روحانی: نتوانستند برجام را از بین ببرند؛ ۵ عملیات بزرگ کردند که آخرینش سفارت عربستان بود

  4021021040 ۶۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

انتخاب نوشت: روحانی می‌گوید سال ۹۳ با افزایش نرخ بنزین دوستان ما در مجلس و دولت پیش‌بینی تورم بالا می‌کردند. اما یک واحد درصد تورم بالا نرفت. چون مردم دولت را از خودشان می‌دانستند. وزیر خارجه آمریکا به وزیر خارجه ایران گفته بود ما اجتماع مردم را در سفر رئیس‌جمهور به اصفهان در ۱۵ بهمن ۹۳ دیدیم.

روحانی: نتوانستند برجام را از بین ببرند؛ ۵ عملیات بزرگ کردند که آخرینش سفارت عربستان بود

مهمترین اظهارات حسن روحانی در مراسم هفتمین سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به شرح زیر است:

شخصیت آقای هاشمی و راه و مسیری که پیش پای ما گذاشت هرگز از یاد نخواهد رفت. او شخصیتی بود که در سخت‌ترین شرایط خود پیشقدم در صحنه برای حل معضلات بود. معمولا در روزهای سخت و پیچیده به صحنه آمدن و بار مسئولیت بر دوش گرفتن کار ساده و آسانی نیست و این توصیه هاشمی رفسنجانی به همه یارانش و دوستداران انقلاب است که هیچگاه از صحنه سیاست و پیشرفت کشور و حل مشکلات جامعه پا پس نکشیم.

روزهایی بود که هاشمی تنهای تنها بود. من یکی از آن‌ها را بعد از روز هفتم تیر دیدم که یار امام آیت‌الله دکتر بهشتی دیگر در میان ما نبود. روزی بود که آیت‌الله خامنه‌ای در بستر در بیمارستان بود و آیت‌الله هاشمی تنهای تنها بود. به مجلس آمد و تلاش کرد جلسه مجلس تشکیل شود. آن روز احساس می‌شد مدیر اجرایی کشور تنها هاشمی رفسنجانی است. وجود امام به عنوان رکن بزرگ کشور و انقلاب اساس خنثی شدن توطئه‌ها بود. هاشمی آن روز بار نظام جمهوری اسلامی ایران را تنها بر دوش گرفت. آن روزهای سخت گذشت و عبور شد. 

هاشمی به ما می‌گوید باید در روز سخت باید به صحنه بیاییم. من احساس می‌کنم امروز کشور یکی از آن روزهای سخت است. من گاهی فکر می‌کنم امروز سخت‌تر از سال ۶۰ و ۶۲ و دهه ۶۰ است. جبهه دوست و دشمن کاملا روشن بود و این کار را آسان می‌کرد. امروز به جایی رسیدیم به صحنه آمدن و گره‌ها را باز کردن به سادگی امکان‌پذیر نیست. هرجا هاشمی می‌دید مصالح کشور اقتضا می‌کند او باشد و حرف بزند او دریغ نمی‌کرد. جنگ تحمیلی که مستقیم و غیرمستقیم هزار میلیارد دلار خسارت بر کشور وارد کرد. متجاوزین خواستند این خسارت را بر ملت ما وارد کنند. هاشمی بود که با تدبیرش پایان جنگ را این‌چنین رقم زد که همه اسرای ما با عزت به کشور برگردند. کاش هاشمی سال ۹۷ هم بود که اسفند ۹۷ دولت عراق رسما لایروبی شط‌العرب و خط اروند را به عنوان خط مرزی کشور رسما اعلام کرد. باید یاد کنم از سردار شهید قاسم سلیمانی و دکتر ظریف که نقش بسیار بزرگی داشتند تا آن روز با نخست‌وزیر عراق به توافق برسیم. من اسفند ۹۷ را پایان جنگ تحمیلی می‌دانم.

