دوحه: امیدواریم به آتش‌بس دائم در نوار غزه دست پیدا کنیم  

  4020903097

وزارت خارجه قطر ضمن ابراز امیدواری در خصوص دستیابی به آتش‌بس‌ دائم در نوار غزه، اعلام کرد دوحه اوضاع غزه را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت.  

به گزارش فارس، «ماجد الانصاری» سخنگوی وزارت امور خارجه قطر، شامگاه امروز (جمعه)،‌ بعد از تبادل اسرا میان حماس و تل‌آویو در کنفرانسی مطبوعاتی حاضر شد و اطلاعات این توافق را اعلام کرد.

به دنبال اعلام توافق آتش‌بس موقت میان حماس و تل‌آویو با میانجیگری دوحه، شامگاه امروز، تعدادی از اسرا میان دو طرف مبادله شدند.

سخنگوی وزارت خارجه قطر ابتدا اشاره کرد توافق تبادل اسرا و برقراری آتش‌بس موقت با میانجیگری دوحه، قاهره و واشنگتن صورت گرفته است.

او در بخش دیگری از اظهاراتش اشاره کرد ۳۹ زن و کودک اسیر فلسطینی و در مقابل ۱۳ اسیر اسرائیلی، شامگاه امروز، آزاد شدند.

ماجد الانصاری در بخش دیگری از اظهاراتش همچنین اشاره کرد ۱۰ شهروند تایلندی و یک شهروند فلیپینی که در میان اسرا بودند، امشب، آزاد شدند.

الانصاری در عین حال اشاره کرد کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه وارد نوار غزه شدند و کمک‌های حیاتی در میان مردم توزیع شده است.

سخنگوی وزارت خارجه قطر در ادامه بیان کرد دوحه وظیفه تسهیل تبادل اطلاعات میان حماس، صلیب سرخ و تل‌آویو را برعهده داشته و اوضاع نوار غزه را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت.

او در پایان همچنین ابراز امیدواری کرد تلاش‌های انجام شده منجر به تمدید آتش‌بس و برقراری آتش‌بس دائم در نوار غزه شود.

آتش‌بس چهارروزه بین رژیم صهیونیستی و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه از ساعت ۷ صبح امروز (به وقت محلی) اجرایی شده است.

 بعد از گذشت ۴۷ روز از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت اسلامی «حماس» علیه رژیم صهیونیستی و شکست میدانی ارتش اشغالگران در حمله زمینی به نوار غزه، کابینه رژیم اسرائیل، صبح روز چهارشنبه، توافق آتش‌بس با میانجیگری‌ دولت قطر و مصر را پذیرفت.