پاسخ وزیر ارشاد به حواشی عدم انتشار کتاب «سیدمهدی شجاعی»

  4020917039 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه مشکل انتشار کتاب «سیدمهدی شجاعی» برطرف خواهد شد؛ از برگزاری جلسه‌ای با محوریت همین موضوع در وزارت ارشاد طی هفته آتی خبر داد.

پاسخ وزیر ارشاد به حواشی عدم انتشار کتاب «سیدمهدی شجاعی»

به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی درباره جلوگیری از انتشار کتاب «سیدمهدی شجاعی» و انتشار یادداشت انتقادی این نویسنده در فضای مجازی گفت: با دوستان خود صحبت کردم و انشاالله در هفته آتی این موضوع را به شکل حضوری جلو خواهیم برد. 

وی افزود: بنای ما این است که همه بزرگان فرهنگ و هنر با آرامش کار خود را انجام دهند اما در عین حال قانون هم در جای خود قرار دارد. ممکن است در نقطه‌ای سوتفاهمی شکل گیرد اما آقای شجاعی از مفاخر فرهنگ و ادب با پیشینه‌ای بسیار خوب و آثاری پرمخاطب در حوزه ادبیات دینی هستند و به ایشان و آثارشان احترام می‌گذاریم. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه این مشکل برطرف خواهد شد، تصریح کرد: ما باید بر مرز قانون قرار داشته باشیم. در عین حال که هر پیشکسوت و بزرگواری را تجلیل و تکریم می‌کنیم اما باید قانون رعایت شود.

او در حاشیه رویداد رسانه‌ای «حریر»، در پاسخ به این پرسش که آیا جلسه‌ای که قرار است هفته آینده برگزار شود، با حضور این نویسنده خواهد بود یا خیر؟، گفت: خیر جلسه با ایشان نیست؛ با مجموعه خودمان جلسه خواهیم داشت. این موضوع دغدغه مهم ما است و شخصا خواستم این مسئله با گفت‌وگو برطرف شود. باید دید نتیجه چه می‌شود اما انشاالله این مشکل برطرف خواهد شد. 

به گزارش ایسنا، سیدمهدی شجاعی چند روز قبل در یادداشت تندی خطاب به شورای نظارت بر کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نسبت به توقیف کتاب «اگر غم لشگر انگیزد» معترض شده بود که این موضوع بازتاب وسیعی در میان فعالان حوزه ادبیات داشت.