رادان: رئیس قوه قضائیه با کنترل سارقین سابقه‌دار با پابند الکترونیک موافقت کرد

  4020912088 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرمانده‌کل انتظامی از کاهش ۹درصدی سرقت در کشور خبر داد و گفت: با موافقت رئیس قوه قضائیه قرار شده است سارقینی را که تعدد جرم دارند، به‌وسیله "پابند و دستبند الکترونیک" کنترل کنیم.

رادان: رئیس قوه قضائیه با کنترل سارقین سابقه‌دار با پابند الکترونیک موافقت کرد

سردار احمدرضا رادان؛ فرمانده کل انتظامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اجرای طرح‌های ویژه پلیس در حوزه سرقت اظهار کرد: اجرای این طرح‌ها باعث شد تا شتاب رو به رشد سرقت در کشور که البته دلایل مختلفی هم داشته است، متوقف شود.

وی افزود: پیش از اجرای این طرح‌ها، شتاب سرقت (وقوع جرم) در کشور 13 درصد بود که اکنون به 4 درصد رسیده است (9 درصد کاهش داشته است) و امیدوارم به سمت صفر حرکت کنیم.

فرمانده کل انتظامی یادآور شد: پیشتر عنوان کردیم که قرار است سارقینی که تعداد سرقت بالایی داشته‌اند را به صورت ویژه کنترل کنیم.

سردار رادان گفت: اکنون با موافقت رئیس قوه قضائیه قرار شده است تا این سارقین (سارقینی که تعدد جرم دارند) را به وسیله "پابند و دستبند الکترونیک" کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه به‌زودی رئیس قوه قضائیه، کنترل سارقین سابقه‌دار با پابند الکترونیک را اعلام می‌کند، گفت: کنترل سارقین سابقه‌دار با پابند الکترونیک به کاهش وقوع جرم کمک زیادی می‌کند.