حزب الله عراق: هر حماقت آمریکا، با پاسخ مضاعف روبرو می‌شود

  4020918111

مسئول امنیتی کتائب حزب الله عراق با اشاره به عدم مخالفت با مذاکره بغداد برای اخراج نیروهای آمریکایی، گفت که هر حماقتی از سوی آمریکا، با گسترش عملیات و پاسخ مضاعف روبرو خواهد شد.

حزب الله عراق: هر حماقت آمریکا، با پاسخ مضاعف روبرو می‌شود

به گزارش فارس، ابوعلی العسکری مسئول امنیتی کتائب حزب الله عراق تأکید کرد که عملیاتهای این گروه علیه آمریکا ادامه خواهد داشت تا آخرین سرباز این کشور از خاک عراق خارج شود.

ابوعلی با اشاره به عدم مخالفت حزب الله عراق با مذاکره بغداد برای اخراج نیروهای آمریکایی، گفت: هر گونه حماقتی از سوی آمریکا، با گسترش عملیات و پاسخ مضاعف روبرو خواهد شد.

وی سفارت آمریکا را «پایگاه پیشرفته اداره عملیاتهای نظامی و امنیتی و لانه جاسوسی» دانست و تأکید کرد: برخی، عزت خود را در گروه تسلیم شدن در برابر آن می‌دانند و سعی دارند آن را [محل] هیأتهای دیپلماتیک جلوه دهند که باید از آن حمایت شود.

این مقام حزب الله خاطر نشان کرد: عملیاتهای روز گذشته، صرفا سرآغازی بر قواعد جدید درگیری است و در روزهای آینده، سطح پاسخ مشخص خواهند شد.

مقاومت اسلامی عراق ساعتی پیش خبر داد که در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، روز گذشته با دهها موشک و پهپاد، پایگاههای آمریکا را در عراق و سوریه هدف قرار دادند.

از ابتدای حملات اسرائیل در غزه، گروههای مقاومت در عراق نیز به همراه حزب‌الله لبنان و مقاومت یمن و سوریه، دهها حمله به پایگاههای آمریکا انجام داده‌اند.

مقاومت عراق تأکید کرد که این پایگاهها در جریان ۱۱ عملیات هدف قرار گرفت و موشکها و پهپادها نیز به اهداف اصابت کردند. این گروه مقاومت می‌گوید که تا زمانی به عملیاتهای خود ادامه خواهد داد تا آمریکاییها مجبور شوند از سوریه و عراق خارج شوند.

ارتش آمریکا در تاریخ یکم آذر گزارش داد که نیروهای این کشور در پاسخ به حملات به نیروهای آمریکایی در منطقه، تأسیساتی را در عراق هدف حملات دقیق قرار داده‌اند.

این حمله که در مقر حزب‌الله عراق در منطقه «جرف النصر» (جرف الصخر) در شمال استان بابل رخ داد، موجب عصبانیت شدید گروهها و شخصیت‌های مختلف عراقی شده است.

«اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش نجبای عراق هم پیش از این، ضمن فراخوان همگانی برای اعلان جنگ و اخراج اشغالگران از عراق، تأکید کرد که مقاومت در میدان به وعده‌های خود عمل خواهد کرد.

«قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق نیز در یک سخنرانی تلویزیونی از ادبیات دولت این کشور در خصوص درخواست از آمریکا برای خروج از عراق انتقاد کرد.