انصاری‌فرد: برای صعود به فینال باید از سد مدافع عنوان قهرمانی بگذریم

  4021116056

کاپیتان تیم ملی فوتبال در مصاحبه با روزنامه الرایه الریاضیه قطر، ایران را یکی از مدعیان فتح سکوی قهرمانی آسیا خواند و گفت: برای صعود به فینال باید از سد قطر به‌عنوان مدافع عنوانی قهرمانی عبور کنیم.

انصاری‌فرد: برای صعود به فینال باید از سد مدافع عنوان قهرمانی بگذریم

به گزارش ایرنا، کریم انصاری‌فرد کاپیتان تیم ملی فوتبال در آستانه بازی حساس ایران مقابل میزبان جام ملت‌های ۲۰۲۳ گفت‌وگوی جذابی با روزنامه الرایه الریاضیه داشت و حرف‌های جالب توجهی زد.

این روزنامه در مقدمه مصاحبه خود با مهاجم تیم ملی ایران چنین نوشت: تیم ملی ایران پس از پیروزی پرهیجان مقابل ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه دو بر یک به مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا راه یافت تا برای چهارمین بار به قهرمانی نزدیک شود. امیر قلعه‌نویی سرمربی ایران توانست با ایجاد تغییر در ترکیب تیم ملی کشورش از پتانسیل بازیکنانش به خوبی استفاده کند تا مدعی قهرمانی این دوره از رقابت‌ها باشد.

ایران در مرحله گروهی این مسابقات با غلبه بر فلسطین، امارات و هنگ‌کنگ با امتیاز کامل راهی مرحله حذفی شد و با پیروزی مقابل سوریه در مرحله یک‌چهارم نهایی ژاپن را شکست داد و به یک‌قدمی فینال رسید تا جاه‌طلبی خود را در کسوت یک مدعی قهرمانی به‌نمایش بگذارد.

روزنامه الرایه الریاضیه در ادامه، کریم انصاری را ستاره تیم ملی و زننده سریع‌ترین گل تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا خواند و در نخستین سوال خود از کاپیتان کریم از کم و کیف بازی ایران مقابل ژاپن و صعود به مرحله نیمه‌نهایی پرسید. انصاری‌فرد در پاسخ به این سوال گفت: ما یک بازی بزرگ مقابل تیم قدرتمند ژاپن و یکی از مدعیان قهرمانی انجام دادیم و با وجود این‌که یک گل عقب بودیم، توانستیم برگردیم و نتیجه را به دو گل تبدیل کنیم. در این بازی مهیج، همه بچه‌ها با روحیه جنگندگی و با اشتیاق و مصمم بازی کردند.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه الرایه درخصوص هدف ایران برای حضور در این دوره از رقابت‌ها عنوان کرد: ما برای کسب عنوان قهرمانی وارد این دوره از رقابت‌ها شدیم تا پس از مدت‌ها، فاتح سکوی قهرمانی قاره آسیا شویم و معتقدم پتانسیل و توانایی‌هایی داریم که ما را قادر می‌سازد تا برای کسب این عنوان، قوی و قدرتمند رقابت کنیم. البته می‌دانیم کار سختی در پیش داریم و مسیر رسیدن به قهرمانی آسان نیست اما باید از آن عبور کنیم. برای رسیدن به این هدف همه چند ایستگاه سخت را پست سر گذاستیم و ایستگاه سخت‌تری در نیمه‌نهایی منتظر ماست. سعی می‌کنیم با آمادگی مناسب و با قدرت به مسیر خود ادامه دهیم.

مهاجم سابق پرسپولیس درخصوص بازی ایران در مرحله نیمه‌نهایی مقابل قطر افزود: با توجه به نیاز هر دو تیم به پیروزی و راهیابی به فینال، به خوبی می‌دانم که تقابل ما با قطر در نیمه‌نهایی بسیار سخت است. قطر صاحب عنوان قهرمانی آخرین دوره این مسابقات است. اما ما مدت زیادی است که موفق به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا نشده‌ایم و برای رسیدن به این هدف، اشتیاق زیادی داریم ولی برای صعود به فینال باید از مدافع عنوان قهرمانی عبور کنیم. سعی کنیم از فرصت‌ها برای پیروزی و صعود به مرحله‌نهایی استفاده کنیم.

انصاری‌فرد درخصوص سطح فنی این دوره از رقابت‌ها گفت: مسابقات از نظر فنی در سطح بسیار بالایی است. بنابراین کار برای چهار تیم راه یافته به مراحل پایانی بازی‌ها آسان نخواهد بود. شکی نیست که ارائه بازی‌های قوی و سطح بالا در این دوره نشان‌دهنده پیشرفت فوتبال آسیا و تلاش‌های انجام شده برای توسعه و پیشرفت این بازی در این قاره است.

وی میزبانی قطر از جام ملت‌های ۲۰۲۳ را هم استثنایی خواند و افزود: معتقدم موفقیت قطر بیهوده نیست و این کشور دارا