علم‌الهدی: دیپلماسی فعال ایران باعث شد دنیا متوجه جنایات رژیم صهیونیستی شود  

  4020728056

امام جمعه مشهد گفت: سفرهای وزیر امور خارجه به کشورهای اسلامی و ارتباطات تلفنی رئیس جمهور با سران کشورهای مختلف باعث شد که دنیا متوجه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شود و امروز در تمام دنیا مردم در حمایت از فلسطین قیام کرده‌اند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز ۲۸ مهر در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) با بیان اینکه طوفان‌الاقصی ریشه رژیم صهیونیستی را خواهد کند، اظهار کرد: امروز پس از ۱۴ سال برای ما روشن شد در فتنه‌ ۸۸ شعار نه غزه نه لبنان از کجا آمده بود. آن روز رهبر انقلاب فرمودند این فتنه ریشه در خارج کشور دارد و درستی این حرف امروز روشن شده است. 

وی افزود: کسانی که آن روز تحت القائات دشمن چنین شعاری سر می‌دادند، می‌خواستند ایران منهای غزه و لبنان شود و اگر این هدف آنان محقق می‌شد، امروز جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به جهانیان نشان داده نمی‌شد. اینکه امروز دنیا رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند، به برکت ایران است. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه در جریان حوادث طوفان‌الاقصی ایران دیپلماسی فعالی اجرا کرد، عنوان کرد: سفرهای وزیر امور خارجه به کشورهای اسلامی و ارتباطات تلفنی رئیس‌جمهور با سران کشورهای مختلف باعث شد که دنیا متوجه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شود و امروز در تمام دنیا مردم در حمایت از فلسطین قیام کرده‌اند. 

علم‌الهدی اضافه کرد: امروز رژیم صهیونیستی اقرار می‌کند که در دنیا رسوا شده است‌. وزیر دارایی رژیم صهیونیستی رسما اعلام کرد ما هم شکست خوردیم و هم آبرویمان در دنیا رفت. این رسوایی رژیم صهیونیستی در دنیا، نتیجه دیپلماسی فعال دولت سیزدهم بود و امروز ایران در کنار فلسطین قهرمان ایستاده است تا رژیم صهیونیستی را نابود کند.

وی ادامه داد: من هم از دولت برای اجرای دیپلماسی فعال در قبال غزه تشکر می‌کنم و هم از شما مردم که با تجمعات ضد رژیم صهیونیستی خود حماسه‌آفرینی کردید، خصوصا مردم مشهد که در سطح کشور نمونه شدند. فلسطین سرزمین قرآنی است و ما نمی‌توانیم در برابر آن بی‌تفاوت باشیم. 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه دیپلماسی فعال ایران باعث افزایش آمادگی مقاومت شد، خاطرنشان کرد: سفرهای وزیر امور خارجه به لبنان، عراق و سوریه باعث شد حشدالشعبی عراق، حزب‌الله لبنان و رزمندگان یمن در حالت آماده‌باش قرار گیرند. رژیم صهیونیستی از حزب‌الله بیشتر از حماس می‌ترسد، زیرا حزب‌الله بیش از ۱۰۰ هزار موشک‌ نقطه‌زن دارد. در حقیقت با دیپلماسی فعال ایران، مقاومت در تمام جهات آماده است که اگر رژیم صهیونیستی خواست بر تمام غزه مسلط شود، آن را نابود کند.

علم‌الهدی با تاکید بر اینکه آمریکا نقش‌ اصلی را در جنایات رژیم صهیونیستی ایفا می‌کند، بیان کرد: ما با شورای امنیت سازمان ملل تماس گرفتیم که برای توقف جنگ در غزه کاری انجام دهد. رئیس شورای امنیت که رئیس‌جمهور برزیل است، گفت آمریکا به هیچ وجه نمی‌گذارد در این شورا حرکتی به نفع فلسطین انجام شود. 

وی ادامه داد: رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، وزیر دفاع و فرمانده سنتکام آمریکا به تل‌آویو سفر و در مورد ادامه جنایات و بمباران غزه تصمیم‌گیری کردند، کما اینکه بمباران بیمارستان المعمدانی نیز در هنگام این سفرها انجام شد. تمام زمامداران دنیا باید به این نکته توجه کنند که اکنون آمریکا تصمیم‌گیر اصلی در مورد جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است، وگرنه دولت رژیم صهیونیستی که از هم پاشیده شده و نتانیاهو مانند یک پیشخدمت در جلسات آمریکایی‌ها حضور می‌یابد. 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه آمریکا ناو جنگی خود را هم آماده کرده است تا در صورت لزوم نیروهای خود را وارد جنگ کند، گفت: اگر کار به این جا برسد، مقاومت نیز شدیدا وارد خواهد شد و ما به هیچ قیمت غزه را تنها نمی‌گذاریم. 

علم‌الهدی عنوان کرد: من به رئیس جمهور پیشنهاد دادم با وجود قطع ارتباطات ما با مصر، تماسی با السیسی، رئیس‌جمهور مصر بگیرد تا گذرگاه رفح باز شود و کمک‌ها به دست مردم غزه برسد. آقای رئیسی گفت ما پیغام داده‌ایم، السیسی گفته است در این جریان ما کاره‌ای نیستیم و همه چیز دست آمریکاست و ایالات متحده گذرگاه رفح را بسته است و نمی‌گذارد کمک‌های بشردوستانه به دست مردم غزه برسد. شیطان بزرگ در این جنگ، شیطنت خود را کاملا نشان داده است.