حماس: آمریکا و نتانیاهو اراده‌ای برای توافق آتش‌بس در غزه ندارند

  4021124116
حماس: آمریکا و نتانیاهو اراده‌ای برای توافق آتش‌بس در غزه ندارند

به گزارش فارس، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس فلسطین، ضمن انتقاد از نقش مخرب آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توافق آتش‌بس غزه، گفت که نتانیاهو می‌داند که نابودی حماس و مقاومت، غیر ممکن است و به همین دلیل مجبور به مذاکره شد.
با پایان یافتن مذاکرات قاهره برای حصول توافق آتش‌بس در غزه، حسام بدران عضو دفتر سیاسی جنبش حماس فلسطین گفت که هنور زود است درباره جزئیات این مذاکرات سخنی گفته شود، ولی مشخص است که دولت آمریکا تا این لحظه، اراده‌ای برای چنین توافقی ندارد.
ویلیام برنز رئیس سازمان‌ اطلاعاتی آمریکا (سیا) و و دیوید بارنیا رئیس سرویس جاسوسی اسرائیل (موساد)، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر قطر و مقامات مصری در قاهره با هدف رسیدن به آتش‌بس در نوار غزه در پایتخت مصر نشستی برگزار کردند.
بدران با اشاره به اینکه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل هم، مانع اصلی در حصول این توافق است و به جنایات خود در غزه و رفح ادامه می‌دهد، در عین حال تأکید کرد: نتانیاهو می‌داند که نابودی حماس و [جریان] مقاومت، غیر ممکن است و به همین دلیل مجبور به مذاکره شد.
وی با بیان اینکه اسرائیلیها جز مذاکره، هیچ راهی برای آزادی اسرای خود ندارند، خاطر نشان کرد: ما نیز از ملت خود دفاع می‌کنیم و با تمام توان، با اسرائیل مقابله خواهیم کرد.
در خصوص این مذاکرات، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه امروز سه‌شنبه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
دفتر حماس با انتشار بیانیه‌ای، خبر داد، هنیه و امیرعبداللهیان آخرین تحولات سیاسی و میدانی جنگ علیه غزه را بررسی کردند. در این دیدار، تلاشهای دیپلماتیک تهران برای توقف کشتار جمعی ملت فلسطین و حمایت از حقوق آنان تشریح شد.
هنیه و امیرعبداللهیان همچنین بر لزوم توقف تجاوز حملات اسرائیل به غزه و جنایات این رژیم و ارسال فوری کمکهای انسانی به این منطقه تأکید کردند.
هنیه هم تأکید کرد که هر توافقی باید شامل آتش‌بس و عقب‌نشینی ارتش اسرائیل از غزه و حصول توافق جدید تبادل اسرا باشد. وی همچنین گفت که اصل اساسی در ثبات منطقه، پایان اشغالگری و احقاق حقوق ملت فلسطین است.