وال‌استریت‌ژورنال: حماس به مصر آمادگی خود برای دفاع از رفح را اعلام کرده است

  4021121084

یک روزنامه آمریکایی خبر داد که مقامات حماس به مصر آمادگی خود برای دفاع از شهر مرزی رفح در غزه را اعلام کرده‌اند.

وال‌استریت‌ژورنال: حماس به مصر آمادگی خود برای دفاع از رفح را اعلام کرده است

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «وال‌استریت ژورنال» روز شنبه خبر داد که یک هئیت از مصر روز گذشته به تل آویو سفر کرد تا درباره شهر رفح در غزه مذاکرات انجام دهد.

بر اساس گزارش‌ها، مصر هرگونه همکاری با رژیم صهیونیستی در خصوص حمله به رفح را رد کرده است.

روزنامه وال‌استریت ژورنال نوشت: «مصر به حماس هشدار داده در صورتی که توافقی حاصل نشود،‌ اسرائیل به عملیات خود ادامه خواهد داد».

این روزنامه اضافه کرد: «مقامات حماس به مصر آمادگی خود برای دفاع از رفح را اعلام کرده‌اند».

رسانه‌‌های عبری زبان گزارش کردند که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی «بنیامین نتانیاهو» به وزیر خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن گفته است که عملیات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی در«رفح» احتمالاً ظرف دو هفته آینده آغاز می‌شود.

از طرف دیگر، یک مقام ارشد اسرائیلی نیز به شبکه «سی ان ان» گفته است که نتانیاهو پنجشنبه هفته گذشته به کابینه جنگ خود گفته که عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در رفح تا اول ماه رمضان، ۱۰ مارس (۱۱ اسفند) باید کامل شود.

شبکه کان نیز گزارش کرده است که به واسطه درخواست مصر و آمریکا، عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در رفح پس از تکمیل «تخلیه گسترده» ساکنان از شهر و پس از توافق تل‌آویو و قاهره درباره فعالیت ارتش اسرائیل در مناطق مرزی بین غزه و مصر معروف به محور فیلادلفیا آغاز می‌شود.

کان مدعی شده است که تل‌آویو به چندین کشور منطقه و ایالات متحده درباره آمادگی برای عملیات رفح اطلاع داده است.

اوایل روز گذشته (جمعه) نتانیاهو به ارتش اسرائیل دستور داد تا یک طرح دوگانه برای تخلیه ساکنان فلسطینی از رفح تنظیم کنند.

رژیم صهیونیستی در حالی چنین عملیاتی را در سرمی‌پروراند که بیش از یک میلیون فلسطینی از جنایات اخیر رژیم صهیونیستی به این شهر مرزی پناه برده‌اند.