سرلشکر سلامی: آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال نوشتن نسخه زوال خود هستند

  4020923053 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال نوشتن نسخه زوال خود هستند، گفت: نفرت جهانی نسبت به صهیونیست‌ها دیگر مسلمان و غیرمسلمان نمی‌شناسد.

سرلشکر سلامی: آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال نوشتن نسخه زوال خود هستند

به گزارش فارس، سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در اجلاسیه نهایی کنگره ملی 10 هزار شهید آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س)تجسم و نشانه آیات قرآن عظیم در یک زن و رخسار زنانه قرآن عظیم و گوهر درخشان هستی و مظهر فضائل الهی در سیمای یک بانوی بزرگ بود. 

وی افزود: صدیقه طاهره بانویی بودند که مظلومیت، پاکیزگی، بخشندگی را به نمایش گذاشته و ستاره درخشان عالم، ولایتمدار، وفا و فداکاری را به عالمیان نشان دادند. 

فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه از خداوند سپاسگزارم که ما را به میهمانی شهدا راه داد، افزود: شهیدان بزرگ سرزمین آذربایجان امروز میزبان ما هستند، هر قوم و جامعه‌ای با صفاتی توصیف می‌شوند و تاریخ و شخصیت برجسته این خطه و رویدادهای عظیمی که اتفاق افتاده، حاکی از شکوه و عظمت آن است.

 آذربایجان همیشه بیرق‌دار آزادی و استقلال بود 

وی با تاکید بر اینکه آذربایجان از یک تاریخ درخشان در منظومه استقلال و آزادی و اسلام‌خواهی ایران بزرگ برخوردار است، گفت: آذربایجان همیشه بیرق‌دار آزادی و استقلال بود و پیشگام در حرکات ضداستکباری بوده است. 

آذربایجان پرچمدار نهضت مشروطه است

سردار سلامی ادامه داد: آذربایجان پرچمدار نهضت مشروطه است و با علمای بزرگ خود نقش بزرگ ایفا کرده است و این خطه علمای بزرگی علمی و دینی را در سپهر علمی و دینی خود پرورش داده است.

وی خاطرنشان کرد: علمای بزرگی همانند علامه امینی، جعفری و طباطبایی و سایرین در مجموعه کهشکشان درخشان هستند و هنوز هم نگاه آنها سیراب کننده اجتماع عموم و معارف است. 

فرمانده سپاه پاسداران به شهدای محراب آذربایجان اشاره کرد و گفت: آیت‌الله شهید قاضی طباطبایی، آیت الله شهید مدنی هر دو اسوه وارستگی، تقوا و تواضع و پارسایی بودند و همچون عالمان بزرگی که امروز هدایت‌گر جامعه هستند. 

وی بیان داشت: نماینده ولی فقیه در این استان خود یک عالم بزرگی است که محبوب دل همه مردم شده است. 

بزرگ‌ترین افتخار آذربایجان وجود رهبر معظم انقلاب از این سرزمین است

سردار سلامی خاطرنشان کرد: بزرگترین افتخار این سرزمین وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی است که شخصیت ایشان ریشه عمیقی در این سرزمین دارد؛ ایشان رهبر جهان اسلام و جهان بشریت هستند و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی که میراث ماندگار مجاهدت رهبر کبیر انقلاب اسلامی است را برای نجات بشریت از ظلم ظالمان و جنگ با جاهلان مدرن، هدایت می‌کنند. 

مردمان آذربایجان مردمان حماسه ، وفاداری و ایثار و فداکاری هستند

وی ابراز کرد: مردمان این سرزمین مردمان حماسه، وفاداری، ایثار و فداکاری هستند؛ 10 هزار شهید گلگون کفن و جوان این سرزمین با بدرقه همسران و پدران و مادران راهی دفاع مقدس شدند.

فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: این حجم از ایثارگران و جانبازان و شهدا در راس شکوه ایران جای گرفته‌؛ مردم آذربایجان در ۲۹ بهمن سال ۵۶ پیشگام بودند. در حماسه ۸ دی سال ۸۸ هم مردم تبریز پیشگام بوده و یک روز زودتر به میدان رفتند. 

سردار سلامی بیان کرد: شهدای این سرزمین همانند ستاره درخشان در کهکشان عظمت این خطه می‌درخشند؛ شهدایی همچون شهید باکری یک کوه از معرفت و تواضع بود. 

