ایرانی که نباید شناخته شود!

گروه سیاسی الف،   4020530041 ۵۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
 ایرانی که نباید شناخته شود!

طی بیش از چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، جریان های سیاسی و رسانه ای و تبلیغاتی غرب و متحدان آن ها در اقصی نقاط جهان، سیاه نمایی از ایران و تحولات مرتبط با این کشور را به یک دستورکار محوری برای خود تبدیل کرده اند. دستورکاری که مستقیما ریشه در راهبردهای دیکته شده اتاق های فکر دولت‌های غربی و جریان های مخالف با ایران دارد و هدف از آن برسازی تصویری سیاه و عقب مانده از کشوری است که تن به آنچه مطلوب غرب می باشد، نداده و نمی دهد. 

به بیان ساده تر، جهان غرب سعی داشته تا از تبدیل شدن ایران به یک الگوی موفق نزد دیگر ملت ها و کشورهای آزادیخواه و مستقل جهان جلوگیری کند و مانع از شکل گیری یک دومینوی ریزشی علیه ساختارهای هژمونیک و سلطه طلبانه مطلوب خود در عرصه نظام بین الملل شود. درست به همین دلیل هم است که شاهدیم ایران از جمله کشورهایی در جهان است که روزانه هدف هزاران هجمه رسانه ای و تبلیغاتی در موضوعات مختلف قرار می‌گیرد. 

در این فضا، رسانه های ایرانی و به طور خاص رسانه های برون مرزی کشورمان، از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار می شوند. رسانه هایی که با نمایش واقعیت ها و پیشرفت های ایران در حوزه های مختلف، سعی در ایجاد جبهه ای تازه در میدان جنگ رسانه ای و تبلیغاتی در برابر جریان های مخالف با کشورمان دارند. در این چهارچوب، شبکه هوسا تی وی به عنوان رسانه برون مرزی کشورمان که جامعه هدفِ کشورهای آفریقایی را در دستورکار دارد، فضا و میدان مانور مساعدی را جهت نمایش و آگاهی بخشی در باب ظرفیت های قابل توجه کشورمان در حوزه های مختلف دارد. 

شاید یکی از عینی‌ترین نمودهای پیشرفت ایران در فضای تحمیل سیل گسترده ای از فشارها و تهدیدها و تحریم‌ها علیه کشورمان، اقدام تحسین برانگیز چند وقت گذشته یگان 86 نیروی دریایی کشورمان متشکل از ناوچه های دنا و مکران در انجام عملیات دریایی به دور کره زمین در فاصله زمانی 213 روز باشد. اقدامی که نمونه ای عینی از خودباوری ملت های آزاده و مستقل در جهان است و البته می تواند برای دیگر ملت ها نیز الگوساز باشد. مساله‌ای که انعکاس آن در قالب رسانه ای نظیر هوسا تی وی و برای ملت های آفریقایی که شدیدا از امپریالیسم و استعمار غربی آسیب دیده اند، می تواند حامل پیام ها و معانی قالب توجهی باشد. 

در این میان، اصلی ترین معنی این موضوع نیز همان نیروی خودباوری است که می تواند زنجیر امپریالیسم و استعمار پنهان غرب بر دستان ملت های آفریقایی را پاره کند. البته که توانمندی های ایران در حوزه های موشکی، پهپادی، توان هسته ای، حوزه های مختلف علمی، کشاورزی، فناوری و البته حکمرانی نیز، همه و همه عرصه هایی هستند که پرداخت رسانه ای هوسا تی وی به آن ها در قالب برنامه های تحلیلی رسانه ای می تواند ظرفیت های قابل ملاحظه ای را به نفع جبهه ملت های آزاده در جهان فعال کند و در شرایطی که کریدورهای قدرت در جهان نیز در حال تغییر هستند، تحولات قابل توجهی را به نفع ملت های آزاده و مقاوم رقم بزند. 