انتخابات آزاد، سالم، رقابتی، امن یکی از آثار انقلاب اسلامی است. ما به قولی که به ملت دادیم باید عمل کنیم. به پائیز سال ۵۷ در نوفل‌لوشاتو برگردیم که امام حکومت آینده را برای ایرانیان و جهانیان ترسیم می‌کرد. رای بی‌نظیر به جمهوری اسلامی به این دلیل بود که امام جمهوری اسلامی برای مردم تعریف و تبیین و ترسیم کرده بود. هر جمهوری اسلامی به غیر از آنکه امام آن روز فرمود آن جمهوری اسلامی نیست که در ۱۰ و ۱۱ فروردین مردم به آن رای دادند. امام در دی‌ماه ۵۷ فرمود حکومتی که ما دنبال آن هستیم حکومتی است متکی به آرای ملت به گونه‌ای که تمام آحاد ملت در انتخابات شرکت داشته باشند. در این حکومت باید زمامداران حکومت با نمایندگان ملت دائما مشورت کنند. 

امام به صراحت گفت میزان رای ملت است و همه با هم. امروز هم رهبری معظم انقلاب به صراحت می‌گوید یک انتخابات پرشور با مشارکت، با رقابت، با سلامت و امنیت. من می‌فهمم اقلیت حاکم از این سخن رهبری خوشحال نیست، این حرف رهبری حرف دل اکثریت قاطع ملت ایران است.

 صداوسیما از آن ملت است. این را باید ملت احساس کنند. نیروهای مسلح به عنوان حافظ امنیت ملت و نظام است. نیروهای مسلح اختصاص به حزب و جناح خاصی ندارد. مگر می‌شود بدون استقلال قوه قضائیه و نیروهای مسلح از جناح‌گری‌ها انتخابات سالم عمل شود؟ همه این نهادهای عظیم و بزرگ فوق جناح هستند. به گونه‌ای باید عمل کنند که مردم احساس کنند انتخاباتی است که اگر صلاحیتی رد یا تائید می‌شود باید شفاف و قانون‌مند و بی‌طرفانه باشد. قاضی وجدان عمومی مردم است. خدا نکند روزی پیش بیاید که رد یا تائید صلاحیت‌ها حزبی شده باشد. آن روز، روز خطر برای نظام و انقلاب ماست. انقلاب متعلق همه ملت ایران است. نظام جمهوری اسلامی ایران متعلق به همه ملت ایران است. ما همه یک ملتیم. باید در کنار هم باشیم و دست هم را بگیریم. هیچ‌وقت در اتاق دفتر هاشمی رفسنجانی به روی جناحی باز و جناحی دیگر بسته نبود.

برای اولین بار در سال ۹۸ و ۱۴۰۰ ما انتخابات حداقلی داشتیم. این درد را کجا ببریم؟ شما که می‌گفتید دولت حاکم محبوبیت ندارد، پس چرا هر کس کوچکترین حمایتی از دولت کرد آن را ردصلاحیت کردید؟ خب همه طرفداران دولت را تایید می‌کرد، خب رای نمی‌آوردند. چرا سال ۹۸ کاری کردید که اکثریت مردم پای صندوق رای نیامدند. در ۹۲ نزدیک ۷۳ درصد و در ۹۶ بیش ار ۷۳ درصد مردم پای صندوق رای آمدند.

سال ۹۳ با افزایش نرخ بنزین دوستان ما در مجلس و دولت پیش‌بینی تورم بالا می‌کردند. اما یک واحد درصد تورم بالا نرفت. چون مردم دولت را از خودشان می‌دانستند. چرا نتوانستند برجام را از بین ببرند. ۵ عملیات بزرگ کردند که آخرینش سفارت عربستان بود. چرا ناموفق بودند؟ به دلیل اینکه دنیا می‌دانست، پشت سر دولت، ملت است. وزیر خارجه آمریکا به وزیر خارجه ایران گفته بود ما اجتماع مردم را در سفر رئیس‌جمهور به اصفهان در ۱۵ بهمن ۹۳ دیدیم.

امروز روز امتحان بزرگ تاریخی برای شورای محترم نگهبان است. تاریخ در این روزها درباره شورای نگهبان قضاوت خواهد کرد. باز می‌خواهند رقیب نامزد اصلی انتخاب آرای باطله باشد؟ 

مقام معظم رهبری فرمود اگر تحول می‌خواهید راه آن انتخابات است. مردم تحول و زندگی راحت می‌خواهند.

با وجود کرونا و نفت منهای سه دلار و جنگ اقتصادی دیوانه‌ای مانند ترامپ، نگذاشتیم زندگی مردم فروبپاشد. از ۹۲ تا آخر ۹۹ قیمت کالا و خدمات ۴.۲ برابر شد. حقوق کارکنان ۵.۱ برابر شد. حقوق کارگران ۵.۵ برابر شد. حقوق بازنشستگان ۷.۷ برابر شد. حقوق افراد تحت پوشش ۱۲.۷ برابر شد. تورم ما ۳۶.۴ و رشد اقتصادی ما ۴ بود. سه ماهه اول ۱۴۰۰ رشد اقتصادی ما ۶.۷ درصد بود. هنوز در این چند سال به این میزان رشد نرسیدند. فرق ما با دولت یک چیز بیشتر نبود، حمایت مردم. حمایت مردم در صورتی ایجاد می‌شد که گوش شنوا داشته باشیم. مشروعیت کل نظام با رای ملت است. امام در نامه به شورای بازنگری به صراحت فرمودند ولی مشروع، ولی منتخب ملت است. همه چیز با رای مردم است. امام چنین نظامی به ما معرفی کرده است. مقام معظم رهبری به همین تاکید دارند. انتخابات را رقابتی و مشارکتی و سالم و امن اعلام می‌کنند. می‌دانم اقلیت حاکم نه مشارکت حداکثری می‌خواهد نه رقابت. می‌خواهد انتخابات سردی باشد که آن اقلیت ادامه دهند. حکومت فرد مهم نیست، منافع ملی مهم است. منافع جناح مهم نیست، رضایت عامه مهم است. ما راهی جز حفظ انقلاب و عظمت ایران نداریم. 

 
 

