مناظره‌های انتخاباتی به صورت ضبط شده است/ سریال های جدید صدا و سیما برای شب عید

  4021116092

رئیس سازمان صداوسیما از برگزاری مناظره‌های رادیو-تلویزیونی در انتخابات پیشِ رو در حوزه‌های انتخابیه مختلف به صورت ضبط شده خبر داد.

مناظره‌های انتخاباتی به صورت ضبط شده است/ سریال های جدید صدا و سیما برای شب عید

«پیمان جبلی» رئیس رسانه ملی در گفت‌وگو با ایرنا، درباره مناظرات انتخاباتی در صداوسیما اظهار داشت: باید دید مناظراتی که در حوزه های انتخابیه صورت می‌گیرد به چه میزان است سپس بر همان اساس طراحی اجرای مناظره ها را خواهیم داشت.

مناظره‌های انتخاباتی به صورت ضبط شده است

وی افزود: مناظرات انتخاباتی به صورت ضبطی خواهد بود و از بین نامزدهایی که در هر حوزه انتخابیه ثبت نام کرده اند انجام خواهد شد؛ با توجه به تعداد نامزدهای هر حوزه انتخابیه، تعداد شرکت کنندگان در مناظره ها هم متفاوت خواهد بود ممکن است در یک حوزه انتخابیه افرادی که در مناظره شرکت می کنند، بیشتر از ۲۰ تا ۳۰ نفر باشد یا ممکن است کمتر از ۱۰ نفر باشند؛ لذا برنامه‌ریزی مناظره ها بستگی به تعداد نامزدهای آن حوزه انتخابیه دارد.

رئیس رسانه ملی ادامه داد: مناظره ها شامل برخی سؤالات عمومی و عمدتا مربوط به همان حوزه انتخابیه خواهد بود و نامزدها می توانند راهکارهای مورد نظر خود برای حل مسائل حوزه انتخابیه خود و همچنین حل مسائل کلانی که به عهده نماینده مجلس است را مطرح کنند.

وی گفت: یکی از سؤالاتی که نامزدها در مناظره ها پاسخ دهند این است که برای جلوگیری از دادن وعده‌های غیر واقعی انتخاباتی چه باید کرد؟

جبلی در پاسخ به این پرسش که با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان با نوروز در فروردین ۱۴۰۳، برنامه ریزی سازمان صداوسیما برای همزمانی سرگرم کردن مردم و نیز تقویت فضای معنوی مخاطبان چیست؟ اظهار کرد: برنامه های عید نوروز و ماه مبارک رمضان اطلاع رسانی خواهد شد اما تلاش ما این است که به برنامه ها تنوع بدهیم و جذاب تر شود؛ همچنین از ظرفیت‌های بیشتری استفاده شود.

وی یادآور شد: با توجه به آماده سازی هایی که شده، شب عید و ماه رمضان رنگارنگی را در صداوسیما شاهد خواهیم بود.

رئیس سازمان صداوسیما تأکید کرد: هم سریال‌های طنز داریم هم سایر مجموعه‌ها که اطلاع‌رسانی می‌شود.