لیگ ۲۲، بدون چانه‌زنی در اختیار اسکوچیچ  

گروه ورزشی الف،   4010513081

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال می‌گوید برنامه‌های تیم‌ملی در برنامه‌ریزی لیگ برتر گنجانده شده است.

به گزارش ایسنا، سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در حاشیه کارگاه آموزشی معاونان اجرایی و مدیران تیم‌های لیگ برتر و لیگ دسته یک اظهار کرد: می‌دانید که ما برای هر فصل باید جمع‌بندی داشته باشیم و راجع به موارد جدید مربوط به کنترل دوپینگ، داوری و مباحث برگزاری مسابقه صحبت کنیم تا نظرات عزیزان را داشته باشیم. ان‌شاءالله از این طریق بتوانیم کیفیت مسابقات را افزایش دهیم.

او درباره نامه فیفا برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: ما آخر این فرآیند هستیم. به نظر می‌رسد نامه‌ای آمده است. ابتدا باید مراجع بالاتر مثل وزارت ورزش تصمیم‌گیری کنند. من اشراف کامل به متن نامه ندارم ولی اگر فرآیند گفته شده در نامه بخواهد انجام شود، ما مجری آن هستیم که امیدوارم بتوانیم به درستی انجام دهیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که دغدغه باشگاه‌ها و سازمان لیگ در این جلسه چه بوده، بیان کرد: اکثر چالش‌ها به خاطر انتظاراتی است که ما از باشگاه‌ها داریم و باشگاه‌ها از ما دارند و اگر بتوانیم این انتظارات را کاهش دهیم، چالش‌ها کاهش می‌یابند. به طور کلی اگر دستورالعمل برگزاری و داوری اجرا شود، به این هدف می‌رسیم.

مهدی درباره وضعیت ورزشگاه‌ها در آستانه آغاز لیگ برتر توضیح داد: از همین تهران شروع کنیم. سه تیم سایپا، پیکان و هوادار، تیم‌های تهران در لیگ برتر و لیگ یک هستند. در تهران فقط ورزشگاه آزادی و پاس قوامین را داریم که تمرکز روی آن است. در ورزشگاه شهید وطنی همه چیز به جز چمن ورزشگاه آماده است که نمی‌دانم کی آماده می‌شود. اگر در آماده‌سازی آن تاخیر بیفتد، پیمان‌کار باید پاسخگو باشد.

او ادامه داد: قسمت‌هایی از وی‌آی‌پی و قسمت‌های دیگری از ورزشگاه‌ آبادان تخریب شده که پس از بازسازی می‌تواند میزبانی کند. کرمان، انزلی و ورزشگاه امام خمینی اراک به شدت در حال تلاش هستند که به لیگ برتر برسند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره موضوع حق پخش اظهار کرد: ما یک حرکت بستری داریم. آن ساختار تجاری که باید برای باشگاه‌ها تعریف شود، وجود ندارد. این کار بستری است که باید قانون‌گذار محترم و مجلس شورای اسلامی، ورزش حرفه‌ای را تعریف کند. متولی آن می‌تواند وزارت ورزش باشد. ما راه‌حل‌ سریع هم داریم که می‌تواند باشگاه‌ها را به استقلال مالی برساند. بخش عمده‌ای که باعث شد که استقلال و پرسپولیس نتوانستند مجوز حرفه‌ای کسب کنند، مشکلات مالی بود. انضباط مالی و اداری باعث می‌شود که باشگاه‌هایمان استقلال مالی داشته باشند و اگر به این هدف برسند، ما می‌توانیم ممیزی‌ها و جرایممان را سنگین‌تر کنیم. وقتی این استقلال را ندارند، ما چه کارشان کنیم؟ آن‌ها حق دارند.

مهدی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌های تیم‌ملی در برنامه‌ریزی لیگ برتر در نظر گرفته شده است، گفت: ما درخواست آقای اسکوچیچ را زودتر گرفته بودیم و در برنامه‌ریزی در نظر گرفته شده است. ۱۰۰ درصد زمانی که خواست بدون چانه زنی در اختیارش قرار می‌گیرد. برنامه ما بر اساس زمان‌بندی تیم‌ملی است و هدف ما این است که تیم‌ملی بدون دغدغه راهی جام جهانی شود. اگر مورد فورس‌ماژور مثل گرد و غبار، آلودگی هوا و... پیش نیاید ما می‌توانیم نیم فصل را تا قبل از جام جهانی برگزار کنیم.

او درباره زمان برگزاری سوپرجام توضیح داد: سوپرجام پس از نیم فصل اول و پس از جام جهانی برگزار می‌شود. قبل از آن هیچ زمانی برای برگزاری سوپرجام نداریم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پایان درباره سه دیداری که در هفته پایانی لیگ بیست و یکم برگزار نشد، بیان کرد: چون به دلیل مسائل فورس ماژور بود، فقط دعا می‌کنیم که دوباره تکرار نشود.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

 2. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 3. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

 4. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

 5. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 6. هجوم مردم و استقبال هواداران محمدرضا گلزار در یک عزاداری

 7. یک جنجال بی ثمر در تایوان!

 8. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 9. روغن موتور هم به سرنوشت روغن خوراکی دچار شد؟

 10. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

 11. آیا امام حسین (ع) را شیعیان کشتند؟!

 12. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

 13. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 14. محاسبات اشتباه اسرائیل در حمله به غزه 

 15. اگرها و بایدها،کافی است؛ باید در ترانزیت دریایی سرآمد شویم

 16. هویت ضارب سلمان رشدی اعلام شد

 17. توافق نهایی،«تا ساعاتی دیگر»؟ / توئیت عجیب نماینده سابق مجلس با هشتگ مذاکرات وین

 18. تصاویر و جزئیات حمله به سلمان رشدی در نیویورک

 19. چرا صهیونیست‌ها بیش از ۳ روز مقابل جهاد اسلامی دوام نیاوردند؟

 20. اظهار نظر تازه جهانگیری درباره دولت سیزدهم

 21. باید به بی عدالتی در اخذ مالیات پایان داد

 22. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 23. نظرات برگزیده مخاطبان الف: اگر توافقی صورت گیرد احتمالا موقتی خواهد بود/ اسرائیل چرا از رجزخوانی یک مداح می‌ترسد؟/ نگهداری از حیوان در خانه، خودخواهی است

 24. وزیر اقتصاد: تورم تحت کنترل است

 25. کارنامه اقتصادی دولت در یک‌سال

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما