رومانی به قهرمان روس کشتی جهان و المپیک ویزا نداد

  4021125005

رومانی به عنوان میزبان رقابت‌های کشتی قهرمانی اروپا، از صدور ویزا برای زائور اوگویف قهرمان جهان و المپیک در ۵۷ کیلوگرم و قربان شیرایف در وزن ۷۰ کیلوگرم خودداری کرد.

رومانی به قهرمان روس کشتی جهان و المپیک ویزا نداد

به گزارش ایسنا، در شرایطی که بحث صدور ویزا برای کشتی‌گیران روسیه جهت حضور در رقابت‌های قهرمانی اروپا ۲۰۲۴ در رومانی، حواشی زیادی را به وجود آورده بود، دولت رومانی در نهایت برای ۸ آزادکار روسیه برای حضور در این مسابقات اقدام به صدور روادید کرد تا روس‌ها با ترکیب ناقص عازم بخارست شوند.

در شرایطی که تا روز گذشته دولت رومانی از صدور روادید برای ۷ آزادکار روس شامل زائور اوگوف (۵۷ کیلوگرم)، قربان شیرایف (۷۰ کیلوگرم)، داوید بایف (۷۴ کیلوگرم)، خالد یاخیف (۷۹ کیلوگرم)، آرتور نایفونوف (۸۶ کیلوگرم)، عبدالرشید سعدالله‌یف(۹۷ کیلوگرم) و عبدالله قربانوف (۱۲۵ کیلوگرم) خودداری کرده بود، در نهایت ویزای ۵ کشتی‌گیر دیگر از این تعداد از جمله عبدالرشید سعدالله‌یف دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک، صادر شد اما برای زائور اوگویف دارنده مدال طلای المپیک توکیو و ۲ طلای جهان در وزن ۵۷ کیلوگرم و قربان شیرایف در وزن ۷۰ کیلوگرم، ویزا صادر نکرد.

به این ترتیب، تیم ملی کشتی آزاد روسیه با ۸ آزادکار عازم این مسابقات می‌شود و نماینده‌ای در ۲ وزن ۵۷ و ۷۰ کیلوگرم نخواهد داشت.