بلینکن: در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس هستیم

  4021117097

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس درباره تبادل اسرا و توافق برای آتش‌بس در غزه است.

بلینکن: در حال بررسی پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس هستیم

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در کنفرانس خبری مشترک با شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر درباره ارائه پاسخ به پیشنهاد آتش‌بس از سوی حماس گفت: ما در حال بررسی پاسخ حماس هستیم. ما اسرائیل را در جریان این پاسخ گذاشتیم و در روز چهارشنبه جزئیات این پاسخ را با آن‌ها درمیان خواهیم گذاشت. کارهای زیادی باید انجام بگیرد. اما آمریکا همچنان باور دارد که توافقی می‌تواند حاصل شود.

وی ادامه داد: آمریکا از تمامی آتش‌بس‌ها برای پیشبرد مسیر دیپلماتیک و برقراری صلحی پایدار استفاده می‌کند. ما از تمامی ابزارها برای رسیدن به آتش‌بسی طولانی‌تر جهت آزادی تمامی گروگان‌ها در غزه استفاده می‌کنیم.

بلینکن تصریح کرد: ما قویا مخالف تلاش گروه‌ها برای استفاده از جنگ غزه جهت دامن زدن به درگیری‌ها یا حمله به نیروهای‌مان‌ هستیم.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اهمیت کشتی‌رانی در دریای سرخ، حملات حوثی‌ها منافع همه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بلینکن تاکید کرد که تعیین بازه زمانی برای تشکیل کشور فلسطین ضروری است.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین عنوان کرد که درباره مسیر پیشروی منطقه با محمدبن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی گفت‌وگو داشته است.