قلعه نویی: مسئولین AFC باید در مورد برنامه ریزی و انتخاب داور جواب بدهند

  4021117035 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: به بازیکنان گفتیم مهم این است که بازی قبلی را فراموش و به بازی با قطر فکر کنید.

قلعه نویی: مسئولین AFC باید در مورد برنامه ریزی و انتخاب داور جواب بدهند

به گزارش خبرنگار ورزشی فارس از قطر، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل میزبان، اظهار داشت: حساس ترین بازی را پیش رو داریم. زحمات 5 بازی گذشته در این بازی است که به نتیجه برسیم. بعد از بازی با ژاپن با بازیکنان صحبت کردیم که در دوره‌های گذشته هم شما به این مرحله رسیده بودید، مهم این است که این بازی را فراموش و به بازی با قطر فکر کنید.

*بازیکنان تقریبا شرایط حساس و مهم را درک کرده‌اند

وی افزود: قطر قهرمان دوره قبل است و شرایط میزبانی را هم دارد. خوشبختانه بازیکنان تقریبا شرایط حساس و مهم را درک کرده‌اند. در تمرین دیروز حس کردم که خودشان هم فعل خواستن را می‌خواهند انجام بدهند. مثل کاری که در بازی با ژاپن و بازی‌های گذشته کردند. در بازی‌های گذشته انتقادات زیادی شد ولی اینکه بد بازی کنید یا خوب بازی کنید و از موقعیت‌ها استفاده نکنید خیلی فرق دارند.

*نقدها منصفانه نبود و به تیم ملی کمک نمی‌کرد

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: نقدها منصفانه نبود و به تیم ملی کمک نمی‌کرد. زمانی شما بد بازی می‌کنید، ایجاد موقعیت ندارید و در ساختار دفاعی ضعیف هستید، بله، هر نقدی را باید بپذیرید ولی در بازی‌های گذشته از هر نظر سرتر بودیم. فقط از موقعیت‌ها استفاده نکردیم. مقابل ژاپن هم تقریبا تا قبل از اینکه گل بخوریم، موقعیتی به حریف ندادیم. شاید یکی دو موقعیت هم داشتیم. در همان برنامه‌ای که داشتیم تا هافبک‌هایشان را از جریان بازی خارج کنیم، تا حدودی موفق بودیم. آن گل هم، آنچنانی نبود.

*امیدوارم بازیکنان فرامین تاکتیکی را پیاده کنند

قلعه نویی گفت: قطر سرمایه گذاری کرده و میزبانی را دارد. بچه‌های ما هم شرایط حساس را درک کرده‌اند. امیدواریم فرامین تاکتیکی را پیاده کنند. تغییراتی را هم به خاطر فشار بازی قبل و نزدیکی بازی‌ها خواهیم داشت. نفراتی هم که تغییر می‌کنند یقین داریم مثل بازی‌های گذشته بهترین عملکردشان را خواهند داشت.

*AFC باید درباره انتخاب داور عرب زبان و یا ظرفیت تماشاگران پاسخ دهد

سرمربی تیم ملی درمورد کارشکنی‌هایی مانند انتخاب داور کویتی یا اختصاص تنها 4 درصد ظرفیت ورزشگاه به هواداران ایرانی، گفت: این سوال را AFC به عنوان مسئول برگزاری مسابقات باید پاسخ بدهد. 

*در برنامه مسابقات خیلی ضرر کردیم

وی درخصوص اینکه اگر تیم ملی به فینال برسد از رقیب یک روز کمتر استراحت می‌کند، عنوان کرد: در برنامه خیلی ضرر کردیم. در بازی با ژاپن هم زیر 72 ساعت استراحت داشتیم. در تصمیمات داوری هم VAR با ما مهربان نبود. مقابل ژاپن داور حداقل در یک صحنه می‌توانست برود نگاه کند. اینکه داور کویتی گذاشته‌اند باید از مسئولین سوال کنید. ما در حوزه فنی هستیم و نباید ورود کنیم ولی آنچه که آسیا می‌خواهد و کشورهای دیگر هم این بازی را نگاه می‌کنند، انتظار عدالت است که حتما انجام خواهد شد. فوتبال شعار بازی جوانمردانه دارد که در همه ابعاد است. امیدوارم این مهم انجام شود. مسئولین AFC باید هم در برنامه ریزی و هم در داوری که نمی‌خواهم ورود کنم، جواب بدهند.