تلاش پوتین و السیسی برای برقراری آتش‌بس در غزه

  4020919004

ریاست جمهوری مصر شنبه شب اعلام کرد، در گفت وگوی تلفنی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و عبدالفتاح السیسی دو طرف بر سر ادامه تلاش‌ها برای دستیابی به آتش‌بس در غزه توافق کردند.

تلاش پوتین و السیسی برای برقراری آتش‌بس در غزه

به گزارش ایرنا از الشرق الاوسط، احمد فهمی سخنگوی ریاست جمهوری مصر، افزود: روسای جمهور روسیه و مصر همچنین بر اهمیت تلاش‌های بین المللی برای حل و فصل عادلانه و همه جانبه مساله فلسطین بر اساس راه حل دو کشوری تأکید کردند.

وی اضافه کرد: السیسی در جریان گفت وگو با پوتین، به تشریح تلاش‌ها و تماس‌های مصر برای برقراری آتش بس در غزه با هدف محافظت از جان غیرنظامیان و جلوگیری از وخامت بیشتر شرایط انسانی غم انگیزی که مردم در این باریکه تجربه کرده‌اند، پرداخت.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر همچنین، گفت: طرفین همچنین درباره تلاش‌های مصر برای ارائه بیشتر کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز برای حمایت از ساکنان غزه به این بخش بحث کردند.

پیش تر کاخ کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که پوتین رئیس‌جمهور روسیه امروز (شنبه) در تماسی تلفنی با السیسی همتای مصری خود درباره تحولات غزه گفت‌ وگو کرد.

پوتین و السیسی در تماس‌های قبلی خود نیز خواستار پایان خونریزی‌ها در غزه، آزادسازی اسرا و رفع موانع برای رسیدن کمک‌های بشردوستانه شده بودند.

رئیس‌جمهور روسیه هفته پیش به امارات متحده عربی و عربستان سعودی سفر و در آنجا با رئیس‌ امارات و ولیعهد سعودی دیدار کرد.