البته که مانورهای هوسا تی وی در مورد همین مسائل بوده که شاهد بوده ایم از زمان افتتاح این شبکه، هوسا تی وی را به آماج حملات جریان های سیاسی و رسانه ای غربی و به ویژه متحدان آن ها در کشورهای آفریقایی تبدیل کرده و همگی این جریان ها از این شبکه به مثابه ابزار پروپاگاندای ایران یاد می کنند. به بیان ساده تر، محتوای ارائه شده از سوی هوسا تی وی به قدری می تواند تاثیر گذار باشد که جریان های مخالف با آن، سعی در نفیِ کلیت این شبکه و معادل سازی آن با مفاهیم منفی دارند. 
رویکردی که البته چندان عجیب هم نیست و تاکنون بارها و بارها کشورهای غربی نشان داده اند که برخلاف ادعاهای خود در مورد آزادی بیان و رسانه، سخت ترین سانسورها و اقدامات تنبیهی و محدودکننده را علیه رسانه‌ها اعمال می کنند و در این رابطه به هیچکس نیز پاسخگو نیستند. از این منظر، مشکل اصلی جریان های سیاسی و رسانه ای غربی و مخالف با ایران با شبکه هوسا تی وی، ریشه در این مساله دارد که این شبکه، ایرانی را به افکار عمومی آفریقایی معرفی می کند که از دید غرب، نباید شناخته شود! 

از این منظر، سرمایه گذاری های راهبردی روی شبکه هوسا تی وی و رسانه های شبیه به آن، نه یک نکته مثبت بلکه یک الزام راهبردی در راستای منافع ملی کشورمان و جریان مقاومت در عرصه بین المللی است که بایستی حکمرانی کلان کشورمان به آن توجه ویژه ای داشته باشد. 