وی افزود: شهید یاغچیان، علی تجلایی، شفیع‌زاده و غیره شهدایی بودند که سوسنگرد را نجات دادند، حماسه آفریدند و همه مدیون آنان هستیم. 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: عاشورائیان نام‌هایی مثال‌زدنی هستند، برای مثال اگر به گلزار شهدای تبریز سر بزنید خواهید دید که در همه عملیات‌ها شهید دارید. 

وی ادامه داد: شهدایی که در کربلاها، شلمچه‌ها، کوه‌های کردستان افتخار آفریدند، از الوند عبور کردند و با لشکری غیور و مردمی با صلابت و با ایمان پیشگام شدند که هیچ کلمه‌ای قادر به توصیف ایثار مردم این خطه نیست. 

سردار سلامی در ادامه سخنان خود یادآور شد: سه شهید بر بالین ارس آرمیده‌اند که نشان از همین مقاومت و ایثار مردم آذربایجان است. 

وی گفت: شهدای شما از مرزها هم عبور کردند و پیکر زیادی از آنها از سوریه و عراق آمد و این همان حب به اهل بیت(ع) و انقلاب اسلامی است و در واقع این شکوه ستودنی است. 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به صورت کامل در خصوص آذربایجان و این کنگره صحبت کردند، افزود: ایشان آذربایجان را به خوبی می‌شناسند و با عبارات دقیق و پرمفهوم واقعیت شخصیت این مردمان سرزمین را توصیف می‌کنند. 

وی خاطرنشان کرد: این شهدایی که امروز ما را دور هم جمع کرده‌اند در طولانی‌ترین و نابرابرترین جنگ حضور داشتند و حماسه‌های ماندگار آفریدند که الگو جهانی هستند. 

 مجاهدت حضرت امام و مقاومت مردم اجازه نداد دشمن دست از پا دراز کند

سردار سلامی با بیان اینکه در دفاع مقدس همه دشمنان دست در دست هم داده بودند تا نور اسلام را خاموش کنند و اجازه ندهند ملت عزیز ایران آزاد  و حاکم بر سرنوشت خویش باشند، گفت: دشمن می‌خواست تا ما در میدان آنها باشیم و هر چیزی که آنها برای ما در نظر گرفته‌اند را زندگی کنیم، می‌خواستند بگویند مسلمانان نمی‌توانند صاحب قدرت باشند، آنها می‌خواستند ما را ضعیف نگه دارند ولی مجاهدت حضرت امام و مقاومت مردم اجازه نداد دشمن دست از پا دراز کنند.

در جغرافیای جهان جایی برای ملت‌های ضعیف نیست

وی گفت: آرایش نظامی و قدرت مردمی ایران در برابر دشمن شکل گرفت و تماما در مقابل آنها ایستادند؛ در جغرافیای جهان جایی برای ملت‌های ضعیف نیست و باید قدرتمندانه برای آرمان‌های خود ایستاد و شهدای ما همین کار را کردند. 

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه لشکر ۳۱ عاشورا نقش تاریخی و ابدی از خود و مقاومت ساخت، گفت: همیشه سپاه بهترین فرماندهان را در دفاع مقدس داشته است. شهید باکری فرماندهی بود که خلوص و تواضع و نبوغ فراوان داشت. 

وی ادامه داد: فرماندهان بسیار خوبی در سپاه عاشورا راهنما و فرمانده شدند که این حماسه‌ها را حفظ کنند. 

سردار سلامی متذکر شد: ایران در حال پیشرفت بوده و قدرتمند شده است و به برکت خون شهدا که به ما ایران قوی تحویل دادند و رفتند.

وی با تاکید بر اینکه شهدا ما را به قله عزت و افتخار رساندند، گفت: شهدا به ما ایران شکت ناپذیر، ایران مقتدر، در حال پیشرفت، ایرانی که از صخره‌های سخت اقتصادی عبور کرده، ایرانی که تهاجم فرهنگی را ساقط کرد، ایرانی که جوانانش به یاری مظلوم می‌شتابند، ایرانی که رهبرش تجسم الهام بخشی روح مقاومت است و در رویدادهای سخت تاریخ ایستاده است، هدیه کردند.  

