایی شاگردان ژوزه مورایس لاک دفاعی به خود گرفتند و چشم به ضد حملات داشتند.

هواداران و بازیکنان سپاهان نسبت به تصمیمات احمد العلی قاضی بازی اعتراض داشتند و در دقایق مختلف بارها به او اعتراض کردند.

عملکرد خوب خط دفاع سپاهان

زوج محمد دانشگر و سیاوش یزدانی در قلب خط دفاع سپاهان عملکرد خوبی داشتند و بارها توپ بازیکنان الهلال را دفع کردند اما برایان دابو در خط هافبک نتوانست به خوبی برای سپاهان بازیگردانی کند.

از دقیقه ۲۰ تا ۳۰ بازی مالکیت بیشتر توپ را در اختیار داشتند و در دقیقه ۲۷ سعود عبدالحمید از سمت راست توپ را به سمت دروازه سپاهان ارسال کرد که ضربه سر سالم الدوساری دقت کافی را نداشت و توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۸، محمد کریمی بازیکن سپاهان به دلیل خطا بر روی بازیکن الهلال از داور بازی کارت زرد گرفت.

در دقیقه ۲۹ و روی پاس بلند محمد دانشگر در سمت چپ صاحب توپ شد و در حالی که می‌رفت تا به سمت دروازه الهلال نزدیک شود اما پس از کنترل توپ نقش بر زمین شد و فرصت خوب برای سپاهان از دست رفت.

خط دفاعی الهلال در آفسایدگیری عملکرد خوبی داشتند و در ۳ صحنه که بازیکنان سپاهان در موقعیت گلزنی قرار داشتند، به دلیل آفساید موقعیت آنها سودی برایشان به همراه نداشت.

در دقیقه ۳۵ ناصر شهرانی مدافع پیش تاخته الهلال در عرض محوطه جریمه سپاهان حرکت کرد و سپس ضربه‌ای به توپ زد که با واکنش خوب نیازمند به جایی نرسید و این سنگربان درازکش توپ را در اختیار گرفت.

رضائیان تفاوت‌ها را رقم زد

شروع خوب محمد دانشگر از خط دفاع با پاسی در عمق و بلند رامین رضائیان را از سمت راست صاحب توپ کرد و او پس از کنترل توپ با سینه با ضربه پای راست توانست به توپ ضربه بزند و یاسین بونو نتوانست آن را مهار کند و توپ در دقیقه ۳۷ به تور دروازه الهلال چسبید.

پس از گل رضائیان بازیکنان الهلال به سمت دروازه سپاهان نزدیک شدند اما موقعیت‌های آنها خطری روی دروازه سپاهان نداشت.

فرصت سوزی احمدزاده و حسرت هواداران سپاهان

بازیکنان سپاهان نیمه دوم را برای حفظ برتری در نیمه اول وارد زمین شدند و در دقایق ابتدایی نیمه دوم و در محوطه جریمه الهلال ضربه سر سیاوش یزدانی بالاتر از مدافعین الهلال زده شد ولی با اختلاف راهی اوت شد.

در ادامه و در دقیقه ۵۵، فرشاد احمدزاده صاحب موقعیت شد و در مصافی تک به تک با یاسین بونو قرار گرفت اما ضربه او قدرت کافی نداشت و دروازه بان مراکشی الهلال توپ را در اختیار گرفت.

گل تساوی الهلال توسط مالکوم

در دقیقه ۵۶، سالم الدوساری صاحب توپ شد و از سمت چپ به سمت دروازه سپاهان نزدیک شد و در بیرون محوطه جریمه توپ را در اختیار مالکوم قرار داد و او بلافاصله با یک پاس تک ضرب، میتروویچ را در مصافی تک به تک با نیازمند قرار داد اما ضربه زمینی این بازیکن را دروازه بان سپاهان درازکش مهار کرد و در ریباند، مالکوم به توپ ضربه زد که روی دفع ناقص نیازمند توپ وارد دروازه شد تا حساب کار یک بر یک به تساوی برسد.

پس از گلزنی مالکوم، بازیکنان سپاهان موقعیت خطرناکی را ترتیب دادند اما با بی دقتی فرشاد احمدزاده دروازه یاسین بونو در نیمه دوم بسته ماند.

در دقیقه ۶۴ روی پاس بلند و در عمق میلاد زکی پور، محمد کریمی صاحب توپ شد و از سمت راست روی یک پاس زمینی در محوطه جریمه فرشاد احمدزاده را صاحب توپ کرد اما شوت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت تا در کمتر از ۱۰ دقیقه ۲ فرصت عالی برای گلزنی را از دست دهد.

هت‌تریک احمدزاده در فرصت سوزی

بازیکنان سپاهان پس از دریافت گل، بارها به سمت دروازه الهلال حمله ور شدند؛ در دقیقه ۶۷ رامین رضائیان از سمت راست توپ را به سمت دروازه الهلال سانتر کرد اما ضربه سر فرشاد احمدزاده دقت کافی را نداشت و توپ به بیرون رفت. دقایقی پس از این حمله سپاهان، ژوزه مورایس رضا اسدی را جایگزین احمدزاده در زمین کرد.

۱۰ نفره شدن سپاهان با اخراج دانشگر

در حالی که سپاهان برای کسب پیروزی نیاز به زدن گل داشت، محمد دانشگر مدافع سپاهان که عملکرد خیلی خوبی داشت در دقیقه ۷۵ با خطا روی پای عبدالله الحمدان از داور بازی کارت قرمز مستقیم دریافت کرد تا بازی برگشت را هم از دست دهد. ابتدا داور خطای دانشگر را اعلام کرد اما پس از بازبینی صحنه توسط کمک داور ویدئویی VAR تصمیم به اخراج دانشگر گرفت.

پس از اخراج دانشگر، مورایس در اقدامی عجیب و در حالی که در اواسط نیمه دوم رضا اسدی را وارد زمین کرده بود، امید نورافکن را به جای اسدی وارد زمین کرد.

گل دوم الهلال توسط میتروویچ

در حالی که بازی می‌رفت تا با نتیجه تساوی به پایان برسد اما از سمت راست سعود عبدالحمید توپ را به محوطه جریمه سپاهان ارسال کرد و با ضربه سری دقیق الکساندر میتروویچ بدون اینکه مدافعان سپاهان او را مهار کنند توانست به راحتی با ضربه سر گل دوم تیمش را وارد دروازه کند تا نتیجه دو بر یک شود.

تعویض طلایی ژسوس زننده گل سوم الهلال

عبدالله الحمدان که در نیمه دوم به زمین آمده بود و باعث اخراج دانشگر شد توانست روی پاس در عمق سالم الدوساری در دقایق پایانی بازی و در مصافی تک به تک به نیازمند گل سوم الهلال را وارد دروازه کند تا این بازی با نتیجه ۳ بر یک به سود الهلال به پایان برسد.

دیدار برگشت این دو تیم شامگاه پنج‌شنبه ۳ اسفند در ریاض عربستان برگزار می‌شود.