ویرانی ۶۱ درصد از منازل مسکونی در سراسر نوار غزه

  4020920099 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

دفتر اطلاع رسانی دولت غزه از نابودی و تخریب ۶۱ درصد از منازل مسکونی در این باریکه در جریان حملات ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

ویرانی ۶۱ درصد از منازل مسکونی در سراسر نوار غزه

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، دفتر اطلاع رسانی دولت غزه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی تاکنون ۶۱ درصد از منازل فلسطینی‌ها در این باریکه را تخریب و نابود کرده است.

در بیانیه صادره از سوی این دفتر آمده است: اشغالگران صهیونیست بیش از ۳۰۵ هزار واحد مسکونی را در جریان حملات وحشیانه علیه نوار غزه تخریب کرده اند.

در این بیانیه تاکید شده است: این اقدامات در چارچوب نسل کشی مردم مظلوم غزه صورت می‌گیرد. نهادهای بین المللی باید به وقوع فاجعه انسانی در نوار غزه توجه داشته باشند چرا که هر روز شاهد تخریب منازل مسکونی بیشتر در این باریکه هستیم. اشغالگران صهیونیست بیش از ۵۲ هزار تُن مواد منفجره بر سر فلسطینی‌ها، بیمارستان‌ها و مدرسه‌های و نهادهای مدنی ریخته اند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: یک میلیون و نیم آواره فلسطینی در داخل نوار غزه در شرایط بسیار فاجعه بار و سخت زندگی می‌کنند. ما شاهد گسترش بیماری‌های واگیردار در سایه فرارسیدن فصل زمستان هستیم. ممانعت از ورود مواد غذایی و امکانات اولیه زندگی به نوار غزه به معنی صدور حکم اعدام ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن از ساکنان نوار غزه است.

سخنگوی یونیسف روز گذشته در گفتگو با الجزیره تاکید کرد: قربانی شدن حدود ۷۸۰۰ کودک فلسطینی در غزه لکه ننگی بر پیشانی بشریت است.

وی افزود: در خیابان‌های غزه ترس و وحشت را دیدم و مردم در تلاش برای یافتن مکانی امن بودند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه نیز اعلام کرد که از آغاز جنگ در این باریکه از هفتم اکتبر ۲۹۶ نفر از کادر درمان در حملات اشغالگران صهیونیست شهید و صدها نفر دیگر هم زخمی شده اند.

وزارت بهداشت غزه از تیم‌های پزشکی در سرتاسر جهان خواست برای امدادرسانی به مجروحان و نجات جان آن‌ها خود را به غزه برسانند.