قلعه‌نویی: از مردم عذرخواهی می‌کنم، شانس با تیم ملی یار نبود

  4021118104 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: از مردم معذرت خواهی می‌کنم، باید امروز آن‌ها را خوشحال می‌کردیم و به فینال می‌رفتیم.

قلعه‌نویی: از مردم عذرخواهی می‌کنم، شانس با تیم ملی یار نبود

به گزارش ایسنا، امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، در نشست خبری پس از شکست ایران مقابل قطر در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: قبل از هر چیز از مردم ایران معذرت‌خواهی می‌کنم. ما باید امروز مردم را خوشحال می‌کردیم و به فینال می‌رفتیم ولی شانس با ما نبود. فکر می‌کنم یکی از بازی‌های خوبمان را در نیمه دوم انجام دادیم. از بازیکنانم ممنونم. شاید یکی از بهترین بازی‌هایشان را انجام دادند. فوتبال همین است. اگر از موقعیت‌هایتان استفاده نکنید، تنبیه می‌شوید. وقتی بازی ۲ بر ۲ شد به جز پنج دقیقه بعد از آن توپ دست ما بود. به تیم قطر هم تبریک می‌گویم. اگر نزنی می‌خوری. من نمی‌توانم از بازیکنان ایراد فنی بگیرم. با این حال هم بدشانس بودیم و هم از موقعیت‌هایمان استفاده نکردیم.

او درباره دلایل ناکامی ممتد ایران در بازی‌های مهم گفت: ما ایراد فنی از این بازی نمی‌توانیم بگیریم. ما موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم ولی توپ‌هایمان تبدیل به گل نشد. چرا تیم ما نمی‌تواند ببرد؟ فوتبال همین است. ژاپن،‌ کره و عربستان هم با آن همه سرمایه‌گذاری حذف شدند. من از کسی نمی‌توانم ایراد بگیرم و مقصر باخت من هستم. اگر بحث فنی باشد ما باید با اختلاف چهار، پنج گل می‌بردیم. اینکه روی یک حادثه به گل رسیدند، بحث دیگری است. بحث ساختارسازی هم باید در وقت دیگری صحبت کنیم. امشب یکی از شب‌های بد زندگی من است و باید به سال ۲۰۰۷ برگردیم.

سرمربی تیم‌ملی درباره تعویض نشدن مهدی طارمی در نیمه دوم به دلیل عملکرد ضعیفش در این بازی بیان کرد: وقتی بخواهید تعویض کنید، دو حالت دارید. یا اینکه تیم شما روند خوبی ندارد که باید تغییر سیستم بدهید. خودتان قضاوت کنید؛ قبل از گلی که خوردیم باید سه، چهار گل جلو می‌افتادیم. مهدی طارمی هم بد بازی نمی‌کرد و با جابجایی‌هایش با سردار توانست موقعیت ایجاد کند. بازیکن بزرگ اگر خوب نباشد باید تعویض شود ولی وقتی تیم خوب کار کند، نباید تعویض کنیم. اگر مهدی طارمی را تعویض می‌کردیم و گل می‌خوردیم، همین دلیل باختمان می‌شد. من نمی‌توانم ایراد فنی از نیمه دوم بگیرم. ما دچار بدشانسی شدیم. ما چندین موقعیت داشتیم. به نظرم دروازه‌بان قطر باید بهترین بازیکن می‌شد. بدشانسی زیاد داشتیم مثل همان توپی که به دیرک خورد و به بیرون رفت. موقعی باید تعویض کنید که تیم‌تان روند خوبی ندارد مانند نیمه اول. مهدی طارمی وظیفه‌اش را که به عمق زدن در جریان بازی بود به همراه سردار آزمون خوب انجام داد.

قلعه‌نویی در ادامه درباره عملکرد خط دفاعی ایران و استفاده نکردن از مدافعان جوان در جام ملت‌ها مانند حزباوی بیان کرد: شما همین چهار روز پیش در بازی با ژاپن از همه چیز تعریف کردید چرا که موقعیتی به آنها ندادیم. گل اول کمانه کرد، گل سوم هم که شوت حریف پاس گل شد و رامین یک سانتی متر آفساید را پر کرد. تغییرات احتیاج به زمان دارد. اگر با یک ترکیب جوان می‌باختیم باید از نظر روحی و روانی آنها را درست می‌کردیم. من از ساختار دفاعی‌مان راضی هستم. گل‌هایی که خوردیم استثنایی بود. اینها به خط دفاعی ربطی ندارد.

