داوطلبان مجلس تا ۲۵ بهمن امکان جابه‌جایی حوزه انتخابیه خود را دارند

  4021123087

وزیر کشور گفت: داوطلبان تا ۲۵ بهمن می‌توانند درخواست خود را برای جابه جایی حوزه انتخابیه ثبت کنند و طی ۵ روز جواب نهایی را دریافت خواهند کرد.

داوطلبان مجلس تا ۲۵ بهمن امکان جابه‌جایی حوزه انتخابیه خود را دارند

وزیر کشور گفت: داوطلبان تا ۲۵ بهمن می‌توانند درخواست خود را برای جابه جایی حوزه انتخابیه ثبت کنند و طی ۵ روز جواب نهایی را دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «احمد وحیدی» در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام دهه فجر در تشریح جلسه امروز دوشنبه با حضور استانداران و فرمانداران سراسر کشور بیان کرد: این جلسه برای ارزیابی و کنترل آخرین وضعیت برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی انجام شد.

رقابت ۱۵ هزار نفر برای کسب کرسی نمایندگی مردم

وزیر کشور اضافه کرد: با تایید شورای نگهبان حدود ۱۵ هزار نفر در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رقابت خواهند کرد. ۷۰ درصد از داوطلبان بین ۳۰ تا ۵۰ سال هستند.

به گفته وحیدی در این دوره از انتخابات هزار و ۱۰۰ استاد دانشگاه، ۲۰۰ پزشک، ۴۰۰ قاضی و حدود ۳۷۰ نماینده پیشین مجلس به عنوان داوطلب حضور دارند که با این وضعیت حماسه بزرگی را شاهد خواهیم بود.

وحیدی درباره جابجایی حوزه‌های انتخابیه داوطلبان خاطر نشان کرد: داوطلبان تا ۲۵ بهمن می‌توانند درخواست خود را برای جابه جایی حوزه انتخابیه ثبت کنند و طی ۵ روز جواب نهایی را دریافت خواهند کرد.

به گفته وی احراز هویت به صورت کاملا الکترونیکی خواهد بود.

افزایش ۲۰ درصدی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

وزیر کشور با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: آنچه در ۲۲ بهمن اتفاق افتاد بسیاری از رسانه‌های خارجی را متعجب کرد؛ حضور متراکم و پرشمار مردم عزیزمان به نسبت ادوار قبل حداقل ۲۰ درصد افزایش داشته است و امیدواریم در اسفند نیز همینگونه باشد و با حضور پرشکوه همگان انتخابات پرشوری خواهیم داشت.

وحیدی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درخصوص تبلیغات پیش از موعد برخی از داوطلبان در برخی از حوزه‌های انتخابیه تصریح کرد: قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، داوطلبان یک هفته اجازه تبلیغات دارند و قبل آن اگر به عنوان داوطلب اقداماتی داشته باشند، تخلف خواهد بود.

وی تأکید کرد: در استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و ستادهای انتخاباتی استان‌ها امکان ثبت گزارشات مردمی درخصوص تخلفات داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی وجود دارد.