دیدگاه کاربران

مهدی۳۱۹۶۱۱۷۱۱:۰۴:۴۱ ۱۴۰۲/۵/۳۰
الگوی موفق نزد دیگر ملت ها و کشورها؟
ناشناس۳۱۹۶۱۸۵۱۱:۵۵:۳۲ ۱۴۰۲/۵/۳۰
موسسه استراتژیک استرالیا: ایران یکی از 10 قدرت برتر علمی و فناوری دنیاست.
ناشناس۳۱۹۶۲۳۲۱۲:۳۰:۱۴ ۱۴۰۲/۵/۳۰
چرا در دوران اصلاحات که آقای خاتمی بحث گفتگوی تمدن ها رو مطرح کردن و اتفاقا تمام غرب داشتن نگاهشون رو عوض میکردن اقتصاد ایران داشت رشد میکرد و ... چه اتفاقی اون موقع افتاد که ایران در مسیر رشد قرار گرفت غیر از این بود که این مدل شعاردادن و غرب رو باعث همه مشکلاتمون دانستن جاشو به کار و تعامل با دنیا داده بود ظاهرا عده ای سودشون تو اینه که این مقابله وجود داشته باشه و عده ای هم نادانسته تو این زمین بازی میکنن حیف این کشور با اینهمه توانش که حال و روزش اینه حیف از اینهمه سوء مدیریت
ناشناس۳۱۹۶۲۹۰۱۳:۰۴:۰۶ ۱۴۰۲/۵/۳۰
در دولت اصلاحات با امریکا تعامل کردند اما در نهایت جزو محور شرارت شدیم !
ناشناس۳۱۹۶۳۰۵۱۳:۱۲:۵۹ ۱۴۰۲/۵/۳۰
در دولت خاتمی سهم 50 درصدی ایران از دریای خزر 9 درصد شد و منافع ملی ما تضییع شد.
ناشناس۳۱۹۶۳۱۵۱۳:۲۰:۳۲ ۱۴۰۲/۵/۳۰
دولت اصلاحات اگر عملکرد قابل قبولی داشت در انتخابات سال 84 کاندیداهای این حزب معین و مهرعلیزاده و هاشمی و کروبی شکست نمی خوردند.
ناشناس۳۱۹۶۳۱۹۱۳:۲۷:۴۷ ۱۴۰۲/۵/۳۰
هیچ اتفاقی نیفتاد بلکه مانند قبل آن وقتی خر از پل عبور کرد و غرب جان سیراب شد، شدید محور شرارت!
ناشناس۳۱۹۶۳۳۸۱۳:۳۹:۰۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
در دولت اصلاح طلب روحانی چرا غربی ها نگاه شون عوض نشد و اقتصاد مملکت ته دره رفت ؟!
به آفرید۳۱۹۶۳۸۹۱۴:۲۴:۵۰ ۱۴۰۲/۵/۳۰
بله در همون دوره اصلاحات با شیخ شما ایران محور شرارت قرار گرفت، تاریخ بخونی بد نیست.امریکا دهان باز کرده بود تا ایرانو قورت بده افغانستان و عراق به خاک و خون کشیده شدن نفر سوم ما بودیم
ناشناس۳۱۹۶۲۵۸۱۲:۴۱:۰۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
خب قبول میشه بگی این قدرت در کجای زندگی من تاثیر مستقیم و غیر مستقیم داره ؟ قطعی برق / آلودگی هوا / قطعی گاز
ناشناس۳۱۹۶۳۰۰۱۳:۱۰:۳۸ ۱۴۰۲/۵/۳۰
قطعی برق نتیجه پیوستن به معاهده اب و هوایی پاریس در دولت قبل است قطعی گاز نتیجه لغو قرارداد سواپ گازی با ترکمنستان در سال 95 است خود کرده را تدبیر نیست !
ناشناس۳۱۹۶۳۲۰۱۳:۲۸:۲۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
همین جایی که هستی و داری نظر می نویسی!
فرناز۳۱۹۶۵۰۰۱۵:۴۱:۲۲ ۱۴۰۲/۵/۳۰
سند و مدرک هم واسه ی این نظرتون دارید؟
سند۳۱۹۶۸۰۸۲۰:۱۹:۲۴ ۱۴۰۲/۵/۳۰
ایران جزو 10 کشور دارای فناوری ساخت و پرتاب ماهواره است.
عمران۳۱۹۶۷۸۶۲۰:۰۲:۲۱ ۱۴۰۲/۵/۳۰
بله از لحاظ نظامی ایران نسبتا قدرتمند است اما از لحاظ اقتصادی، حقوق شهروندی و حکمرانی موثر در انتهای جدول هستیم.
ناشناس۳۱۹۶۵۱۶۱۵:۴۸:۳۹ ۱۴۰۲/۵/۳۰
چرا نباشه باوجود این همه تحریم ظالمانه تو خیلی از شاخص های علمی وخدماتی ونظامی وورزش قهرمانی جزو 10 تا15 کشور اول جهانیم
ناشناس۳۱۹۶۱۲۵۱۱:۰۸:۳۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
بزرگترین مشکل این کشور اینست که یک حداقلی خواهان تغییر سبک زندگی اکثریت جامعه هستند اما الگوهایی که ارائه میدهند را حتی خودشان هم به ان پایبند نیستند.
ناشناس۳۱۹۶۱۲۸۱۱:۱۳:۳۰ ۱۴۰۲/۵/۳۰
وقتی در مورد پیشرفت صحبت می کنید مصادیق این پیشرفت ها رو بگید. وضعیت صنعت مملکت خوبه ؟ محض اطلاعاتون در همین ساعت بسیاری از صنایع کشور یا تعطیل هستند یا با کمترین ظرفیت در حال تولید هستند مشکل ؟ کمبود برق. فکر نکنید که زمستان وضعیت بهتره اون موقع بدلیل مشکل کمبود گاز ظرفیت تولد پایین میاد. کدوم پیشرفت ؟