او درباره برنامه بعدی‌اش در تیم‌ملی بیان کرد: باز هم من خدمت شما عرض می‌کنم که باید از بازیکنانم تشکر کنیم. ما یک تورنمنت خوب داشتیم ولی شانس با ما یار نبود. اکثر گل‌هایی که خوردیم بدشانسی بوده است. دیگر ما از الان باید به فکر تغییرات باشیم و باید یکسری نیروهای جوان‌تر وارد چرخه تیم‌ملی کنیم و بتوانیم تغییرات بالای ۶۰ درصد داشته باشیم که هم تیم جوان شده باشد و هم از نظر نتیجه عقب نیفتیم. اکثر لژیونرهای ما وقتی به اردو آمدند می‌توانستند دو بازی برای باشگاهشان انجام دهند ولی از همان روز اول آمدند چون تیم ملی برایشان مهم بود. واقعا یک ماه است که این بازیکنان تمام فکر و ذکرشان تیم‌ملی و مردم بود ولی امروز اوج بدشانسی هم بود. اگر ایراد فنی بوده مسئولیتش با من است. اگر توپ به گل تبدیل شده بود، سوال‌ها متفاوت بود. این قانون فوتبال است، وقتی نبرید رسانه‌ها باید شما را مورد سوال قرار دهید. اگر قرار است کسی معذرت خواهی کند، آن فرد من هستم. ایرادی اگر هست با من است.

سرمربی تیم‌ملی در پاسخ به این سوال ایسنا که آیا از تیم قطر آنالیز اشتباه داشته که در نیمه دوم تغییر تاکتیک داد و مهدی طارمی را به دروازه نزدیک‌تر کرد؟ گفت: من اگر اشتباه نکنم، ما دو تغییر نسبت به بازی ژاپن داشتیم. به نظرم آنالیز درستی داشتیم و دو موقعیت ایجاد کردیم. ما یکی، دو موقعیت ایجاد کردیم. ما با همان سیستم بازی با ژاپن را بازی کردیم و تغییراتی نداشتیم. من در کنفرانس قبل از بازی هم گفتم که میلاد محمدی و محبی به خاطر اینکه در بازی ژاپن خیلی دویدند، نتوانستیم از آنها از ابتدا بازی بگیریم. در نیمه دوم مهدی طارمی را به سردار نزدیک کردیم که بیشتر موقعیت ایجاد کرد. ما آنالیز خوبی از قطر داشتیم. باز هم می‌گویم که این فوتبال است. من فکر می‌کنم این بازی بیشتر از همه بازی‌هایمان موقعیت داشتیم ولی توپ‌هایمان به گل تبدیل نشد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۸۱۹۰۶۰۰:۴۱:۱۹ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
جناب قلعه نویی، لطفا یک کم هم از خودتان انتقاد کنید. تیم ذخیره شما هم میتوانست براحتی قطر را شکست بدهد. چرا شما ترکیب تیم را در اوایل نیمه دوم تغییر ندادید؟؟؟؟ چرا مثلا قایدی را بازی نداید؟؟؟ چرا امید را امروز بازی دادید در حالی که بازیکنان ارزنده ای روی نیمکت داشتید؟؟؟؟؟ باور کنید، شانسی که از آن حرف میزنید عملکرد شخص شماست. بازیکنان خوب بودند و بازی خوبی بود، ولی شما برای خنثی کردن اکرم عفیف ترفندی نداشتید. بازیکنان ما بجز چند اشتباه همه خوب بودند، ولی شما نتوانستید تاکتیک خوبی برای تیم دونده قطر داشته باشید. بنظر من عملکرد شما در عدم تعویض بموقع بازیکنان ناموفق، باعث شکست تیم ما شد.
ناشناس۳۳۸۱۹۸۵۰۶:۴۹:۵۶ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
«شانس با ما یار نبود» این ...عوام فریبانه ترین و ساده لوحانه ترین دلیلی است که مربیان می آورند. اثبات شانس از نظر فلسفی و علمی باطل امکان پذیر نیست.
ناشناس۳۳۸۱۹۹۷۰۷:۴۱:۰۳ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
آقا شانس یعنی چی؟ اگه باختت شانسی بوده اونوقت برد هات هم شانسی بوده. حالا که همه چی شانسی بوده پس تو مربی چه کاره ای؟
امیر حسین سلطان/تهران۳۳۸۲۰۲۴۰۸:۲۵:۳۹ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
جناب قلعه نویی گفتنی ها را همه گفتند! اما باور کنید جای مهدی قایدی لااقل در بیست دقیقه پایانی بازی بسیار خالی بود. او می توانست با تیزهوشی و موقعیت شناسی اش گل مساوی و چه بسا حتی گل برتری را هم برای تیم ملی بزند اما حیف که در این بازی حساس تیم ملی ایران از وجود و حضور ایشان محروم ماند! والله اعلم
ناشناس۳۳۸۲۰۲۵۰۸:۲۷:۲۳ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
غیر منطقی ترین تفسیر تکیه بر «بد شانسی» است. مربیان این تفسیر غیر علمی و غیر عقلی را دیگر بیان نکنند.
ناشناس۳۳۸۲۰۵۵۰۸:۵۹:۲۱ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
يك عفيف نتوانستي كنترلي كني !
ناشناس۳۳۸۲۰۵۹۰۹:۰۷:۴۴ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
با تاکتیک اشتباه بچه ها را فرستادی در زمین
ناشناس۳۳۸۲۰۹۲۱۰:۳۸:۵۰ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
تیمی که اینقدر نوسان داره بازی اش مشکل شانس ندارد.
ناشناس۳۳۸۲۱۲۷۱۱:۲۵:۱۳ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
آقاجان از باد غرور و تکبر کاذب بیاد بیرون و کمی منطقی باشید،تو کل این بازیها فقط یه نمیه با ژاپن خوب بازی کردید که اون هم به خاطر ضعیف بازی کردن ژاپن بود.چرا نمیخواید اشتباه رو گردن بگیرید و قبول کنید که فوتبال با ادعای پوچ و منم منم به جایی نمیرسه و فوتبال باید آکادمیک و مدرسه ای باشد و مثل قطر با برنامه و منظم و بدون ادعا باز کنید
ناشناس۳۳۸۲۱۲۹۱۱:۲۷:۳۷ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
(اکثر گل‌هایی که خوردیم بدشانسی بوده است) دلیل این بدشانسی ها عملکرد شما بود
مهدی۳۳۸۲۱۳۶۱۱:۳۹:۱۸ ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
راست میگه بدشانسیم
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. ابلاغ قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا دو هفته دیگر

