آیت‌الله حسینی بوشهری: اردوی راهیان مقاومت باید شکل بگیرد          

  4020623018

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: در کنار اردو‌های راهیان نور و پیشرفت، راهیان مقاومت باید شکل بگیرد و امروز ملت ما ادامه دهنده راه شهید رئیسعلی دلواری است.

آیت‌الله حسینی بوشهری: اردوی راهیان مقاومت باید شکل بگیرد          

به گزارش تسنیم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری شامگاه چهارشنبه در جمع مردم شهرستان تنگستان، ضمن تسلیت ارتحال رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص)، شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیه‌ السلام اظهار داشت: یکی از راه‌های تربیت انسان عبارت از الگو سازی و مدل سازی است.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کار تبلیغی از جایگاه خاصی برخوردار است گفت: علاوه بر مسئله تبلیغ در اسلام یک جایگاه ویژه برای معرفی اسوه در نظر گرفته شده است و انسان نیز گاهی اوقات احساس می‌کند این الگوهای مطرح در تاریخ بشر و اسلام نقش کلیدی در تربیت انسان دارند.

حسینی بوشهری افزود: هر جایی که انسانی به کمال رسیده و شایستگی اسوه بودن را برای جامعه داشته، این چهره کمال یافته را معرفی کرده است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: افرادی که به خدا و روز رستاخیز دل بسته‌اند، شایستگی دارند که پیامبر اسلام (ص) را به عنوان الگوی رفتاری خود معرفی کنند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: قرآن کتاب هدایت انسان و در جای جای آن الگوها فراوانی معرفی شده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت محمد (ص) از برترین پیامبران در اسوه بودن است گفت: قرآن نه کتاب قصه و نه داستان سرایی است.

حسینی بوشهری اضافه کرد: قرآن مرد را در قالب پیامبران و زن را در قالب آسیه همسر فرعون به عنوان الگو برای مومنان در طول تاریخ معرفی کرده است.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خداوند ناظر بر اعمال انسان است افزود: پیغمبر اسلام (ص) علاوه بر اینکه شاهد و ناظر بر اعمال امت خود است بر اعمال دیگر امت‌ها نیز ناظر و شاهد است که این نشان از جایگاه والا حضرت محمد (ص) است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) در طول تاریخ ناظر بر اعمال ما است بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) در طول زندگی خویش به‌صورت مستمر دعوت کننده به سوی خدا و همواره جبهه مومنان را تشویق و کفار را انذار می‌داد.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با گرامیداشت سالروز شهادت رئیس علی دلواری سردار مبارزه با استعمار تصریح کرد: در کنار اردو‌های راهیان نور و پیشرفت، راهیان مقاومت نیز باید شکل بگیرد و امروز ملت ما نیز ادامه دهنده راه شهید رئیسعلی دلواری است.

حسینی بوشهری بیان کرد: توکل به خدا در واقع رمز پیروزی است و خداوند راه را برای ما گشوده است و ملت ایران نیز در این چند دهه با توکل بر خدا حرکت کرده و سنگ اندازی‌های دشمن سبب توقف پیشرفت‌های کشور نشده است.

وی افزود: اگر بشارت و تشویق بدون انذار در کنار هم باشند انسان فکر خواهد کرد که تمامی کارهایش خوب است و دچار غفلت می‌شود.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: اگر انذار تنها باشد و تشویق و بشارت در کنار آن نباشند، انسان دچار یاس و ناامیدی می‌شود.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه حسین بن علی علیه‌السلام اوج شکوه انسانیت است عنوان کرد: کسانیکه در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند قطع به یقین مورد عنایت امام حسین علیه‌السلام قرار خواهند گرفت لذا بوی زندگی حسین بن علی علیه‌السلام باید در زندگی آنان وجود داشته باشد، در واقع فلسفه زیارت همین است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: پیامبر اسلام (ص) همواره نسبت به هدایت مردم حریص، رئوف و مهربان بود.

امام جمعه قم افزود: حضرت محمد مصطفی (ص) در برابر هیچ مسئله‌ای بدون دغدغه عبور نمی‌کرد و همواره به فکر مشکلات مردم، جوانان و آینده جامعه بود.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مدیران مسئول در نظام جمهوری اسلامی باید همچون پیامبر خود همواره نگران جامعه باشند گفت: حضرت محمد (ص) اگر ولنگاری و ناهنجاری در جامعه مشاهده می‌کرد، دست بر روی دست نمی‌گذاشت.

وی تصریح کرد: پیامبر شکرگزار نعمت‌های خداوند بود و آنها را بزرگ می‌شمرد و تنها به نداشته‌ها نگاه نمی‌کرد، بلکه به داشته‌ها توجه داشت که این موارد گوشه‌ای کوچک از زندگی آن حضرت است.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر انسان به داشته‌های خود توجه کند و قدردان باشد، قطع به یقین نداشته‌های زندگی خود مرتفع می‌شود.

حسینی بوشهری عنوان کرد: پیغمبر اسلام محمد مصطفی (ص) هر شخصی که کار خوبی انجام می‌داد تشویق و تقویت می‌کرد.

وی اضافه کرد: اگر شخصی کار زشت و پلشتی در جامعه انجام می‌داد، رسول خدا (ص) برخورد و سعی می‌کرد‌ تا پایه‌های اینکار زشت به تدریج فرو بریزد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: اگر قرار بود عقل در قالب یک انسان جلوه کند، همانا به صورت امام حسن مجتبی علیه‌السلام جلوه می‌شد.