ناشناس۳۱۹۶۱۵۳۱۱:۳۰:۱۷ ۱۴۰۲/۵/۳۰
عزیزم از چند هزار کارخانه و کارگاه و تولیدات روزانه نمی گذرند و به موارد موردی و محدود رجوع کنند و به کل نتیجه بگیرند!
ناشناس۳۱۹۶۲۰۳۱۲:۱۱:۴۸ ۱۴۰۲/۵/۳۰
کل کارخانجات سیمانی، فولادی و ... همه و همه مشمول محدودیت مصرف برق هستند در این روزها گریه می کنند صاحبان این صنایع از وضعیت صنعت برق. در زمستان هم همینطور برای گاز محدودیت اعمال می کنند.
ناشناس۳۱۹۶۲۹۵۱۳:۰۷:۴۴ ۱۴۰۲/۵/۳۰
دولت قبل کشور را با 22 هزار مگاوات ناترازی برق تحویل داد در 2 سال گذشته 8 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی افزایش یافته اما هنوز ناترازی داریم.
ناشناس۳۱۹۶۵۴۸۱۶:۱۲:۵۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
اگر مطالعه می داشتی میفهمیدی که دولت فعلی داره با دسترنج دولت قبل عکس یادگاری میگیره و پروژه افتتاح میکنه. وزارت نیرو در حال حاضر مطالبات نیروگاههای کشور رو پرداخت نمیکنه و برق رو مفت میخره به همین دلیل هیچ کسی پیدا نمیشه که بخواد در نیروگاه سرمایه گذاری کنه
ناشناس۳۱۹۶۵۹۹۱۶:۵۰:۵۷ ۱۴۰۲/۵/۳۰
استاد! ظرفیت تولید برق در ایران 85000 مگاوات است! 22 هزار مگاوات زمان انقلاب 57 بود!
ناشناس۳۱۹۶۷۷۶۱۹:۵۶:۱۶ ۱۴۰۲/۵/۳۰
در دولت قبل کمترین میزان سرمایه گذاری در صنعت برق صورت گرفت به همین دلیل در سالهای 97 و 98 و 99 و 1400 قطعی برق گسترده در بخش خانگی و صنعت داشتیم.
ناشناس۳۱۹۶۷۸۳۲۰:۰۰:۵۱ ۱۴۰۲/۵/۳۰
در دولت روحانی حتی یک نیروگاه یا پالایشگاه ساخته نشد.
ناشناس۳۱۹۶۷۸۹۲۰:۰۳:۰۰ ۱۴۰۲/۵/۳۰
22 هزار مگاوات ناترازی به معنای فاصله بین تولید و مصرف برق است یعنی دولت قبل ظرفیت نیروگاهی را متناسب با نیاز مصرف کشور افزایش نداده است.
ناشناس۳۱۹۷۷۱۵۱۳:۵۱:۵۲ ۱۴۰۲/۵/۳۱
دکتر آن دولت کلا 7هزار نیروگاه ساخت و افتخارش آب و هوایی پاریس یود که نساخت در ضمن 22 هزار هم منظورش این نیست کلا ظرفیت بوده بلکه کمبود بوده
ناشناس۳۱۹۶۳۲۲۱۳:۲۹:۲۲ ۱۴۰۲/۵/۳۰
از رشد تولیدات صنعتی مشخص هست از ناله کردن شما!!!
ناشناس۳۱۹۶۱۸۳۱۱:۵۴:۱۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
در دولت قبل بدلیل قطع برق صنایع قیمت سیمان و آهن خیلی گران شده بود حالا ثبات قیمت سیمان و کاهش قیمت اهن الات و میلگرد نشان می دهد که در تامین برق صنعت مشکلی نداریم.
حمید۳۱۹۶۲۱۶۱۲:۱۸:۱۱ ۱۴۰۲/۵/۳۰
ثبات قیمت ؟ کجا زندگی میکنی؟
ناشناس۳۱۹۶۳۰۸۱۳:۱۳:۵۲ ۱۴۰۲/۵/۳۰
در بازار سیمان ثبات قیمت و در بازار اهن کاهش قیمت داریم.
ناشناس۳۱۹۶۲۳۶۱۲:۳۳:۱۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
دوست خوبم یعنی الان تصور شما اینه که کشوری با اینهمه ثروت و منابع انسانی جوان با این مدلی که داره مدیریت میشه ، مدیریت درستی داره اتفاق میوفته و داریم پیشرفت میکنیم آمارهای کلان اقتصادی رو میشه یه نگاهی بندازین میشه آمارهای کلان کشورهای رقیب رو هم ببینیدشاید اونوقت براتون شفاف بشه که اوضاعمون چطوره
علی۳۱۹۶۳۰۶۱۳:۱۳:۰۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
مرد حساب من در دولت قبلی از این داروخانه به اون داروخونه نمیرفتم تا داروی ابترکس و تگروتل پیدا کنم.به اسم نوشتم براتون که متهم به دروغ گویی نشم
ناشناس۳۱۹۶۷۷۹۱۹:۵۸:۴۴ ۱۴۰۲/۵/۳۰
در دولت قبل برخی داروهای اعصاب از جمله داروی فلوکستین کمیاب شده بود و به سختی پیدا می شد.
ناشناس۳۱۹۶۷۹۲۲۰:۰۴:۰۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
در دولت قبل واکسن و داروی کرونا کمبود بود و مردم با مشکلات عدیده مواجه بودند.
