آیت الله علم‌الهدی: ایران اسلامی، بزرگ‌ترین مانع برای آمریکا است

  4020917062 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

امام جمعه مشهد گفت: در دوگانگی مقاومت و تسلیم منطقه، گستردگی مطلق و برتری کامل با پیروان نظریه مقاومت است.

آیت الله علم‌الهدی: ایران اسلامی، بزرگ‌ترین مانع برای آمریکا است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر و روز دانشجو اظهار کرد: وقایع ۱۶ آذر، سرآغاز تلخ و تاریک مدت مدید از جنایات آمریکایی‌ها در این کشور و این منطقه بود زیرا پس از اینکه آن‌ها دولت مردمی را سرنگون کردند و شرایطی را فراهم آوردند تا مزدور ناپاکی همچون رضاخان بر سر این ملت مسلط باشد، رئیس‌جمهورشان تصمیم گرفت از یک کشور استعمار زده به نام ایران بازدید کند اما جوانان ایرانی پیش پای او قیام کردند و سرکوبی این جریان نیز به ریخته شدن خون سه دانشجوی آزاده این مملکت به نام‌های قندچی، شریعت رضوی و بزرگ نیا انجامید.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: خون این شهدا ریخته شد و حکومت طاغوتی وقت آن‌ها را پیش پای رئیس‌جمهور آمریکا در دانشگاه تهران قربانی کرد تا ثابت کند حکومت آمریکایی‌ها در این کشور، قرار است از چه جنسی باشد. این حکومت از جنس تشکیل اسرائیل و داعش است زیرا آمریکایی‌ها بودند که اسرائیل را به‌عنوان یک غده سرطانی در منطقه ایجاد کردند و برای حمایت و پشتیبانی از آن نیز، حکومت مردمی ایران را سرنگون و جوانان این ملت را کشتند تا آزادی‌خواهی مردم ما تعارضی با منافع آن‌ها ایجاد نکند.

ایران اسلامی، بزرگ‌ترین مانع برای آمریکا

وی خاطرنشان کرد: این‌طور نیست که آمریکا در کشور غصب‎ شده خود به حل‌وفصل امور آن ملت بپردازد. خیر این‌طور نیست! آن‌ها استعدادهای موجود در کشورهای استعمار شده را در خدمت جهان‌خواری خود قرار می‌دهند تا به فرض در جغرافیای منطقه ما، غده سرطانی اسرائیل با امکانات ایران موردحمایت قرار بگیرد. در ژوئن سال ۱۹۶۷ نیز اگر صهیونیست‌ها توانستند بر اعراب پیروز شوند، به دلیل حمایت‌های بی‌دریغی بود که آمریکایی‌ها از محل ظرفیت‌ها و امکانات ملت ایران به آن‌ها می‌دادند و در خدمت ارتش اشغالگران قدس قرار می‌گرفت.

علم الهدی با بیان اینکه در دوگانگی مقاومت و تسلیم منطقه، گستردگی مطلق و برتری کامل با پیروان نظریه مقاومت است، گفت: پس از این، آمریکایی‌ها تصمیم گرفتند دومینویی را در سوریه و عراق به راه بیندازند و حکومت تروریست‌ها را در این دو کشور برپا کنند تا در کنار اسرائیل، در جایگاه دومین غده سرطانی در منطقه باشد اما با فداکاری ملت‌های منطقه و درایت یک سرباز فداکار امام زمان (عج) به نام حاج قاسم سلیمانی، این نقشه به‌کلی نابود شد، گروه‌های تکفیری انحرافی یکسره مضمحل شدند و کارشان به جایی رسید که فقط در قالب گروه‌های پراکنده در بیابان‌های منطقه زندگی کنند، هر روز دستگیر و کشته شوند و همچون تکه ابری از یک نقطه به یک نقطه بروند.

غزه، جایگاه اثبات جنایت مستکبران

امام جمعه مشهد بیان کرد: امروزه در منطقه ما دوگانه مقاومت و تسلیم شکل گرفته و خوشبختانه، استیلا و گستردگی مطلق هم در اختیار مقاومت است. یکی از دلایل تحقق این چشم‌انداز نیز به‌طور خاص به عملیات طوفان‌الاقصی بازمی‌گردد. اگر عملیات طوفان‌الاقصی هیچ نتیجه‌ای جز اثبات جنایتکار بودن آمریکا و شیطان بزرگ بودن او هم نمی‌داشت، بازهم یک عملیات راهبردی و بی‌مثل و مانند بود. امروزه مردم غزه صبر و مقاومت دارند، رزمندگان حماس ایستادگی و رشادت به خرج می‌دهند و همین دو موضوع، غزه را به جایگاه اثبات جنایت مستکبران تبدیل کرده است.