 2. رئیس‌جمهور بعدی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 3. «بیژن زنگنه» با این کارنامه رویش می‌شود نسخه هم بپیچد؟!

 4. بی‌تفاوتی به فقدان رئیس‌جمهور و تلقی فانتزی از امر ملّی

 5. واکنش وزارت خارجه به شایعه سپردن پرونده هسته‌ای به شمخانی/ پاسخ لاریجانی به احتمال نامزدی در انتخابات/ جبهه پایداری از فتاح حمایت می‌کند؟

 6. وقتی مربی مطرح فوتبال جهان نماینده رژیم صهیونیستی را تحویل نمی گیرد !

 7. رهبر انقلاب: مجلس باید آرامش‌بخش و دعوت‌کننده به همدلی در محیط عمومی کشور باشد

 8. پاسخ لاریجانی به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری

 9. صادق زیباکلام و مدیرمسئول روزنامه جهان‌صنعت مجرم شناخته شدند/ تبعات ادعایی واهی درباره ماجرای کشته‌شدن «کیان پیرفلک»

 10. رمزگشایی از یک پیروزی جدید در سیاست خارجی ایران

 11. اظهارات «آذری‌جهرمی» درباره ورود خود به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری

 12. فرزین: نقدینگی در فروردین ماه به ۲۴.۱درصد کاهش یافت

 13. بادامچیان: اگر لاریجانی ثبت نام کند با او مذاکره خواهیم کرد

 14. چرا سرمایه از ترکیه می گریزد؟!

 15. درخواست زلنسکی از رهبران آمریکا و چین

 16. تکلیف «محسن رضایی» برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری مشخص شد/ «بذرپاش» و «سعید محمد» می‌آیند؟

 17. «صادق محصولی» کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری‌ می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. بی‌بی‌سی: پهپاد ترکیه در شناسایی محل سقوط بالگرد رئیس‌جمهور ایران اشتباه کرد

 2. شهادت رئیسی و خودفرهیخته پنداری برخی از ما !

 3. ابلاغ قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا دو هفته دیگر

 4. پاسخی که شهید رئیسی به امانوئل مکرون داد

 5. رئیس‌جمهور بعدی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 6. ۶ نکته کلیدی درباره سقوط بالگرد رئیس جمهور/ یک کارشناس خبره صنعت هوایی توضیح می‌دهد

 7. برای مقاصد خود، از شهادت رئیس‌جمهوری هم نمی‌گذرند!

 8. گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ انتقاد رسانه اصولگرا از سوءاستفاده انتخاباتی از شهادت رئیسی

 9. انتخاباتی حساس، حیاتی و سرنوشت‌ساز

 10. چرخش راهبردی یک کشور عربی در مقابل ایران

 11. بازخوانی یک جنجال قابل‌تامل در ماجرای یافتن بالگرد رئیس جمهور

 12. سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 13. نظرات برگزیده مخاطبان الف: شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها باید پاسخگو باشد/ قدرت نظامی بالا باعث نتیجه‌دادن مذاکرات می‌شود

 14. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 15. او این چنین جاودانه شد

 16. لنگرگاه جمهوری اسلامی در بحران‌ها کجا است؟!

 17. «بیژن زنگنه» با این کارنامه رویش می‌شود نسخه هم بپیچد؟!

 18. بی‌تفاوتی به فقدان رئیس‌جمهور و تلقی فانتزی از امر ملّی

 19. سانحه بالگرد شهید رئیسی و احتمالات/ «موج کوهستان» یعنی چه؟

 20. جنایتکاری که حتی ظاهرسازی هم نمی کند!

 21. خاری در چشم دشمنان

 22. تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور تمام اعضا

 23. صدای پرقدرت صداقت 

 24. مختصات پهپاد ترکیه ای درست نبود | محل سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور توسط چه کسانی شناسایی شد؟

 25. تردید علی لاریجانی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری 

آخرین عناوین