ناشناس۳۱۹۶۱۳۳۱۱:۲۰:۰۲ ۱۴۰۲/۵/۳۰
دیدگاه شعار زده از جامعه ایرانی که سعی می کند واقعیات تغییر در جهان را نبیند و مدام از جامعه ای صحبت کند که حتی نمی تواند قواعد آن را در یک جمع کوچک به درستی اجرا کند.
ناشناس۳۱۹۶۱۵۱۱۱:۲۸:۴۴ ۱۴۰۲/۵/۳۰
بله پیشرفت ایران صد در صد درسته اما باید در زمینه های نیازهای اساسی مانند مسکن، اشتغال و ... هم مشکلات را بر طرف کرد تا مردم زندگی مطلوبی داشته باشند. باید نظارت دقیق و برخورد محکم با دلالان فاسد، احتکار کنندگان و سایر مفسدان اقتصادی باشد، مفسد هر که می خواهد باشد. باید با ترک فعل مسئولین برخورد کرد، باید کشور را درست اداره کرد.
ناشناس۳۱۹۶۱۵۹۱۱:۳۳:۴۱ ۱۴۰۲/۵/۳۰
وقتی از طریق رسانه های فارسی زبانشان و برخی پادوهای داخلی آنان ایران را جهنم و جهان دیگر را بهشت تبلیغ می کنند به صورت مستقیم و غیر مستقیم و عده ای هم می نشینند آن ها را می بینند و شست و شوی مغزی می شوند انتظاری از خارجی ها نیست ...
ناشناس۳۱۹۶۲۱۵۱۲:۱۷:۵۸ ۱۴۰۲/۵/۳۰
اینکه بنده با 36 سال سن و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و سابقه 10 سال کار هنوز هیچی ندارم و هیچ امیدی هم ندارم به آینده؛ این شستشوی مغزی است و کار دشمن؟
ناشناس۳۱۹۶۳۲۴۱۳:۳۱:۳۸ ۱۴۰۲/۵/۳۰
آن خارجی که بیکار هست و فقر هست شست وشوی مغزی ندارد که جهان دیگر در بهشت هستند الا کشور خودشان و این یعنی یک قدم جلوتر از شما نیستند!!
ناشناس۳۱۹۶۵۵۱۱۶:۱۵:۳۵ ۱۴۰۲/۵/۳۰
اما خارجی از ۲۰۰ نفر یه نفر بیکار، ایرانی از ۵ نفر یه نفر بیکار یعنی ۴۰ برابر
علی۳۱۹۶۱۷۲۱۱:۴۵:۲۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
برادر برای نمایش پیشرفت فقط نباید به ابزار نظامی اتکا کرد.
ناشناس۳۱۹۶۱۷۵۱۱:۴۸:۲۷ ۱۴۰۲/۵/۳۰
میشه بفرمایید چرا درصد قابل توجهی از ایرانیان، حتی فرزندان مسئولان ، خواهان مهاجرت از کشور هستند ؟
ناشناس۳۱۹۶۳۰۹۱۳:۱۴:۱۹ ۱۴۰۲/۵/۳۰
چون میخوان الگوی موفقیت را به سایر کشور ها هم گسترش بدهند و سفیران گویای نظام باشند در ضمن بحث سرمایه گذاری کلان هم جهت رهاندن مردم سایر کشور ها بویژه اروپای و امریکایی از فقر مطلق هم مطرح است.
ناشناس۳۱۹۶۳۷۴۱۴:۱۰:۰۸ ۱۴۰۲/۵/۳۰
چون ایرادات کشورهای دیگر را نمی دانند و فقط خوبی های آنجا برایشان نقل شده
ناشناس۳۱۹۶۱۸۹۱۲:۰۰:۱۴ ۱۴۰۲/۵/۳۰
ایران الگو شده !
ناشناس۳۱۹۶۲۲۱۱۲:۲۱:۴۶ ۱۴۰۲/۵/۳۰
از وضعیت اقتصاد و بیکاری و سطح زندگی مردم در مقاسه با کشورهای همسایه مقدار پیشرفت مشخص است.
ناشناس۳۱۹۶۳۲۸۱۳:۳۳:۴۲ ۱۴۰۲/۵/۳۰
از 15 کشور همسایه همه آنها منظور شما هست؟!!!!!!
ناشناس۳۱۹۶۴۸۴۱۵:۲۸:۴۲ ۱۴۰۲/۵/۳۰
در مورد کشورهای همسایه شما اطلاعات غلط دارین ترکیه، بدبخت بیچاره زیاد داره شما فقط نقاط مرفهش رو می بینین عربستان همین طور و ...
ناشناس۳۱۹۶۲۲۳۱۲:۲۴:۰۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
موفقیت با کلام بی نتیجه است بلکه باید مردم در زندگی وجامعه ان را احساس کنند مردم دیگر بی اطلاع از وقایع مانند گذشته نیستند
ناشناس۳۱۹۶۳۲۵۱۳:۳۱:۵۹ ۱۴۰۲/۵/۳۰
از نویسنده محترم باید پرسید که پیشرفت والگو بودن ایران برای کشورهای دیگه چرا باید اصلا مطرح بشه .کدام ملتها این سالها رفاه بیشتری داشتن ؟کدام صنعت تو دنیا حرفی برای گفتن ورقابت دارید ؟قالیبافی وفرش ایران که سرامد جهان بود با بی تدبیری وبی توجهی بازارش رو به رقبا واگذار کردین .تو خودروسازی مطرح هستین ؟جز سوریه وونزویلا به کدامین کشور خودرو صادر کردین ؟
ناشناس۳۱۹۶۳۸۰۱۴:۱۶:۳۵ ۱۴۰۲/۵/۳۰
