علم‌الهدی: چالش‌گری‌های رئیس‌جمهور در سازمان ملل برای قدرت‌های بزرگ، از برکات دفاع مقدس است

  4020631047 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

امام جمعه مشهد گفت: اینکه امروز می‌بینیم رئیس‌جمهور به سازمان ملل می‌رود و طوری بزرگترین قدرت‌ها را به چالش می‌کشد که سفیر رژیم صهیونیستی عصبانی می‌شود، از برکات دفاع مقدس است.

علم‌الهدی: چالش‌گری‌های رئیس‌جمهور در سازمان ملل برای قدرت‌های بزرگ، از برکات دفاع مقدس است

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز ۳۱ شهریور در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: دفاع مقدس یک نقطه عطف در انقلاب اسلامی بود و هم باعث تضمین تداوم انقلاب شد و هم دستاوردهای این حماسه‌ مردم را متحول کرد. 

وی با بیان اینکه اکنون هم صف‌کشی دشمن مقابل ما قوی‌تر شده و هم مبارزه ما قدرتمندتر در حال انجام است، عنوان کرد: هنوز تا پیروزی نهایی ما که روز ظهور حضرت حجت (عج) محقق می‌شود، زمان باقی است. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به سخنرانی دو روز گذشته رهبر انقلاب و تاکید ایشان بر اینکه دفاع مقدس، دفاع دینی بود، افزود: دشمن توسط شرق و غرب به طور کامل حمایت می‌شد و از سوی دیگر ما تحت تحریم‌های شدید قرار داشتیم. بنابراین در چنین شرایطی خدا دفاع مقدس را پیروز کرد. 

علم‌الهدی با بیان اینکه امام خمینی به عنوان فرمانده دفاع مقدس، یک مرد الهی بود، اضافه کرد: امام(ره) مظهر معصومین بود و بالاتر از امام کسی در اخلاص پیدا نمی‌شد. رزمندگان‌ نیز تنها با انگیزه الهی پا در میدان نبرد می‌گذاشتند. عملیات فتح‌المبین با رمز یا زهرا شروع و در جریان این عملیات بخش عمده‌ای از غرب کشور آزاد شد. این کلمه یا زهرا به روی میز پنتاگون و کارشناسان نظامی دنیا رفت تا ببینند چه سری در آن نهفته است. 

وی با بیان اینکه رزمندگان حکم امام را به عنوان یک فرمان الهی اجرا می‌کردند، گفت: امروز نیز ما در بین نسلی که هشت سال دفاع مقدس را ندیده است، فداکاری‌های می‌بینیم که مانند ایثارگری‌های مردم در دفاع مقدس است. ما در بین نوجوانان دهه ۸۰ و ۹۰ احساساتی را مشاهده می‌کنیم که مانند همان احساسات نوجوانان دهه ۶۰ است که شناسنامه خود را دستکاری می‌کردند تا به جبهه اعزام شوند. این‌ها از دستاوردهای دفاع مقدس است‌. 

امام جمعه مشهد ادامه داد: اینکه امروز می‌بینیم رئیس جمهور به سازمان ملل می‌رود و طوری بزرگترین قدرت‌ها را به چالش می‌کشد که سفیر رژیم صهیونیستی عصبانی می‌شود، از برکات دفاع مقدس است. جبهه‌ای که زمانی در شلمچه و کردستان بود، در کنار دریای مدیترانه تشکیل شده و دنیای اسلام در یمن، لبنان و دیگر کشورهای مقاومت در حال نبرد با دنیای کفر است. 

علم‌الهدی بیان کرد: یک عده افراد کوته‌فکر که چیزی از اسلام و انقلاب نفهمیده‌اند و تنها به غرب چشم دارند، می‌گویند سازمان ملل جای منبر رفتن و موعظه کردن نیست و جایی برای ارتباط برقرار کردن است‌. برقراری ارتباط با چه کسانی؟ همان‌هایی که شما رفتید هشت سال ثروت کشور را معطل‌شان گذاشتید و سپس خلاف تمام پیمان‌های خود عمل کردند؟ 

وی با تاکید بر اینکه باید در سازمان ملل از ظلم و جنایت دشمن گفت، خاطرنشان کرد: هنگامی که در اجلاس مطبوعاتی، رسانه‌های جهانی جمع شدند تا رئیس جمهور کشور ما را به چالش بکشند، در ابتدا آقای رئیسی با تدبیر خود شش سوال برای آنان مطرح کرد. چندین هزار نفر در طی یک سال بدون محاکمه و با تیراندازی پلیس آمریکا کشته شده‌اند؟ چرا پلیس برای این اقدامات خود بازخواست نمی‌شود؟ غرب که مدعی حقوق بشر است، پاسخ دهد در فرانسه با چه مجوزی زنان محجبه را از تحصیل که حق اولیه‌شان است، محروم می‌کنند؟ این‌ها سوالاتی بود که آقای رئیسی از رسانه‌های غربی پرسید و خبرنگارانی که آمده بودند رئیس جمهور ایران را به چالش بکشند، در مقابلش مات و مبهوت شدند. 

امام جمعه مشهد ادامه داد: این‌ها همه از دستاوردهای دفاع مقدس است‌. آن ایثارگری‌ها، امروز اینچنین نظام و ملت ما را مقتدر و انقلاب ما را بر سرنوشت تمام مستکبرین دنیا حاکم کرده است.