الفیاض: چارچوب هماهنگی از نامزدی محمد شیاع السودانی برای نخست وزیری حمایت می‌کند  

گروه جهان الف،   4010513079

رئیس سازمان حشد شعبی عراق امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، چارچوب هماهنگی هنوز بر سر موضعگیری خود بوده و از محمد شیاع السودانی، کاندیدای خود برای ریاست کابینه آتی عراق حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت بغداد الیوم، فالح الفیاض، رئیس سازمان حشد شعبی عراق امروز اظهار کرد: چارچوب هماهنگی گروه‌های شیعه عراقی همچنان بر سر موضع خود و کاندیداتوری محمد شیاع السودانی برای ریاست کابینه آتی است.

الفیاض گفت: برگزاری دوباره انتخابات پارلمانی دیگر مساله ویژه جریان صدر نیست و پیش از این بسیاری از گروه‌های چارچوب هماهنگی نیز خواستار برگزاری مجدد این انتخابات شده بودند و می‌توان درباره این مساله جهت توافق درباره جزئیات آن گفتگو کرد.

رئیس سازمان حشد شعبی عراق با اشاره به اینکه چارچوب هماهنگی هنوز موضعگیری رسمی خود را درباره برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمان اتخاذ نکرده، گفت: برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی به دیگر تشکل‌ها و ائتلاف‌ها نیز مربوط می‌شود.

او افزود: حضور گروه‌های مردمی در ساختمان پارلمان مساله عادی نیست و ما آن را یک وضعیت موقت در نظر می‌گیریم که می‌توان آن را پشت سر گذاشت.

الفیاض در ادامه گفت: پیشنهادهای رهبر جریان صدر برای حل بحران را می‌توان با هدف رسیدن به موضعگیری‌های مشترکی درباره آنها بررسی کرد.

رئیس سازمان حشد شعبی عراق افزود: انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام در صورتی راه‌حل خواهد بود که تمامی فراکسیون‌ها و گروه‌های سیاسی دیگر با آن موافق باشند چراکه کابینه فعلی کابینه موقت بوده و برگزاری مجدد انتخابات از اختیارات آن نیست.

او تاکید کرد: ساختار حاکمیت در عراق توافقی است و نمی‌توان موضعگیری یک طرف خاص را پذیرفت و ما زمانی پیشنهادهای حل بحران را بررسی خواهیم کرد که آنها به صورت واقع‌بینانه‌ای تنظیم شوند.

الفیاض ادامه داد: کابینه فعلی کابینه موقت است و اختیاراتی برای برگزاری انتخابات ندارد و فکر نمی‌کنم ادامه فعالیت‌های کابینه فعلی برای انجام کارهای مربوط به مرحله آتی و آمادگی برای انتخابات به نفع باشد.

رئیس سازمان حشد شعبی عراق درباره گفتگو با مقتدی صدر نیز گفت: چارچوب هماهنگی هادی العامری، رئیس ائتلاف فتح را مامور رایزنی با صدر کرد و چارچوب هماهنگی ابتکار عمل مصطفی الکاظمی برای حل این بحران را ستود اما این طرح به توافق دیگر گروه‌ها نیاز دارد.

او با اشاره به احتمال توافق درباره تشکیل کابینه جدیدی که شرایط را برای انتخابات آتی و عبور از بحران فراهم کند، گفت: انتخابات پارلمانی اخیر موجب مشکلات متعددی شد و ما باید از تکرار شدن آنها در انتخابات آتی جلوگیری کنیم.

الفیاض با اشاره به موضعگیری حشد شعبی گفت: حشد شعبی انتخاب کرده که در نهایت یکی از طرف‌های سیاسی باشد.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

 2. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 3. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

 4. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

 5. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 6. هجوم مردم و استقبال هواداران محمدرضا گلزار در یک عزاداری

 7. یک جنجال بی ثمر در تایوان!

 8. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 9. روغن موتور هم به سرنوشت روغن خوراکی دچار شد؟

 10. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

 11. آیا امام حسین (ع) را شیعیان کشتند؟!

 12. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

 13. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 14. محاسبات اشتباه اسرائیل در حمله به غزه 

 15. اگرها و بایدها،کافی است؛ باید در ترانزیت دریایی سرآمد شویم

 16. هویت ضارب سلمان رشدی اعلام شد

 17. توافق نهایی،«تا ساعاتی دیگر»؟ / توئیت عجیب نماینده سابق مجلس با هشتگ مذاکرات وین

 18. تصاویر و جزئیات حمله به سلمان رشدی در نیویورک

 19. چرا صهیونیست‌ها بیش از ۳ روز مقابل جهاد اسلامی دوام نیاوردند؟

 20. اظهار نظر تازه جهانگیری درباره دولت سیزدهم

 21. باید به بی عدالتی در اخذ مالیات پایان داد

 22. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 23. نظرات برگزیده مخاطبان الف: اگر توافقی صورت گیرد احتمالا موقتی خواهد بود/ اسرائیل چرا از رجزخوانی یک مداح می‌ترسد؟/ نگهداری از حیوان در خانه، خودخواهی است

 24. وزیر اقتصاد: تورم تحت کنترل است

 25. کارنامه اقتصادی دولت در یک‌سال

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما