افتتاح خط تولید سی‌تی اسکن ۱۶ اسلایس/ ‌صادرات ونتیلاتور ‌ایران ی آغاز شد

  4020928043

خط تولید دستگاه سی‌تی‌اسکن ۱۶ اسلایدی با حضور معاون علمی رئیس‌جمهور در مشهد به بهره‌برداری رسید.

افتتاح خط تولید سی‌تی اسکن ۱۶ اسلایس/ ‌صادرات ونتیلاتور ‌ایران ی آغاز شد

به گزارش تسنیم از مشهد، با حضور روح‌الله دهقانی که در سفری دو روزه به منظور بازدید از شرکت‌های دانش بنیان و گفت‌و‌گو با فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری شرق کشور در مشهد به سر می برد،  بهره برداری از خط تولید دستگاه سی تی اسکن و صادرات ونتیلاتور ساخت شرکت دانش بنیان احیاء درمان پیشرفته کلید خورد.

دهقانی همچنین از خطوط تولید قطعات ساخت ایران تجهیزات کمک تنفسی، ونتیلاتور تنفسی توبوفن Dion، پروپرشنال ولو احیا درمانی و کالیبراتور ونتیالسیون و سایر تجهیزات ساخت ایران توسعه یافته توسط متخصصان این شرکت دانش‌بنیان بازدید کرد.

خسرو حیدری، مدیر عامل شرکت فناور احیا درمان پیشرفته در حاشیه این مراسم گفت: با حمایت و پشتیبانی قاطع معاونت علمی و دکتر دهقانی پس از حدود دو سال وقفه در مسیر تمدید پروانه این دستگاه در وزارت بهداشت، پروانه تولید مستقل یا به عبارتی ساخت ایران این محصول تمدید شد و سپس برای خرید تضمینی توسط وزارت بهداشت توافق نامه ای چهار جانبه بین معاونت علمی، وزارت صمت، وزارت بهداشت و شرکت احیادرمان پیشرفته منعقد شد.نتیجه این شد که هم اکنون یک قرار داد همکاری با وزارت بهداشت برای تحویل 35 عدد سی تی اسکن داریم.

به باور او، این مجموعه چنانچه همچون معاونت علمی مورد حمایت همه جانبه و قاطع و آینده نگرانه سایر بخش های دولت و خصوصا وزارت بهداشت قرار گیرد و با خرید تضمینی مواجه شود بدون تردید می تواند 250 عدد سی تی اسکن 16 اسلایس را در یک سال تولید و تحویل وزارت بهداشت بدهد.

حیدری با بیان اینکه هزینه وارادات دستگاه سی‌تی اسکن وارداتی 220هزار یورو است، تصریح کرد: با تولید بومی این محصول، به ازای هر دستگاه حدود 30 هزار یورو صرفه جویی ارزی می شود. از این رو، چنانچه میزان خرید افزایش یابد با توسعه تولید قطعات سی تی در داخل کشور این میزان صرفه جویی ارزی بیشتر هم خواهد شد، تعداد تولید 250 دستگاه سی تی اسکن چیزی حدود 17 میلیون یورو صرفه جویی ارزی در پی خواهد داشت.

وی همچنین تاکید کرد: شرکت فن آور احیاء درمان با تولید برخی قطعات سی تی اسکن به باشگاه تولید کنندگان قطعات سی تی اسکن در دنیا پیوسته است و در آینده می تواند قطعات اصلی سی تی اسکن را تولید انبوه کرده و صادر کند‌.

به گفته وی، چنانچه در ارتباط با این محصول خرید تضمینی با تعداد بالا صورت پذیرد به تبع باعث توانمندی این مجموعه و توسعه این محصول در آینده ای نه چندان دور خواهد شد؛ به طوری که شرکت قادر به تولید سی تی اسکن پرتابل یا سیار (داخل کانتینر) خواهد بود که مراحل طراحی آن با هزینه مرکز تحقیق و توسعه احیادرمان آغاز شده است. این محصول در حوادث غیر قابل پیش بینی مثل زلزله و .... در همه مناطق ایران قابل استفاده خواهد بود. علاوه بر این در طب اورژانس و مراکز نظامی خارج از مرکز و نقاط مرزی و دور از امکانات تخصصی و فوق تخصصی درمانی کاربرد دارد.

حیدری درباره میزان صادرات شرکت احیاء درمان پیشرفته گفت: حدود یک سال و نیم قبل، هشت دستگاه سی تی اسکن توسط همین مجموعه به یکی از کشورهای همسایه صادر شده است و چنانچه نیاز داخل را تامین کنیم می توانیم در آینده نسبت به صادرات سی تی اسکن نیز اقدام و در مسیر توسعه و با حمایت معاونت علمی و سایر بخش های دولت، سی تی اسکن های با اسلایس بالاتر تولید کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون طراحی تولید سی تی 128 اسلایس را آغاز کرده ایم. فناوری تولید دستگاه فناور و بسیار پیچیده ای مثل سی تی، یک فناوری مادر است و در آینده می توانیم انواع پیشرفته‌تری از سی تی اسکن حتی پت سی تی را هم تولید کنیم.

مدیر عامل شرکت فناور احیاء درمان پیشرفته همچنین، در خصوص دیگر محصولات این شرکت اظهار داشت: این مجموعه دانش بنیان، هم اکنون 16 محصول دانش بنیان دارد که از این تعداد 14 محصول دانش بنیان نوع یک و دو محصول دانش بنیان نوع 2 است. بنابراین طبق رویکرد ارزیابی های اخیر معاونت علمی شرکت احیادرمان فن آور محسوب می شود.

به گفته او، این 16 محصول شامل دانش بنیان شامل ونتیلاتور (دستگاه کمک تنفسی حیاتی) بزرگسال و ونتیلاتور نوزادی و ونتیلاتور تربوفن دار (نسل جدید و پیشرفته به نام دیون که صادرات آن با حضور دهقانی آغاز می‌شود) ونتیلاتوری به نام دیومد، ماشین بیهوشی، سی تی اسکن و قطعات کلیدی و استراتژیک دستگاه های تولید شده و همچنین دستگاه‌هایی که در فرایند تست و کنترل و ارزیابی کیفی محصولات در خطوط تولید استقرار دارد و کالیبراتورها نیز که در فرایند تولید برای تنظیمات محصولات تولیدی از آن‌ها استفاده می شود.

وی افزود: مجموعه احیادرمان پیشرفته پیش از این و در دوره مدیریت بحران کرونا که کشورها صادرات ونتیلاتور نداشتند و هر یک به فکر تامین این دستگاه کمک تنفسی حیاتی برای هم وطنان خود بودند به عنوان اولین تولید کننده این دستگاه در سالها قبل از کرونا هم نیاز فوری نظام سلامت را رفع کرد و شش هزار دستگاه را به موقع و با جهش تولید تحویل وزارت بهداشت داد و مزیت استراتژیک را برای کشور فراهم نمود و هم اینکه باعث صرفه جویی ارزی فراوان شد.حداقل با این تعداد دستگاه 200 میلیون یورو صرفه جویی ارزی صورت گرفت.

این فعال فناور ادامه داد: در اوایل کرونا در همین کشورهای منطقه قیمت هر دستگاه ونتیلاتور حداقل از 35 هزار دلار تا حتی 50 هزار دلار و بلکه بیشتر فروش می رفت در حالی‌که احیاء درمان با قیمت هر دستگاه حدود شش تا شش هزار و 500 دلار این تجهیزات را در اختیار وزارت بهداشت قرار داد.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. بازی با کلمات

 2. کوچه زیباکلام هنوز تیر چراغ برق دارد؟!

 3. ۳۲ هزار مجوز استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران اخذ شد

 4. اعتراض حواله داران پژو پارس به افزایش قیمت ۴۰۰ میلیونی

 5. حمایت اژه‌ای و رئیسی از طرح عفاف و حجاب فراجا/ انتقاد تلویحی روزنامه اصولگرا از حسین شریعتمداری

 6. توافق جدید ایران و آمریکا چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 7. رئیسی هم به گشت ارشاد تذکر داد؟/ روایت فضائلی از علت تاکید رهبری بر وحدت

 8. یادداشت حسین شریعتمداری؛ دوستانه با برادر فضائلی

 9. گزارش میدانی از طرح نور فراجا

 10. مجلس مقابل این اقدام بایستد

 11. اطلاعیه شماره ۳ فراجا درباره اجرای «طرح نور»  

 12. منظور: افزایش دائم دستمزدها به ‌رفاه مردم کمک نمی‌کند

 13. رادان:‌ طرح نور با قوت ادامه دارد

 14. چرا این همه " در پوستینِ خَلق" می افتیم؟!

 15. تاکید رئیسی بر اجرای قانون عفاف و حجاب

 16. وقتی «بوقلمون» هم مقابل «رضا پهلوی» کم می‌آورد!

 17. واکنش بلینکن به حادثه اصفهان/ به مجازات ایران پایبند هستیم!  

 18. این ابهامات مناقشه‌برانگیز را برطرف کنید

 19. وزارت راه در شناسایی خانه‌های خالی مسئول است

 20. سردار حاجی زاده با تسلیحات قدیمی و حداقلی به اسرائیل حمله کردیم /از موشک های هایپرسونیک ۲ استفاده نشد

 21. برخی مسئولان بدلیل کارهای بی‌قاعده در زمینه حجاب تذکر گرفتند        

 22. واکنش مشاور قالیباف به حواشی اخیر گشت ارشاد/ روایت ظریف از علت عدم مذاکره با ترامپ

 23. حضور حسین حسینی در دادسرای فرهنگ و رسانه با شکایت فراجا

 24. موضع رئیس عدلیه در خصوص ورود فراجا به مسئله حجاب/ اژه‌ای: در قضیه حجاب می‌توانیم بگوییم «کی بود کی بود، من نبودم؟»

 25. اشتباه برخی گروه‌ها در مقابله با توئیت فضائلی

آخرین عناوین