بی ارزش شدن پول ملی و پاسپورت، بیکاری و افزایش فقر، افزایش تورم، افزایش نرخ مهاجرت و... یعنی پیشرفت؟!
ناشناس۳۱۹۶۴۹۴۱۵:۳۶:۳۰ ۱۴۰۲/۵/۳۰
چیزهای برعکس مانند رشد اقتصادی قدرت نظامی قدرت تکنولوژیکی و اختراعات هم هست!
ناشناس۳۱۹۶۵۶۰۱۶:۲۳:۴۱ ۱۴۰۲/۵/۳۰
... رشد اقتصادی با کاهش فقر و افزایش رفاه اجتماعی رابطه مستقیم داره
ناشناس۳۱۹۶۴۱۶۱۴:۴۷:۱۳ ۱۴۰۲/۵/۳۰
تا زمانی که مدیران این کشور در اتاقک های شیشه ای نشسته اند و به حرف عده ای متملق گوش می دهند هیچ تغییر مثبتی بوجود نخواهد افتاد. فساد، فقر، گرانی، تورم، اختلاس ,..... گویا مسئولین اصلا خبر ندارند. بند کرده اند به روسری زنان که در شرایط فعلی کشور مسلما جز پنج اولویت اول کشور هم نیست!
ناشناس۳۱۹۶۶۲۳۱۷:۰۰:۲۴ ۱۴۰۲/۵/۳۰
پیشرفت کشورهای دیگر بخصوص همسایگان ما را هم ببینید و با مقایسه با آنها ببینیم چقدر و در چه زمینه هایی پیشرفت یا پسرفت کرده ایم
ناشناس۳۱۹۶۶۹۱۱۸:۰۳:۲۲ ۱۴۰۲/۵/۳۰
بنظر من شعار را کنار بگذارید واقعیت این است که در این کشور مدیریت درست و علمی مبتنی بر تامین رفاه و آرامش برای ملت وجود ندارد
ناشناس۳۱۹۶۹۰۹۲۲:۱۴:۵۹ ۱۴۰۲/۵/۳۰
یعنی می فرمایید برای اینکه شما راضی شوید و متهم به سیاه نمایی نشویم خودمان را گول بزنیم و چشم بر گرانی‌های کمر شکن و تورم روزافزون ببندیم قطعی مداوم برق در تابستان و گاز در زمستان را ندید بگیریم، ماشین های بی کیفیت داخلی را که با ظلم به مردم بی نوا تحمیل می شوند و تنها خروجی اش آلودگی غیر استاندارد هوا و مرگ و میر هموطنانمان است را نادیده بگیریم، بی خیال کوچکتر شدن سفره هایمان شویم و به به و چه چه راه بیاندازیم ؟!
ناشناس۳۱۹۷۲۱۵۰۸:۵۳:۱۰ ۱۴۰۲/۵/۳۱
متاسفانه نحوه پیشرفت ما مثل کشورهای توسعه یافته نیست بلکه از نوع شوروی سابق است که در فضا و سلاح با غرب رقابت میکرد و پا به پای آنها راه میرفت ولی در تامین نیازهای اولیه مردم عاجز بود و یک کشور جهان سومی بود و امروزه ما هم در این وضعیت هستیم
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. درباره میدان شهید صدام حسین!

 2. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 3. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 4. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 5. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 6. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 7. ساسی مدیای آقای عبدی !

 8. کاتولیک‌تر از پاپ؟!

 9.  زلنسکی، قهرمان شکست خورده یا نادان بازنده!؟

 10. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 11. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 12. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 13. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 14. حق انتخاب از میان دو مجرم !

 15. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 16. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 17. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 18. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 19. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 20. زباله ها را هم نزنید !

 21. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 22. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 23. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 24. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 25. صالحی: «اختلاس» با «عدم رفع تعهد ارزی» تفاوت دارد/ در پرونده چای، ارز ترجیحی داده نشده است

آخرین عناوین