ممانعت رژیم صهیونیستی از انتقال شهروندان فلسطینی به شمال غزه

  4020907101

دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه با اشاره به ممانعت صهیونیستها از انتقال شهروندان فلسطینی به شمال غزه، گفت که نیازمند روزانه یک میلیون لیتر سوخت هستند.

ممانعت رژیم صهیونیستی از انتقال شهروندان فلسطینی به شمال غزه

به گزارش فارس، دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه خبر داد که رژیم صهیونیستی اجازه نمی‌دهد شهروندان حاضر در جنوب غزه به شمال این منطقه منتقل شوند و به صورت مستقیم آنان را هدف قرار می‌دهد.

این نهاد فلسطینی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، پیکر ۱۶۰ شهید از زیر آوارها بیرون کشیده شده است، تأکید کرد، نوار غزه نیازمند روزانه یک میلیون لیتر سوخت است.

یکی از مقامات گذرگاه «رفح» بامداد امروز تصریح کرد: «کمک‌هایی که وارد نوار غزه می‌شود، قطره‌ای است در برابر دریایی از آنچه ساکنان نوار غزه به آن نیاز دارند؛ قبل از جنگ روزانه ۵۰۰ کامیون وارد غزه می‌شد که بازهم کافی نبود ولی در حال حاضر فقط ۲۰۰ کامیون وارد می‌شود».

شب گذشته و پس از پایان مدت آتش‌بس چهار روزه، وزارت خارجه قطر خبر داد که آتش‌بس انسانی در غزه، به مدت دو روز دیگر تمدید شده است؛ جنبش «حماس» هم ضمن تأیید این توافق، تأکید کرد که آتش‌بس در راستای اهداف مقاومت و کاهش درد فلسطینیان تمدید شده است.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه همچنین تأکید کرد، به خاطر خسارات مادی سنگینی که ماشین جنگ صهیونیست به بار گذاشته، زندگی در نوار غزه متوقف شده است.

این نهاد از همه کشورهای اسلامی و عربی خواست که بیمارستهای صحرایی در غزه دایر کنند تا بتوانند جان دهها هزار زخمی و بیمار را نجات دهند.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه هم امروز تاکید کرد که تنها ۳ بیمارستان در شمال نوار غزه فعال هستند و دیگر مراکز پزشکی، نمی‌توانند به نیازهای فوری فلسطینیان پاسخ دهند.

القدره با بیان اینکه خواستار اعزام مجروحان به خارج از نوار غزه برای دریافت مراقبت‌های پزشکی لازم است، گفت: ما با ظرفیت بسیار محدود کار می‌کنیم و به بیمارستان‌های صحرایی بزرگ نیاز داریم.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه ضمن تاکید بر اینکه خسارات وارده به بخش بهداشت و درمان غزه، در نتیجه بمباران اشغالگران به میلیون‌ها دلار می‌رسد، گفت: ما از همه نهادهای بین‌المللی می‌خواهیم که اقدامات موثری برای حفاظت از نظام سلامت انجام دهند.

این مقام فلسطینی در پایان گریزی به مشکلات تنفسی نوزادان نارس تحت مراقبت بر اثر نبود داروها و امکانات ویژه زد و تاکید داشت که کمک‌های پزشکی دریافت‌شده در روزهای آتش‌بس، بسیار محدود بوده و ما خواهان فشار بر اشغالگران برای ورود این کمک‌ها به شمال نوار غزه هستیم.