توضیحات کرملین درباره دیدار پوتین و رئیسی

  4020916099

سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد ولادیمیر پوتین امروز با همتای ایرانی خود که به مسکو سفر کرده، به صورت تک به تک و همچنین در قالب یک شام کاری گفت‌وگو می‌کند.

توضیحات کرملین درباره دیدار پوتین و رئیسی

به گزارش فارس، سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه دیمیتری پسکوف گفت ولادیمیر پوتین و همتای او ابراهیم رئیسی امروز پنجشنبه در یک نشست تک به تک، گفت‌وگوهای خود را آغاز می‌کنند و بعد در شام کاری مذاکرات دوجانبه ادامه می‌یابد. 

به گفته وی، مذاکرات در چارچوب سفر رئیس‌جمهور ایران به روسیه، در کرملین برگزار خواهد شد و انتظار نمی‌رود کنفرانس مطبوعاتی برگزار شود. 

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز پنجشنبه ۱۶ آذر از سوی معاون نخست‌وزیر روسیه الکساندر نواک و معاون وزیر خارجه این کشور سرگئی ریابکوف در فرودگاه ونوکوا مسکو مورد استقبال قرار گرفت.

مسائل دوجانبه از جمله تعاملات اقتصادی و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به‌ویژه موضوع فلسطین و تحولات غزه در دستورکار سفر یک روزه رئیس‌جمهور که به دعوت همتای روس انجام شده، قرار دارد. 

رئیسی پیش از عزیمت به مسکو گفت «از محورهای مهم مذاکره ما مسأله فلسطین، تلاش فوری برای قطع بمباران غزه، رفع محاصره مردم غزه، کمک‌رسانی به مردم غزه و فلسطین است. محوری‌ترین نکته رسیدن مردم فلسطین به حقوقشان است».