ورود سازمان بازرسی کل کشور برای پیگیری مطالبات محقق‌نشده پرستاران

  4020828081

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اقدامات اثرگذار سازمان بازرسی در رفع مشکلات پرستاران، به معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان ماموریت داد که پیگیری مطالبات محقق نشده پرستاران را در دستور کار قرار دهد.

ورود سازمان بازرسی کل کشور برای پیگیری مطالبات محقق‌نشده پرستاران

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ذبیح الله خدائیان امروز 28 آبان ماه در جلسه شورای معاونین سازمان بازرسی با تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب(س) به نقش اثرگذار ایشان در تبیین واقعه کربلا و ثبت این وقایع در تاریخ پرداخت.
 
وی با تبریک و خدا قوت  به پرستاران عزیز در سراسر کشور از آنان به عنوان قشر زحمتکش و مفید جامعه یاد کرد و با اشاره به نقش آفرینی پرستاران در دوران کرونا، تاکیدات ریاست محترم قوه قضاییه به سازمان بازرسی در رفع مشکلات پرستاران را مورد توجه قرار داد.
 
 خدائیان با بیان اینکه سازمان بازرسی کل کشور در راستای دستور رئیس محترم قوه قضائیه اقدامات تاثیرگذاری انجام داده است، به معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی ماموریت داد که پیگیری مطالبات محقق نشده پرستاران را در دستور کار قرار دهد.
 
بنابراین گزارش، پیگیری از سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی وسازمان تأمین اجتماعی برای شروع محاسبه عملکرد پرستاران و پرداخت به آنان بر اساس قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و اجرایی شدن آن از ابتدای سال 1401، تأکید بر به‌روزرسانی مدل طراحی شده جهت پرداخت به پرستاران در سیستم‌های HIS بیمارستان‌ها توسط وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌ها و فراهم کردن امکان محاسبه میزان عملکرد هر پرستار بر اساس کارکرد واقعی، پیگیری اصلاح دستورالعمل پرداخت و اختصاص درصد مشخصی از سرانه سلامت جهت پرداخت‌های مرتبط با قانون تعرفه‌گذاری پرستاری از جمله اقدامات سازمان بازرسی در جهت تحقق مطالبات جامعه پرستاری بوده است.