خودروهای وارداتی فوتبالیست‌ها شماره‌گذاری نشده‌ است

  4020918079

رییس پلیس راهور فراجا درباره آخرین وضعیت شماره گذاری خودروهای وارداتی فوتبالیسیت‌ها گفت که هنوز مصوبه دولت در این زمینه در اختیار پلیس قرار نگرفته و هیچ خودرویی از این دست پلاک گذاری نشده است.

خودروهای وارداتی فوتبالیست‌ها شماره‌گذاری نشده‌ است

به گزارش ایرنا، پس از موفقیت تیم فوتبال ملی کشورمان در جام جهانی قطر، مجوز واردات خودرو به ملی پوشان داده شد و طبق اخبار نخستین خودروهای ثبت سفارش شده خردادماه وارد گمرک شد با این حال سردار سیدکمال هادیانفر رییس پلیس راهور فراجا که مسئولیت شماره گذاری خودروهای وارداتی را نیز بر عهده دارد، روز شنبه در گفت‌و گویی اعلام کرد که پلیس مصوبه ای از دولت در این خصوص دریافت نکرده است تا اقدام به شماره گذاری کنند.

رییس پلیس راهور درباره خودروهای وارداتی که شماره گذاری نمی شوند، توضیح داد: خودروهای لوکس که عامل تفاخر است و خودروهای آمریکایی پلاک گذاری نمی شوند.

سردار هادیانفر با تاکید بر اینکه برخی خودروهای وارداتی دچار مشکلات گمرکی برای ترخیص هستند، درباره خودروهای وارداتی توسط فوتبالیست ها گفت: ما تا مصوبه صریح دولت را در این زمینه نبینیم، اجازه شماره گذاری نمی کنیم.

وی افزود: مصوبه‌ای که به مانشان بدهد فوتبالیست‌ها اجازه وارد کردن خودرو داشته اند، هنوز بدست ما نرسیده است.

۸۰ هزار نفر یک روزه گواهینامه موتور گرفتند

رئیس پلیس راهور فراجا همچنین در آیین اهدای کلاه ایمنیبه موتورسیکلت سواران با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۸۰ هزار نفر گواهینامه آسان موتورسیکلت را در سراسر کشور دریافت کرده‌اند، افزود: نزدیک ۴۰ میلیون وسیله نقلیه در کشور وجود دارد یعنی به ازای هر دو ایرانی یک وسیله نقلیه در معابر داریم که از این تعداد ۱۲.۵ میلیون دستگاه موتورسیکلت است.

سردار هادیانفر ایمنی موتورسیکلت سواران از دغدغه‌های پلیس است، افزود: بیش ۸۵ درصد از موتورسواران از این وسیله برای امرار معاش خود استفاده می‌کنند و به همین دلیل آموزش و قانونمندشدن رانندگی موتورسواران در دستور کار پلیس است.

وی با بیان اینکه حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار موتورسیکلت سوار فاقد گواهینامه هستند، افزود: طبق قانون افراد فاقد گواهینامه از خدمات بیمه هم‌ محروم هستند و اگر حادثه ای برای آنان رخ دهد، نمی توانند از پوشش بیمه استفاده کنند.

وی با یادآوری اینکه در طرح اعطای یک روزه گواهینامه به موتورسیکلت سواران، هزینه‌ها به یک سوم کاهش یافت، افزود: این طرح در ۲۳ استان کشور درحال اجراست و بالغ بر ۸۰ هزار نفر گواهینامه خود را دریافت کرده‌اند.

سردار هادیانفر یادآور شد: در برخی از شهرها و استان‌ها موتورسواران بیشترین جان باختگان حوادث رانندگی را تشکیل می دهند به طوری که ۶۲ درصد جان‌باختگان تصادفات رانندگی مربوط به موتورسوارانی است که به دلیل ضربه به سر جان خود را از دست داده اند.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به توزیع ۶ هزار کلاه ایمنی به موتورسیکلت سوارانی که گواهینامه آسان خود را دریافت کرده اند، افزود: با شرکت های بیمه توافق شده تا اقداماتی چون پرداخت اقساطی حق بیمه و بخشودگی جرایم را اعمال کنند تا تمایل به استفاده از بیمه افزایش یابد.