محرومیت سه ساله دو ملی‌پوش کوراش به دلیل دوپینگ

  4020807048

دو ملی‌پوش کوراش که پیش از این تست دوپینگ‌شان مثبت اعلام شده بود با محرومیت سه ساله مواجه شدند.

 محرومیت سه ساله دو ملی‌پوش کوراش به دلیل دوپینگ

به گزارش تسنیم و به نقل از ایران نادو، محمد محمدی بریمانلو و جواد مرادی ورزشکاران رشته ورزشی کوراش به مدت 3 سال از فعالیت در تمامی حوزه‌های ورزشی محروم شدند.

افسران کنترل دوپینگ ایران نادو در تاریخ 7 خرداد ماه در زمان برگزاری اردوی تیم ملی کوراش در شهر بجنورد اقدام به انجام تست خارج از مسابقه از محمد محمدی بریمانلو نمودند که پس از بررسی‌های لازم، آزمایشگاه مرجع وادا وجود ماده‌های ممنوعه استانوزولول و متاندینون از گروه ماده ممنوعه S1 لیست و روش‌های ممنوعه دوپینگ را در نمونه وی تایید کرد.

همچنین در تاریخ 6 شهریور افسران ایران نادو با حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی کوراش برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو در تهران از جواد مرادی نمونه‌گیری خارج از مسابقه انجام دادند که آزمایشگاه مرجع وادا پس از برررسی‌های آزمایشگاهی وجود ماده ممنوعه متاسترون از گروه ماده ممنوعه S1 را در نمونه وی شناسایی و اعلام کرد.

با توجه به پذیرش اولیه تخلف و قبول مجازات معین شده توسط هر دو ورزشکار، طبق ماده 1-8-10 از مجموعه مقررات مبارزه با دوپینگ ایران، حکم محرومیت آنها بدون انجام فرآیند دادرسی و تشکیل جلسه شورای صدور رای مستقیما توسط کمیته انضباطی ایران نادو صادر شد.

طبق رای صادره محمد محمدی بریمانلو از تاریخ 1402/05/28 لغایت 1405/05/27 و جواد مرادی از تاریخ 1402/07/01 لغایت 1405/06/31 هر دو ورزشکار به مدت 3 سال از کلیه فعالیت‌های ورزشی محروم می‌گردند.