حماس ۸۰ خودروی زرهی اسرائیل را در سه‌‎روز منهدم کرد

  4020916118 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

شاخه نظامی حماس طی سه روز گذشته، حدود ۸۰ خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی را در مناطق مختلف غزه منهدم کرد.

حماس ۸۰ خودروی زرهی اسرائیل را در سه‌‎روز منهدم کرد

به گزارش ایرنا، گردان‌های قسام اعلام کرد که طی ۷۲ ساعت گذشته ۷۹ خودروی زرهی اشغالگران اعم از تانک، نفربر و بولدوزر نظامی را در محورهای مختلف نبرد در شهر غزه به طور کلی یا جزئی منهدم کرده است.

تک‌تیراندازان گردان‌های قسام نیز عصر امروز دو نظامی ارتش رژیم اشغالگر را در شرق شهر غزه هدف قرار دادند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

به دنبال پایان آتش ‌بس‌موقت چهار روزه میان حماس و اسرائیل، قطر به عنوان یکی از کشورهای میانجی اعلام کرد که توافق حماس و تل آویو برای تمدید آتش بس به مدت ۴۸ ساعت حاصل شده است. حماس هم اعلام کرد که با قطر و مصر در مورد تمدید آتش‌بس بشردوستانه موقت برای ۲ روز دیگر، بر اساس همان شروط آتش‌بس قبلی به توافق رسیده است.

سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.