دیدگاه کاربران

ممدعلی۳۳۵۲۰۰۷۱۲:۳۸:۰۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
کاش شورای نگهبان تمامی نامزدهای مورد نظر روحانی رو تایید صلاحیت کنه تا ببینیم
ناشناس۳۳۵۲۲۶۵۱۶:۳۲:۱۳ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
حدود یک میلیون نفر از ایشان به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت کردند روحانی در دادگاه پرونده دارد اگر تایید صلاحیت بشود باید شک کرد.
ناشناس۳۳۵۲۳۰۷۱۷:۱۷:۲۳ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
۸ سال دیدیم به اندازه‌ی ۴۰ سال آسیب زد به ملت
ناشناس۳۳۵۳۲۸۵۱۷:۵۴:۱۱ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
شخصیت آقای هاشمی و راه و مسیری که پیش پای ما گذاشت هرگز از یاد نخواهد رفت. یادش گرامی مرد فرهیخته باهوش و روشنی بود.
علی اصقر۳۳۵۲۴۷۱۲۱:۰۲:۴۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
نه اینکه نامزدهای اصولگریان رأی بالایی می آورند
ناشناس۳۳۵۲۵۶۱۲۳:۱۰:۲۱ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
آقای روحانی بین مردم جایگاهی ندارد.
ناشناس۳۳۵۲۸۸۹۱۰:۴۱:۵۳ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
اگه نداره ... کیا دارند بنظرت؟
ناشناس۳۳۵۲۹۸۲۱۲:۲۸:۱۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
قحط الرجال است مگر ک فقط یک عده ثابت جابجا می‌شوند
ناشناس۳۳۵۲۰۰۸۱۲:۳۸:۲۷ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
از شورای امنیت ملی درخواست میشود رییس جمهور سابق را بخاطر تضعیف دولت فعلی و دادن گرا به دشمنان و همچنین شکایت قریب یم میلیون نفر به کمیسیون اصل نود مجلس در دادگاه ویژه روحانیت محاکمه کنید
ناشناس۳۳۵۲۲۳۲۱۶:۰۰:۳۲ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
ریاست جمهوری در ارجاع متخلفان دولت قبل به قوه قضاییه کوتاهی کرده و به نوعی حقوق مردم را نادیده گرفته است ایشان از بزرگواری شخصی خودشان بوده اینکار را نکرده ولی از طرفی حقوق یک ملت را نادیده گرفته اند که باید جبران مافات شود
بازنشسته خجل از خانواده۳۳۵۲۲۴۶۱۶:۱۵:۲۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
دولت حدود سه ساله داره بازنشستگان را باافزایش کمتر از نصف تورم حقوق، تضعیف میکنه. ما باید به کی جز خدا شکایت کنبم؟
ناشناس۳۳۵۲۳۷۱۱۸:۴۶:۵۸ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
هر موقع احمدی نژاد با آن همه اقدام علیه کشور و نظام محاکمه شد ، همچین حرفی بزنید.
ناشناس۳۳۵۲۵۷۹۲۳:۵۷:۳۷ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
روحانی را با کی مقایسه می کنی؟!!
ناشناس۳۳۵۲۹۸۳۱۲:۲۹:۰۰ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
راست میگه روحانی را با خدمات حسین فریدون و مهدی حهانگیری مقایسه کنید
ناشناس۳۳۵۳۲۹۰۱۸:۰۶:۰۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
من از دولت قبل صد در صد راضی نیستم ولی جهت یادآوری و داشتن دیدگاه منصفانه همه فهمیدیم دولت سیزدهم را
ناشناس۳۳۵۲۵۰۲۲۱:۳۳:۴۸ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
حرف روحانی هم همین است ، او یک سری ادعا کرده است حالا منتظریم که دولت فعلی یا باید جواب این حرفها را بدهد یا با سکوتش ، این سخنان را تایید کند .
ناشناس۳۳۵۳۰۰۵۱۲:۴۰:۲۲ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
امیدوارم اینبار مردم خوب اینها را شناخته باشند و اسیر دوقطبی سازیهای اینها نشوند
ناشناس۳۳۵۲۰۱۷۱۲:۵۴:۰۱ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
ما از دولت آقای رییسی گله مند هستیم که با وجود فسادها و تخلفات کلان در دولت قبل هیچیک از عوامل دولت قبل را به قوه قضاییه دلالت نداده اند که این کار باید هر چه سریعتر عملیاتی شود
ناشناس۳۳۵۲۰۳۰۱۳:۰۳:۰۷ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
رییس جمهور سابق را بخاطر تشویش افکار عمومی در نزدیک انتخابات محاکمه کنید
ناشناس۳۳۵۲۰۳۱۱۳:۰۴:۴۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
قابل توجه شورای نگهبان آیا فردی با این افکار صلاحیت ورود به خبرگان رهبری را دارد
ناشناس۳۳۵۲۲۳۴۱۶:۰۳:۱۶ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
مهم این کامنت توسط آقای جنای های لایت شود که فراموش نشود
ناشناس۳۳۵۲۲۶۴۱۶:۳۲:۰۱ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
خب معلومه که داره
ناشناس۳۳۵۲۰۵۴۱۳:۳۶:۵۶ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
مردم را کوچاندن به آمریکا و کانادا و اروپا هم اینها