هیچ کس جرات جسارت به ملت ایران را ندارد

سردار سلامی ادامه داد: فرمانده سپاه عاشورا و شهدا شخصیت ایران را در جهان پرشکوه کرده‌اند، هر جا بروید در مورد ایران با اعتماد و افتخار صحبت می‌کنند و هیچ‌کسی جرات جسارت به این سرزمین ندارد و این میراث جاودان شهداست. 

شهدا ما را از قهرمانان افسانه‌ای رستم و سهراب بی‌نیاز کردند

وی گفت: شهدا ما را از قهرمانان افسانه‌ای رستم و سهراب بی‌نیاز کردند و خشنودیم در فضایی هستیم که خانواده شهدا همچون سرو استقامت دارند، زندگی می‌کنیم زیرا آنها نور چشمان امت اسلامی هستند و به واسطه عزیزان آنها ایران بیمه شد و رو به رشد بوده و ایرانی است که شهدا با خون ساختند. 

 سردار سلامی با بیان اینکه دشمنان به دنبال این هستند که ما را نابود کنند،گفت: دشمنان اسلام فلسطین را اشغال کرده و مردم را آواره کردند، صهیونیست‌ها بیمارستان‌ها را به میدان جنگ تبدیل کرده و اجازه نمی‌دهند کسی دستش به آب برسد؛ کارشان کودک‌کشی است و پیروزی برای آنها صرفا کشتن زن و افراد مسن و کودکان است و این نفرت جهانی را نسبت به رژیم صهیونیستی برانگیخته است. 

نفرت جهانی نسبت به صهیونیست‌ها دیگر مسلمان و غیرمسلمان نمی‌شناسد

وی گفت: نفرت جهانی نسبت به صهیونیست‌ها دیگر مسلمان و غیرمسلمان نمی‌شناسد و دیگر حتی بغل گوش کاخ سفید، خیابان‌های لندن و اروپا علیه صهیونیست‌ها قیام کرده‌اند. 

سردار سلامی با بیان اینکه صهیونیست‌ها وقتی نمی‌توانند وجود زن و کودک فلسطینی را تحمل کنند یعنی ضعیف بوده و به فروپاشی‌اشان چیزی نمانده است، ادامه داد: آمریکا اخلاق را باخته، نمی‌داند که هنوز نمی‌توان با کشتن انسان‌های مظلوم پیروزی را به دست آورد. 

وی اضافه کرد: آنها به تدریج صحنه سیاست را هم خواهند باخت، شاید روزی ملت‌ها تصور می‌کردند آمریکا سرزمینی با احترام به حقوق بشر زندگی کرده و به آن معتقد است ولی دیگر همه به افکار پوسیده آمریکا پی برده‌اند و فهمیده‌اند که آمریکا کاری جز شکنجه، محاصره ملت‌ها و ظلم در دنیا و طرفدار ظالم  بلد نیست. 

فرمانده سپاه پاسداران گفت: آمریکا در اقتصاد هم شکست خواهد خورد و فلسطین به برکت مقاومت پیروز خواهد شد و جهان سراغ ندارد ظالمی بتواند بر مظلوم چیره شود.

