ایران در تولید پست‌های برق به خودکفایی رسید‌

  4020917019

وزیر کشور پروژه پست برق و سالن اجتماعات بین المللی شهرک صنعتی بهارستان را در کرج افتتاح کرد.

ایران در تولید پست‌های برق به خودکفایی رسید‌

به گزارش تسنیم،  احمد وحیدی وزیر کشور بدو ورود به استان البرز و شهر کرج در رأس هیأتی با همراهی رمضانی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج مرکز پست برق 63 کیلو ولت شهرک صنعتی بهارستان را افتتاح کرد.

احمد وحیدی در این مراسم با بیان اینکه شهرک صنعتی بهارستان،شهرکی است با حدود 169 واحد صنعتی با فناوری بالا که زمینه توسعه دارد و برای توسعه نیاز به برق جدید دارد، اظهار داشت: ایجاد پست برق 63 کیلوولت و ادامه این پست از کارهای لازمی بوده است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی اتفاق افتاده است.

وی افزود: ‌یکی از نقاط مثبت و مهم این است که تقریبا تمام تجهیزات به جز یک سری تجهیزات کوچک که باید از خارج بیاید همه تجهیزات در داخل تولید می‌شود و پست‌های برق به فناوری‌های داخلی متکی است.

پروژه احداث پست فوق توزیع 63 به 20 کیلوولت شهرک صنعتی بهارستان با ظرفیت 40 مگاولت آمپر است که در فاز نخست برای تأمین برق متقاضیان شهرک صنعتی بهارستان به میزان بیش از 10 مگاوات و انتقال بار پست‌های طاووسیه و کردان جهت گذر از پیک‌بار 1403 با مشارکت بخش خصوصی در شهرک صنعتی بهارستان واقع در غرب استان البرز احداث شده است.

 این طرح با اعتبار 950 میلیارد ریال در دولت سیزدهم احداث و به بهره برداری رسیده است و در فاز بلندمدت برای تأمین برق متقاضیان شهرک صنعتی بهارستان به میزان 40 مگاوات توسعه خواهد داشت.

در تابستان امسال نخستین پست 400 کیلوولت باغستان البرز برای نخستین‌بار در تاریخ صنعت برق استان البرز به مدار بهره‌برداری وارد شد و موجب ارتقا سطح ولتاژ استان و پایداری شبکه برق منطقه شد.

وزیر کشور در ادامه سالن اجتماعات بین المللی شهرک صنعتی بهارستان را نیز افتتاح کرد.

در جریان سفر وزیر کشور و معاونان ایشان به استان البرز و شهر کرج  فرماندار ویژه شهرستان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز ایشان را همراهی می کنند.