ناشناس۳۳۵۲۰۶۱۱۳:۴۴:۰۶ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
.. برجامي كه تمام آمريكا و اروپا ميز را ترك كرده بودند و فقط شما تنها در پشت ميز نشده بودي و امتياز مي دادي
ناشناس۳۳۵۲۰۷۶۱۳:۵۴:۱۲ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
روحانی واقعا یادش نمیاد گرانی بنزین چه خسارت فاجعه باری به رابطه بین ملت و نظام زد و چه آشوبی به پا شد ؟؟؟ یادش نمی آید وزیر کشور مسئول حفظ امنیت کشور و سفارت خانه ها و نیرو های انتظامی از اون دستور می گیرند ؟؟
ناشناس۳۳۵۲۲۵۲۱۶:۲۱:۳۶ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
گراتی بنزین حاصل تصمیم روسای سه قوه بود.
ناشناس۳۳۵۲۵۸۰۲۳:۵۸:۴۱ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
عزیزم برنامه خود دولت بود و برد در سران قوا
ناشناس۳۳۵۲۲۵۵۱۶:۲۳:۱۷ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
خط فکری حمله به سفارت عربستان، دست پیش گرفته که پس نیافته.
ناشناس۳۳۵۲۰۸۷۱۴:۰۰:۰۶ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
بانیان وضع موجود با چه رویی دوباره به صحنه آمده اند در حالی که می دانند رافت دولت فعلی و مماشات شامل آنها شده و الا الان باید دوران محکومیت خود را میگذراندند
ناشناس۳۳۵۲۱۱۵۱۴:۲۱:۴۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
شورای نکهبان در آزمونی سخت که آیا برای مشارکت بالا اقدام به زیر پا گذاشتن قوانین و مصلحت اندیشی میکند و یا با استناد به واقعیت ها عده ای را قاطعانه رد صلاحیت میکند
ناشناس۳۳۵۲۱۱۶۱۴:۲۱:۵۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
خدایا این آقا که فقط خود و حامیان خود را شناسنامه دار می نامد، دنبال چیست؟
ناشناس۳۳۵۲۱۱۸۱۴:۲۵:۳۶ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
مسئول آشوب اجتماعی به دلیل افزایش قیمت بنزین در آبان ۹۸، همان که شما اصلا در جریانش نبودید، کیست؟ این را هم جواب دهید؟
ناشناس۳۳۵۲۲۵۸۱۶:۲۶:۴۳ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
روحانی مسئول یک سوم گرانی بنزین است. مسئولیت دو سوم دیگر مال روسای دو قوه دیگه است.
ناشناس۳۳۵۲۱۲۲۱۴:۳۱:۱۱ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
آقای شیخ حسن روحانی، نظر مبارک راجع به حجاب چیست؟ این را بگو یید ۷۰ در صد شرکت می کنند. صریح بگو.
ناشناس۳۳۵۲۱۲۵۱۴:۳۵:۰۰ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
خدا نگذرد از کاسبان تحریم و کاسبان جنگ ،که مملکت را به اینجا رساندند.
معلم تاریخ۳۳۵۲۲۱۸۱۵:۴۲:۵۷ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
ترامپ بکمک برخی افراد توانست اصلاح طلبان را برای همیشه از صحنه سیاسی ایران حذف کند.
ناشناس۳۳۵۲۵۸۲۲۳:۵۹:۳۰ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
بعله، فقط ارز 4200 کل اقتصاد کشور را خراب کرد!
مانا۳۳۵۲۱۳۳۱۴:۴۰:۱۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
درست گفته .
ناشناس۳۳۵۲۱۴۱۱۴:۴۵:۱۹ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
از عملیات بزرگ حسین فریدون و مهدی جهانگیری و شبنم نعمت زاده هم لطفاً بگویید
ناشناس۳۳۵۲۱۵۳۱۴:۵۲:۳۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
محاکمه نمی شود... می شود
ناشناس۳۳۵۲۱۸۹۱۵:۱۲:۱۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
عملکرد بسیار ضعیف دولت دوازدهم و مجلس دهم باعث کاهش مشارکت در انتخابات سالهای 98 و 1400 شد خود کرده را تدبیر نیست !
ناشناس۳۳۵۲۱۹۰۱۵:۱۲:۵۹ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
برجام یک تکه کاغذ پاره بی ارزش بود زیرا ضمانت اجرایی نداشت.
ناشناس۳۳۵۲۲۶۸۱۶:۳۵:۱۲ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
آخه ناشناس همه چیز دان، فقط یک تفاهمنامه بین المللی را اسم بیاور که ضمانت اجرایی داشته باشد. اینهمه حقوقدان بین الملل سرشناس می گویند که ضمانت اجرایی در اینجور موارد بی معنی است بعد امثال شما مثل طوطی هی این را تکرار می کنید.
ناشناس۳۳۵۳۰۰۹۱۲:۴۵:۱۹ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
وقتی ضمانت اجرا ندارد و بی‌معنی است کدام عاقلی در این توافق‌نامه همه تعهداتش را پیش پیش انجام می‌دهد و دست خود را خالی می‌کند؟ آیا عقل نمی‌گوید باید گام به گام تعهدات را اجرا کنند تا اینطور نباشد که شما همه تعهدات را انجام دهی و بعد طرف مقابل یکدفعه از معاهده خارج شود؟
یک فرد معتقد بی انصاف نیست۳۳۵۳۳۱۳۱۸:۳۸:۱۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
