حماس: پاسخ خود را درباره طرح آتش‌بس، به قطر و مصر دادیم

  4021117087

حماس با اشاره به اینکه به طرح آتش‌بس پاسخ داده است، تأکید کرد که با سایر گروههای مقاومت فلسطین به مبارزه ادامه خواهند داد تا اشغالگری رژیم صهیونیستی پایان یابد.

به گزارش فارس، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه امروز سه‌شنبه خبر داد که پاسخ خود را درباره طرح توافق آتش‌بس در غزه، به قطر و مصر داده است.

مذاکره‌کنندگان اسرائیلی، آمریکایی، مصر و قطر اخیرا در پاریس بر سر چارچوبی برای توقف جنگ و آزادی سایر اسرای اسرائیلی نزد به توافق رسیدند. طرحی که وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای قطری خود در واشنگتن آن را «قوی و قانع کننده» توصیف کرده است.

حماس با اشاره به اینکه پس از رایزنی با سایر گروههای مقاومت، به این پیشنهاد پاسخ داده است، گفت: ما با این پیشنهاد برخورد مثبتی داریم؛ به نحوی که شامل آتش‌بس فراگیر و کامل و پایان بخشیدن به حمله به ملت ما باشد».

این جنبش با تأکید بر لزوم بازسازی و شکست محاصره غزه و تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی، از نقش مصر و قطر و همه کشورهایی که در راستای توقف حملات به ملت فلسطین تلاش کردند، سپاسگزاری کرد.

حماس در پایان، ضمن قدردانی از مقاومت و ایستادگی اسطوره‌ای ملت و مقاومت فلسطین در نوار غزه، تصریح کرد: ما با همه گروههای ملی به دفاع از ملت خود ادامه خواهیم داد تا اشغالگری اسرائیل پایان یابد و حقوق مشروع و ملی آنها احقاق شود.

«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر خارجه قطر هم خبر داد که حماس پاسخ خود را به توافق پیشنهادی آتش‌بس در غزه ارائه داده که شامل ملاحظاتی بوده اما در کل مثبت است.

بر اساس طرحی که ماه گذشته مسئولان آمریکایی، اسرائیلی، مصری و قطری در پاریس برای آتش‌بس در غزه مطرح کردند، قرار شده است ابتدا، جنگ به مدت شش هفته متوقف شود و در ازای آن، بخشی از اسرای فلسطینی و اسرائیلی به صورت متقابل آزاد شوند.