وی اضافه کرد: قبل از این قدرت‌های شیطانی بی‌شماری بودند که به دست مظلومان از هم پاشیده‌اند و قطعا مردم فلسطین پیروز این میدان خواهد بود و یقین بدانید که صبح پیروزی به لطف الهی نزدیک است و به این زودی‌ها شاهد این شکوه عظمت و پیروزی خواهیم بود. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۲۲۹۴۹۱۴:۰۸:۴۵ ۱۴۰۲/۹/۲۳
سردار لطفا فرمان بدهید بچه ها یاورها را استاد کنند
ناشناس۳۳۲۳۳۸۲۰۹:۰۸:۵۴ ۱۴۰۲/۹/۲۴
آرام باشید مطمئن باشید وقت بسیار است ما دل گنده ایم
ناشناس۳۳۲۲۹۷۳۱۴:۲۵:۱۸ ۱۴۰۲/۹/۲۳
احسنت سردار دلاور
ناشناس۳۳۲۳۲۶۴۲۳:۴۴:۳۲ ۱۴۰۲/۹/۲۳
ستون پنجم ها منفی می دهند
ناشناس۳۳۲۳۰۴۵۱۶:۳۰:۵۱ ۱۴۰۲/۹/۲۳
احسنت سردار
مونت۳۳۲۳۳۴۲۰۵:۵۵:۳۹ ۱۴۰۲/۹/۲۴
فقط سپاه دلاور با موشکهای نقطه زن آنها را به درک واصل کنند معجزه ای یا امام خامنه ای
ناشناس۳۳۲۳۳۶۸۰۸:۴۶:۲۵ ۱۴۰۲/۹/۲۴
سردار بهترین زمان هست که اسراییل را از روی نقشه حذف کنید فردا نگید موقعیتش پیش نیامد و دیگر بهانه ندارید.
ناشناس۳۳۲۳۳۸۱۰۹:۰۷:۴۰ ۱۴۰۲/۹/۲۴
دقیقا دارند به دستان خودشان
محمد۳۳۲۳۷۴۸۱۸:۴۱:۳۷ ۱۴۰۲/۹/۲۴
جناب سردار عزیز شما امید امنیت مردم هستید . از دولت انتقاد کنید از تورم گرانی فقر بیکاری .... مردم را دوست دارید خود را سپر مردم میدانید از مردم دفاع کنید در برابر ناملایمات .کاش حاج قاسم بود حاجی غم مردم را می خورد کاش بود
yektanetتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 2. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 3. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 4. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 5. سخن‌رانی ظریف در کاشان به تشنج کشیده شد

 6. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 7. زاکانی خطاب به پزشکیان: تا آخر می مانم و نمی گذارم رئیس جمهور شوید | مجلس که بودیم دائما کلاه سرتان می گذاشتند

 8. سرنوشت یکی از مهمترین اقدامات شهید رئیسی چه خواهد شد؟

 9. جلیلی: کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت

 10. رهبر انقلاب: آقایان نامزدها در مباحثات خود از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنند

 11. نتایج نظرسنجی انتخاباتی/ رقابت اصلی بین قالیباف و پزشکیان

 12. سخنگوی دولت: عده‌ای سال‌ها با اینستکس و FATF سرکار بودند

 13. دوستانه با آقای پزشکیان

 14. قاضی‌زاده‌هاشمی: خانه‌داری باید شغل در نظر گرفته شود

 15. قالیباف: تحریم‌ها کاغذپاره نیست معضل است و حلش می‌کنم

 16. قالیباف در دومین مستند تلویزیونی: فرهنگ من فرهنگ جبهه و کار است+ فیلم

 17. وزیر کشور: آقایان آمار اشتباه از دولت سیزدهم به مردم ندهند

 18. سرلشکر موسوی: نهضت ساخت مسکن تا برطرف کردن دغدغه‌ای ادامه دارد

 19. مرگ ۲ کودک هنگام تمرین تیراندازی پسر جوان

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 3. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 4. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 5. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 6. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 7. کنایه سنگین خاندوزی به جواد ظریف

 8. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 9. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 10. چرا همه از دولت «روحانی» فرار می‌کنند؟!

 11. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 12. دیوار امنیتی در مرز ترکیه و ایران

 13. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 14. دختر قالیباف: ماجرای سیسمونی دروغ بود

 15. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 16. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 17. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 18. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

 19. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 20. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 21. نسخه سانسور نشده پاسخ حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان خطاب به تحریف معانی قرآن توسط ظریف در میزگرد انتخاباتی پزشکیان

 22. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 23. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 24. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 25. توضیح فاضلی درباره اتفاقات شب گذشته/ با عزمی جزم‌تر به مسعود پزشکیان رأی می‌دهم  

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 3. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 4. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 5. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 6. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 7. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 8. چرا همه از دولت «روحانی» فرار می‌کنند؟!

 9. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 10. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 11. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 12. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 13. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 14. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

 15. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 16. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 17. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 18. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 19. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 20. واکنش تلویحی شریعتمداری به سخنان ظریف/ پاسخ زاکانی به احتمال کناره‌گیری از انتخابات

 21. داوری نامزدهای انتخابات با یک تعبیر مبهم !

 22. زاکانی: جواب ظریف را خواهم داد/ کسانی مدعی هستند که باید محاکمه می‌شدند

 23. قالیباف پاسخ ظریف را داد/ قانون اقدام راهبردی دست مذاکره‌کننده‌ها را پر کرد

 24. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 25. غیبت یک گفتمان مهم در انتخابات

آخرین عناوین