هنوز برجام در حال مذاکره بود و در شرف امضا بود تمام کشورهای پیشرفته با گسیل هیئتهایی که در رأس آنها بلند مرتبه ترین فرد دستگاه اجرایی و دولتهایشان بودند به ایران خواستار سرمایه گذاری در ایران و همکاریهای علمی و صنعتی و عمرانی کلان و ... شدند از جمله ژاپن، آلمان، کره، اتریش، فرانسه، ایتالیا و ... ضمانت اجرایی از این بالاتر؟ تمام هلدینگهای بزرگ بین المللی مشتاق همکاری بودند و سریع خود را به ایران رساندند حتی بوئینگ آمریکا، بنز آلمان و غیره . کافی است همین روزنامه های خودمان و آرشیو صدا و سیما در آن زمان را مطالعه فرمایید. مطلب زیاد است و متاسفانه قابل طرح در اینجا نیست. ضمنا نظر مخالفان سرسخت داخل ایران را هم بخوانید.
ناشناس۳۳۵۲۳۹۸۱۹:۲۲:۱۷ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
شانگهای و بریکس ضمانت اجرایی دارند !!؟
ناشناس۳۳۵۲۵۸۳۰۰:۰۰:۴۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
هیچ وقت این چیزها که همکاری هست را با قرارداد واگذاری منافع ملی یکی نکن هیچ وقت
ناشناس۳۳۵۲۱۹۳۱۵:۱۴:۲۷ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
در دهه 90 شاخص های اقتصادی منفی بود و کشور در تمام زمینه ها دچار عقب ماندگی شد این نتیجه دیپلماسی التماسی دولت شما بود.
ناشناس۳۳۵۲۱۹۸۱۵:۱۶:۴۰ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
تا از سال 92 تا مرداد 1400 قیمت دلار و سکه و مسکن و خودرو و موبایل و غیره بیش از 10 برابر شد و شاخص فلاکت و ضریب جینی رکورد زد این تراژدی غمناک در هیچ دولت دیگری اتفاق نیفتاد.
ناشناس۳۳۵۲۲۶۳۱۶:۳۱:۳۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
راه دور نرو. کمی هم از گرانیهای شدید فعلی بگو.
ناشناس۳۳۵۲۵۸۶۰۰:۰۱:۳۱ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
50 درصد آن برای دولت وقت بوده که انجام نشد و اوارش را باقی گذاشت
عابد۳۳۵۲۷۷۸۰۸:۵۷:۵۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
شما بگو .مقایسه کن قیمت طلا . مسکن حتی ارزاق به نسبت رشد روحانی در این دوره چقدر رشد داشته است .
ناشناس۳۳۵۲۲۰۲۱۵:۱۸:۱۲ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
میراث دولت های هاشمی و روحانی چیزی بجز فقر و فلاکت و فساد و تبعیض و تورم و رکود و تعطیلی کارخانجات نبود.
ناشناس۳۳۵۲۲۰۴۱۵:۱۹:۰۱ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
شما با برجام و باج دادن آن کشور را نابود کردی و اعتماد عمومی را از بین بردی که مشارکت هم کم شد ..
ناشناس۳۳۵۲۲۰۶۱۵:۲۰:۵۹ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
در سال 88 میزان مشارکت 85 درصد بود در سال 92 میزان مشارکت 73 درصد اما در اثر نارضایتی مردم از دولت روحانی و اوضاع اقتصاد کشور در سال 1400 مشارکت مردم حدود 49 درصد شد.
ناشناس۳۳۵۲۲۶۷۱۶:۳۴:۵۲ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
از قلع و قمع کاندیداهای غیر همسو با خودتان هم بگو تا علت کاهش درصد آرا مشخصتر شود.
ناشناس۳۳۵۳۰۱۲۱۲:۵۰:۳۷ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
چرا حرف بیخود میزنید سرلیست اصلاح‌طلبان در تهران که فرد شناخته شده و سابقه‌ای به اندازه انقلاب هم دارد، تنها ۶۹ هزار رای آورد چقدر شما رو دارید والا
ناشناس۳۳۵۲۲۰۹۱۵:۲۲:۴۷ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
مردم هنوز صف های طویل واکسن و مرغ و گوشت و روغن و قطعی های مکرر برق در دولت دوازدهم را فراموش نکرده اند.
ناشناس۳۳۵۲۵۶۴۲۳:۱۴:۲۱ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
الان مواردی که گفتی تازه اگه باصف گیرت بیاد باید چند برابر پولش رو بدی، شیر خشک و دارو رو بهش اضافه کن
ناشناس۳۳۵۳۳۱۷۱۸:۴۴:۴۱ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
تنها در 2 ماه گذشته نان بین 67 تا 100 درصد و خودرو حداقل 25 درصد ارزاق بیش از 20 درصد گران شد فقط در 2 ماه گذشته نه در 9 ماه گذشته
حسین۳۳۵۲۲۲۱۱۵:۴۶:۰۵ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
افزایش نرخ بنزین در سال96 که راه انداختی هیچوقت فراموش نمیشه
ناشناس۳۳۵۲۳۶۲۱۸:۳۱:۳۴ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
درود بر روحانی شجاع
ناشناس۳۳۵۲۵۸۷۰۰:۰۲:۰۳ ۱۴۰۲/۱۰/۲۲
درود بر غرب گرا !
ناشناس۳۳۵۲۴۱۰۱۹:۳۴:۴۰ ۱۴۰۲/۱۰/۲۱
ما فراموشکار هستیم ولی نه این قدر کم حافظه.
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. این نامه دلسوزانه است؟!

