وزیر اقتصاد: منطقه ویژه اقتصادی سرو ظرفیتی بی بدیل برای واحدهای تولیدی است

  4021117029

وزیر امور اقتصادی و دارایی با ابراز خرسندی از آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو گفت: این منطقه ظرفیتی بی بدیل برای واحدهای تولیدی است تا از پتانسیل مرز به خوبی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، سیداحسان خاندوزی روز سه شنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو افزود: طبق تعهد سازمان مسوول مدیریت منطقه ویژه، در دهه فجر سال آینده اتمام مرحله اجرایی شدن زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی را اعلام کنیم.

وی اضافه کرد: البته بخش های دیگری از کار حصارکشی و فنس طی ۶ ماه و در مدت کوتاه‌تر به سرانجام می رسد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: امیدواریم با همت همه دستگاه های مرتبط، یکی از ظرفیت های بسیار خوب آذربایجان‌غربی در جوار مرز سرو و گمرک این منطقه فرصت بی بدیلی برای شرکت های تولیدی ایجاد کند تا در کوتاهترین زمان از مزیت های منطقه ویژه استفاده کنند.

خاندوزی اظهار کرد: واحدهای تولیدی می توانند در این منطقه با کمترین هزینه و فاصله عملیات ترانزیتی و گمرکی خود را با ترکیه انجام دهند.

وی گفت: در کنار آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو، برای تسریع در شروع به عملیات اجرایی و بهره‌برداری از ایکس ری مرز سرو هم تدابیری اتخاذ شده است.

به گزارش ایرنا، کلنگ احداث منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو با حضور سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی، نمایندگان ارومیه در مجلس شورای اسلامی و مردم منطقه بر زمین زده شد.