در غرب آسيا چه مي‌گذرد؟

  4020914116 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
در غرب آسيا چه مي‌گذرد؟

35 سال پيش امام خميني (ره) طي يك پيام تاريخي به بهانه پذيرش قطعنامه 598 از صدام و حزب بعث عبور و صريحا نبرد بي‌پايان با استبداد جهاني به سركردگي آمريكا را اعلام كرد.

اين بيانيه تاريخي 9834 كلمه‌اي، حاوي مطالب مهمي است كه خطوط كلي سياست خارجي جمهوري اسلامي و اصول تغييرناپذير انقلاب در مواجهه با آمريكا را بيان مي‌كند.
كلمه به كلمه اين بيانيه به مثابه فرودآمدن تيغه تيز و فولادين كلنگي است كه قبر آمريكا را در زمين ايران و غرب آسيا و سرانجام در سراسر جهان مي‌كند.
امام (ره) در بخشي از اين بيانيه خطاب به ملت ايران و ملت‌هاي جهان مي فرمايند:
«ما چه بخواهيم و چه نخواهيم صهيونيست‌ها و آمريكايي‌ها در تعقيب ما خواهند بود.»
ايشان علت اين رويارويي را ناشي از اين حقيقت مي‌دانند كه «ملت بزرگ ايران مثل يك صاعقه بر سر آمريكا فرود آمده است.»
بعد ايشان علت ظهور و پيدايش اين صاعقه را اين‌طور بيان مي‌كنند كه:
1- ما مي‌گوييم تا شرك و كفر است مبارزه هست تا مبارزه هست ما هستيم.
2- ما تصميم داريم پرچم لا‌اله‌الا‌الله را بر قلل رفيع كرامت و بزرگواري به اهتزاز درآوريم.
3- جنگ ما جنگ عقيده است جغرافيا و مرز نمي‌شناسد.
امام (ره) پس از بيان اين مواضع صريح و روشن وظايف جمهوري اسلامي را در اين نبرد تاريخي در چند جمله بيان مي‌فرمايند:
الف- من به صراحت اعلام مي‌كنم جمهوري اسلامي ايران با تمام وجود براي احياي هويت اسلامي مسلمانان در سراسر جهان سرمايه‌گذاري مي‌كند.
ب- جمهوري اسلامي براي هميشه حامي و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است.
ج- ايران به عنوان يك دژ نظامي و آسيب‌ناپذير، نياز سربازان اسلام را تأمين مي‌كند.
د- معتقدين به اصول انقلاب اسلامي ما در سراسر جهان روبه فزوني نهاده است. ما اينها را سرمايه‌هاي بالقوه انقلاب خود تلقي مي‌كنيم.
هـ- ما تصميم بر آزادي انرژي متراكم جهان اسلامي داشته و داريم.
و- ما درصدد خشكانيدن ريشه‌هاي فاسد صهيونيسم، سرمايه‌داري و كمونيسم در جهان هستيم.
ز- ما با تمام وجود از گسترش باج‌خواهي آمريكا حتي اگر با مبارزه قهرآميز باشد جلوگيري مي‌كنيم.
ح- ما غير از خدا كسي را نداريم اگر هزار بار قطعه قطعه شويم دست از مبارزه با ظلم برنمي‌داريم.
ط- راهي جز مبارزه باقي نمانده است. بايد چنگ و دندان ابرقدرت‌ها، خصوصا آمريكا را شكست و يكي از دو راه را بايد انتخاب كرد يا شهادت يا پيروزي!
صدور چنين كلماتي آتشين، پرشور، خونين و حماسي آن هم در فضايي كه به ظاهر جمهوري اسلامي در جنگ 8 ساله با عدم فتح روبه‌رو بوده نوعي رجزخواني در جنگ تلقي شد. اما امروز پس از گذشت 35 سال از صدور اين پيام الهي و تاريخي فقط كافي است نگاهي به صحنه نبرد در غرب آسيا و جهان بيندازيم، ببينيم كجا بوديم چه مسيري را طي كرده‌ايم و در كدامين نقطه تاريخ ايستاده‌ايم!
مقام معظم رهبري در ديدار بسيجيان كشور با اشاره به جنبه فراملي و فرامرزي بسيج فرمودند: «بشارت امام در مورد تشكيل هسته‌هاي مقاومت امروز محقق شده است. هسته‌هاي مقاومت در حال تغيير سرنوشت منطقه است.»
امام خميني (ره) در همين پيام پذيرش قطعنامه تصريح فرموده بودند:
- ما بايد بسيج بزرگ سربازان اسلام را در جهان راه بيندازيم.
- ما بايد خود را آماده كنيم تا در برابر جبهه متحد شرق و غرب، جبهه قدرتمند اسلامي- انساني تشكيل دهيم.
امروز پديده محور مقاومت در عراق، سوريه، لبنان، يمن و در سرتاسر سرزمين‌هاي اشغالي فلسطين پس از 35 سال از صدور فرمان امام شكل گرفته است. جبهه مقاومت در برابر جبهه سازش، صهيونيسم و امپرياليسم صف‌آرايي كرده است. اين جبهه با قدرت در برابر آمريكا ايستاده است و به گونه «سخت» و «نرم» در حال آمريكازدايي در منطقه و جهان است.
ديپلماسي خارجي دولت جمهوري اسلامي بايد بر اساس ممشاي امام (ره) و رهبري در اصول و باورهايي كه ذکر شد در مقطع كنوني جاري شود. هر ديپلماتي كه در اين اصول و ارزش‌ها ترديد دارد نبايد در سلسله مراتب تحركات ديپلماتيك جمهوري اسلامي در منطقه و جهان قرار گيرد.
امروز سياست خارجي نظام چون براساس رهنمودهاي امام و رهبري و بر مبناي واقعيت‌هاي ميدان و بر ممشاي بيانيه امام (ره) پيش مي‌رود، كارآمدي و صحت اين راه را نشان مي‌دهد.
امروز همه از خود مي‌پرسند در ميان غوغاي بمباران‌هاي وحشيانه غزه و اوج‌گيري نبرد محور مقاومت عليه شرارت صهيونيست‌ها در غرب آسيا چه مي‌گذرد؟ پاسخ روشن است؛ غرب آسيا براساس نقشه امام (ره) و رهنمودهاي رهبري به جغرافياي سياسي جديدي نزدیک شده است. كسي نمي‌تواند پيروزي‌هاي پي‌درپي ملت ايران را در اين عرصه انكار نمايد.
به زودی رژيم صهيونيستي با پذيرش آتش‌بس و با احترام به شروط حماس براي دومين بار پس از عمليات الاقصي در برابر ملت فلسطين زانو خواهد زد.