 2. واکنش قوه قضائیه به شایعه ای درباره زیباکلام

 3. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 4. مقاومت بی‌مبنای طلافروشان در مقابل شفافیت/ دولت عدول نکند، مردم هم حمایت می‌کنند

 5. نامه روحانی به مردم ایران درباره دلایل رد صلاحیتش/ این دفاعیه‌ شخصی نیست، دفاع از جمهوریت نظام است

 6. امضای مردم گیلان پای طومار حمایت از طرح نور

 7. جریمه کشف حجاب ۴ و نیم میلیون تومان است

 8. نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 9. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 10. محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

 11. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 12. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 13. واکنش وزیر کشور به برخورد خشن برخی ماموران / نظر واعظی درباره نقاط ضعف و قوت دولت رئیسی

 14. واکنش روزنامه اصولگرا به زندانی‌شدن زیباکلام/ دستور اژه‌ای درباره پرونده چای دبش

 15. در آستانۀ سکولارشدنِ زیارت؟

 16. مأمور خاطی بازداشت شد

 17. آیا واقعاً آزادسازی قیمت‌ها تنها راه است؟

 18. چراغ سبز دولت به ارز آزاد؟!

 19. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 20. صادق زیباکلام روانه زندان شد

 21. بزرگ‌نمایی مشکلات به ضرر کشور است

 22. راه سخت قالیباف/ پیشنهاد جالب شریعتمداری درباره واکنش به اسرائیل

 23. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

 24. اعتراض بانوان به پوشش‌های نامناسب

 25. پلیس این ۵ گروه را طبق لایحه حجاب باید بازداشت کند

پربحث‌های هفته

 1. این نامه دلسوزانه است؟!

 2. واکنش قوه قضائیه به شایعه ای درباره زیباکلام

 3. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 4. نامه روحانی به مردم ایران درباره دلایل رد صلاحیتش/ این دفاعیه‌ شخصی نیست، دفاع از جمهوریت نظام است

 5. محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

 6. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 7. واکنش وزیر کشور به برخورد خشن برخی ماموران / نظر واعظی درباره نقاط ضعف و قوت دولت رئیسی

 8. واکنش روزنامه اصولگرا به زندانی‌شدن زیباکلام/ دستور اژه‌ای درباره پرونده چای دبش

 9. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 10. صادق زیباکلام روانه زندان شد

 11. راه سخت قالیباف/ پیشنهاد جالب شریعتمداری درباره واکنش به اسرائیل

 12. شنبه‌ای که تکلیف تعطیلی شنبه‌ها را روشن کند هنوز نرسیده است!

 13. سفیدشویی جنایت!

 14. رئیس جمهور: باید گره های ذهنی در رابطه با تشکیل خانواده و افزایش جمعیت باز شود

 15. تعیین تکلیف اسرائیل در حج امسال

 16. دستور محسنی اژه‌ای درباره پرونده‌های فولاد مبارکه و چای دبش

 17. رحیم‌پور ازغدی: قبلا به شوخی می‌گفتند کاخ سفید را حسینیه می‌کنیم الان اما در حال رخ دادن است

 18. ترکیه ای که من دیدم! 

 19. مخالفت آیت‌الله سبحانی با تعطیلی شنبه

 20. آخرین تصمیم دولت برای حمایت از نهضت ملی مسکن

 21. برائت نامه محمدعلی رامین از پسرش یاسین و مهناز افشار

 22. آیت‌الله علم‌الهدی: ولایت مقدم بر عدالت است

 23. حل يك ابرچالش نظام

 24. محکومیت‌وزیر‌سابق جهادبه ۳ سال حبس/ احضار ۲ وزیر ‌در چای‌دبش 

 25. درخواست نمایندگان از رئیس جمهور برای حذف ارز ترجیحی واردات برنج

آخرین عناوین